Czy warto Brać LiveBox TP?

Witam , mam zamiar kupic LiveBox TP . neostrade juz mam , dowiedzialem sie ze zaplace za niego tylko 12 zl , bede mial po 1zl co miesiac , chce go wziasc glownie dlatego ze niepotrzeba kabli zeby miec neta , polecacie takie cos czy nie , czy lepiej uzywac zwyklych kabli , najlepiej niech sie wypowiedza uzytkownicy LiveBox …

Jeżeli neo będzie na jednym komputerze to pozostałbym przy zwykłym modemie. Jeżeli na dwa i więcej to Livebox może służyć jako router i rozdzielić połączenie.

Plusem dla LiveBoxa jest też to, że niedługo będzie można ogladać telewizję, a teraz można już dzwonić na telofony.

Decyzja należy do ciebie :slight_smile:

Zorientuj się, czy nie masz w domu czegoś co zakłucało by sygnał

Obecnie korzystam z LiveBoxa, jestem z niego zadowolony. Ale to dobry zakup przy większej liczbie komputerów. Doskonale się sprawdza w konfiguracji stacjonarny + notebook.

A czy aby to na pewno legalne??

Oczywiście że legalne, poczytaj regulamin TPSA, pisze wyraźnie że niemoże udostępniać interentu poza swój lokal. Wiec sąsiadowi z za ściany nie ale bratu mieszkającemu z tobą jak najbardziej tak.

Sam mam Liveboxa i powiem tak, zasięg wifi dołączonego “dongla” jest beznadziejny więc łączę się za pomocą siecówki. Jest tylko jeden problem, udostępnianie portów. Przedtem miałem Sagema na USB i niebyło problemu żeby łączyć się z serwerami gier lub żeby inni łączyli się do mnie. z liveboxem niestety w tym temacie będziesz musiał się troche pogimnastykować.

no wlasnie teraz podobno liveboxy sa lepsze, da rade podlaczyc dwa kompy do liveboxa przez ethernet? bo przez usb czytalem ze cos zamula

tak, wyłączasz w opcjach LB usługę TV adsl i masz dodatkowy port ethenetowy wolny

a latwo to sie wylacza bo nie chcialbym nic zepsuc bo na pomoc tp to nie za bardzo mozna liczyc

banalnie, wejdziesz na stronkę routera http://www.198.168.1.1 hasło i nazwe usera podajesz czyli dwa razy piszesz admin, taie hasło i user są domyslne, i w opjach wyłączasz już adsl :stuck_out_tongue:

Po pierwsze niekoniecznie trzeba wyłanczac obsługe TV. Wystarczy pod czerwone złacze podpiąć switch, takie rozwiązanie pozwala na podpięcie dużej liczby kompów(sprawdzone i przetestowane).

Co do działania Wi-fi to juz tragedia. jedna sciana nośna i można zapomnieć o działaniu sieci bezprzewodowej(2metry-ściana-2metry). Zastanawi mnie tylko jakim cudem mozna uzyskac zasię przynajmniej 20m i czy wina leży po stronie skrzyneczki czy patyka. Zresztą ten patyk to totalna porażka wykazuję dużą kierunkowość (jego usytuowanie ma wpływ na zasięg) w skrajnym przypadku nie ma juz zasięgu w odległości 1 metra od urządzenia! !!

Moim zdaniem to produkt niedopracowany ma wszystko w teorii, a w praktyce nic. Bo tak naprawde nie nadaje sie do niczego. Kiepska wymiana plików w sieci, tragiczny wi-fi. Jedyny plus to iż w przypadku zaniku synchronizacji sam sie restartuje.

Skala od 1 do 10 to z ledwościa 2.

Taaa? jesteś pewny? - mi zawsze się wydawało, że adres strony konfiguracyjnej to: 192**.168.1.1**

…i bez żadnego www - przecież to IP :roll:

oczywiście ze bez www.