Czy warto Brać LiveBox TP?

(system) #1

Witam , mam zamiar kupic LiveBox TP . neostrade juz mam , dowiedzialem sie ze zaplace za niego tylko 12 zl , bede mial po 1zl co miesiac , chce go wziasc glownie dlatego ze niepotrzeba kabli zeby miec neta , polecacie takie cos czy nie , czy lepiej uzywac zwyklych kabli , najlepiej niech sie wypowiedza uzytkownicy LiveBox ...

(Juven) #2

Jeżeli neo będzie na jednym komputerze to pozostałbym przy zwykłym modemie. Jeżeli na dwa i więcej to Livebox może służyć jako router i rozdzielić połączenie.

Plusem dla LiveBoxa jest też to, że niedługo będzie można ogladać telewizję, a teraz można już dzwonić na telofony.

Decyzja należy do ciebie :slight_smile:

(Die Eye) #3

Zorientuj się, czy nie masz w domu czegoś co zakłucało by sygnał

(Vascker) #4

Obecnie korzystam z LiveBoxa, jestem z niego zadowolony. Ale to dobry zakup przy większej liczbie komputerów. Doskonale się sprawdza w konfiguracji stacjonarny + notebook.

(Tommekx) #5

A czy aby to na pewno legalne??

(fiero) #6

Oczywiście że legalne, poczytaj regulamin TPSA, pisze wyraźnie że niemoże udostępniać interentu poza swój lokal. Wiec sąsiadowi z za ściany nie ale bratu mieszkającemu z tobą jak najbardziej tak.

Sam mam Liveboxa i powiem tak, zasięg wifi dołączonego "dongla" jest beznadziejny więc łączę się za pomocą siecówki. Jest tylko jeden problem, udostępnianie portów. Przedtem miałem Sagema na USB i niebyło problemu żeby łączyć się z serwerami gier lub żeby inni łączyli się do mnie. z liveboxem niestety w tym temacie będziesz musiał się troche pogimnastykować.

(Nowy10) #7

no wlasnie teraz podobno liveboxy sa lepsze, da rade podlaczyc dwa kompy do liveboxa przez ethernet? bo przez usb czytalem ze cos zamula

(aero) #8

tak, wyłączasz w opcjach LB usługę TV adsl i masz dodatkowy port ethenetowy wolny

(Nowy10) #9

a latwo to sie wylacza bo nie chcialbym nic zepsuc bo na pomoc tp to nie za bardzo mozna liczyc

(aero) #10

banalnie, wejdziesz na stronkę routera http://www.198.168.1.1 hasło i nazwe usera podajesz czyli dwa razy piszesz admin, taie hasło i user są domyslne, i w opjach wyłączasz już adsl :stuck_out_tongue:

(Szad I) #11

Po pierwsze niekoniecznie trzeba wyłanczac obsługe TV. Wystarczy pod czerwone złacze podpiąć switch, takie rozwiązanie pozwala na podpięcie dużej liczby kompów(sprawdzone i przetestowane).

Co do działania Wi-fi to juz tragedia. jedna sciana nośna i można zapomnieć o działaniu sieci bezprzewodowej(2metry-ściana-2metry). Zastanawi mnie tylko jakim cudem mozna uzyskac zasię przynajmniej 20m i czy wina leży po stronie skrzyneczki czy patyka. Zresztą ten patyk to totalna porażka wykazuję dużą kierunkowość (jego usytuowanie ma wpływ na zasięg) w skrajnym przypadku nie ma juz zasięgu w odległości 1 metra od urządzenia! !!

Moim zdaniem to produkt niedopracowany ma wszystko w teorii, a w praktyce nic. Bo tak naprawde nie nadaje sie do niczego. Kiepska wymiana plików w sieci, tragiczny wi-fi. Jedyny plus to iż w przypadku zaniku synchronizacji sam sie restartuje.

Skala od 1 do 10 to z ledwościa 2.

(adpawl) #12

Taaa? jesteś pewny? - mi zawsze się wydawało, że adres strony konfiguracyjnej to: 192****.168.1.1

...i bez żadnego www - przecież to IP :roll:

(Szad I) #13

oczywiście ze bez www.