Czy warto czekać?

Witam! Miałem kupować komputer po nowym roku, ale rozmawiałem z wujkiem bankowcem i powiedział mi, że niema sensu czekać bo dolar po nowym roku ma jeszcze w górę pójść…

I chciałem się was zapytać ile może być w tym prawdy, bo nie wiem czy czekać czy już teraz kupić?

A jakbym dziś złożył zamówienie na esc.pl to dostał bym paczkę przed nowym rokiem ?

możesz kupić teraz (dolar koło 3 zł) lub czekać i mieć nadzieje że spadnie (może też skoczyć w górę i wtedy zapłacisz więcej) nigdy nie wiadomo co się stanie :slight_smile:

tylko i wyłacznie twój wybór :slight_smile:

Co z tego że dollar idzie raz w górę raz w dół skoro ceny w polsce rządzą się swoimi prawami,

To jest gra. Albo zyskasz, albo stracisz.

W handlu po świętach jest martwy sezon, są wyprzedaże i obniżki cen datalicznych o kilkanaście, nawet kilkadziesiąt procent.

A dolar, ewentualnie, o ile może zdrożeć, wahania są kilku procentowe.

Spójrz na to w ten sposób.

no ja też kupiłem kompa po nowym roku i też zyskałem więc na twym miejscu bym poczekał

przed swietami zawsze zawyżają ceny

jak teraz byłem w sklepie to az sie przestraszyłem tak ceny wywindowali :slight_smile:

Oby dolar poszedł w górę :wink:

konradstw , no bo jak pan premier się nie weźmie do roboty, a USA nadal będą robiły co robią, to i będzie kosztował 5zł. Albo teraz, albo wytrzymaj i w lutym. BTW, przecież Twój wujek, skoro bankowiec, powinien wiedzieć lepiej.

No tak ale nie wiem czy słuchać się tego co on mówi, ale radzi mi brać teraz bo mówi, że w Polsce jest taki kryzys, że po nowym roku dolar będzie szedł cały czas do góry a co za tym idzie? ceny podzespołów również

To w Polsce jest kryzys, a w USA nie ?? Moim zdaniem wszędzie jest, a tam szczególnie.

Co do kupna komputera, to ja zdecydowanie bym czekał, ceny są teraz astronomiczne.

Dla porównania bawiłem się konfiguratorem w składanie fajnego sprzętu pod koniec sierpnia i wyszło mi 2172 zł., dziś skomponowałem sobie identyczny sprzęcik i wyszło już 2684 zł. Normalnie złodziejstwo.