Czy warto coś zmieniać ? RADEON HD3850 i VISTA

Mam dylemat czy wymienić COŚ jeszcze w moim kompie czy kupić nowego ??

Oto specyfikacja:

Płyta Główna : Gigabyte GA-8IPE1000-G

Procesor: Intel Pentium 4HT Presccot 3,4Ghz 1Mb Cache

Pamięć: 2Gb (Dual 2x1Gb DDR3200 Kingston CL2,5)

Karta Graficzna Sapphire HD2600XT 512Mb GDDR3 800/1400Mhz AGP

Zasilacz TAGAN 500W

Dysk:2x250Gb

Zastanawiałem się czy wymiana karty graficznej na HD3850 dałaby dużą różnicę ?? i czy warto wydać te 600zeta. I czy zobaczę różnicę np w Crysisie.

Drugie pytanko - czy warto dokupić jeszcze ze 2GB i zainstalować VISTE ??

Prędzej wymień procesor na jakiegoś dwujajowa jak masz kasę.

A ile masz kasy??

Kasy mam z 800-900 zeta

Hmmmm, za Procka,płytę,grafę i ram powinieneś dostać z 800 zł. Masz jeszcze 900 zł czyli składamy tak :

Foxconn P35 A-S - 315 zł

E8400 - 620 zł

8800GT - 650 zł

Goodram PRO 900 2x1 gb - 200 zł

Suma : 1780 zł

A napęd,budę, zasilacz i dyski bierzesz ze starego i masz nieporównywalnie lepszy sprzęt :slight_smile:

też bym tak zrobił !!

Ogólnie nie narzekam teraz na wydjność w grach. Oprócz Crysisa nie spotkałem się z jakąkolwiek grą z którą niedałbym se rady na MEDIUM albo na HIGH. W Crysisie też nie narzekam bo chodzi bez problemów. Jeśli chodzi o proc to jest to najlepszy Pentium 4HT jaki w ogóle wyszedł i nie wiem czy warto zmieniać czy lepiej nie podkręcić do 4,5Ghz wtedy zrówna się wydajnościowo prawie z dwujajowymi ?? Co o tym myślicie

nie ma co się pakować w ten sprzęt. Składaj nowego.

600-700 góra.

Z tym Pentium 4 nie ma sensu kupować grafiki pokroju 88GT bo procek ją spokojnie ograniczy :wink: Sprzedaj to co masz i kupuj nowy sprzęt.

Mam te same mobo - wycisnąłeś je do granic możliwości, nic lepszego już chyba tam nie wsadzisz, a jeśli tak, to nie poczujesz wielkiej różnicy - zbieraj na nowego kompa.

P4 to dziadostwo definitywne i skończone, ten sempron co mam w opisie prawdopodobnie lepiej sprawdzi się w grach od twojego :stuck_out_tongue: Sprzedaj też te dwa dyski i kup jeden 500 gb, choć oczywiście nie musisz… Ale lepiej mieć jeden dysk

Jeden dysk nie znaczy lepiej. Przecież można z dwóch zrobić macierz RAID.

w sumie tak, tyle, że do tego trzeba mieć dyski SATA, a jak tu jest - nie wiemy, a jeden dysk będzie mniej prądożerny i cichszy niż dwa

Moje dyski to 2 dyski SATA