Czy warto dokonać zmiany płyty?

moja obecna plyta glowna to chaintech es-676m

w skrocie: ma agp 4x (moja karta obsluguje 8x), usb 1.1, pamieci chodza na max chyba 333 (a mam 400mhz). czy warto zmienic plyte dla tych 3 rzeczy…? czy wieksza przepustowosc na szynie pamieci i szybszy port graficzny znaczaco poprawia osiagi czy po prostu nie warto ??

Oczywiscie ,ze sie oplaca :slight_smile:

pomysl tylko troche przyszlosciowo i sam sobie odpowiedz na pytanie.

Standardem jest teraz AGP x8 a wiec x4 odeszlo juz w przeszlosc.

A karta traci dosyc na tym , badz pewien.

Ale najlepiej by bylo gdybys powiedzial jeszcze jaka masz karte to wtedy mozna bylo by stwierdzic czy spadek wydajnosci jest tak duzy ;]

radeon 9550 128ddr 128-bit

250@364 / 200@222

pamiec kingston 512ddr, jedna kosc (400mhz)

plyta ma max. pc2100 (czyli chyba 266mhz)

(plyta obsluguje pamieci ddr lub normalne)

procesor - celeron 2.2gh (400fsb)

p.s.

usb 2.0, a 1.1 - czuc roznice…?

ooo no to duzo slabiej ci leci …

to tez niezle dostanie kopa !

poprostu jest szybszy transfer danych 8)

czyli jednym slowem , wymieniaj plyte !!

oki, a czy moglbys mi cos polecic :> ? przegladam allegro i gapie sie w te wszystkie plyty… sam nie wiem. asus, gigabyte, moze cos innego… wiem, ze istotna role odgrywa chipset. niestety nie znam sie na tym…

prosze polec (poleccie?) mi jakas plyte do, powiedzmy, 200 zeta. zeby miala (front) usb 2.0, agp 8x i pc 3200 (chociaz to juz co najmniej standard)… …no i jakis ciekawy chipset`… (moglaby tez obslugiwac szyne dla procka na 800 i ewentualnie miec opcje dual channel dla pamieci = przyszlosciowo?)

z gory dziekuje !

Po pierwsze twój proc to Celeron czyli szyna 100. A gdyby twoje pamięci osiągnęły 200 to i tak to Ci dużo nie da. USB 1.1 a 2.0 napewno jest duża różnica ale pomyśl czy to wykorzystasz np. mając zewnętrzne HDD. AGP 4 a AGP 8 to jest różnica 2FPS w grach… Więc to by było na tyle :slight_smile: Jak już coś to zmień proca i płyte inaczej imo to nie ma sensu.

odradzam ci zakupy w alegro .

Wybierz renomowyny sklep i wmiare tani :

http://www.komputronik.pl

tam wybieraj plyty glowne na chipsecie VIA .

To jest moj typ .

Poszukam jakiejs na tej stronie to ci dam linka :slight_smile:

popatrz sobie tutaj :

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=572

wybierz sobie cos z tych.

To sa bardzo dobre plyty ,ale ja uwazam ,ze VIA sa lepsze ale sa drozsze

najtansza ok . 300 zl .

Warto pomyśleć o płycie z PCI-E :wink:

no tak ale karty z tym zlaczem sa bardzo drogie wiec …jeszcze z 2 lata mozna poczekac .

Karty z PCI-E są tańsze niż z AGP :? Przecie nie ma mostka… Oczywiście porównując 6600pci-e z 6600agp albo coś w tym stylu.

Ja powiem tylko tyle że pół roku temu zmieniałem płyte…bo wydało mi sie że to bedzie najlepsze :slight_smile: kupiłem sobie : MSI 865PE Neo2 (FSB 800, DDR 400, AGP 8x, SATA) bardzo fajna :slight_smile: Ale jak kupiłem ją to miałem SDramy więcm usiałem kupić DDramy :confused: grafa by mi spowalniała więc też wymieniłem ://, do tego mój celeron 1,8 był nie kompatybilny, więc musiałem wymienić sie z kumplem (za dopłatą) na 2.0 :/// NORMALNIE MASAKRA :stuck_out_tongue: ale całkowicie nie żałuje bo wymiana płyty jest potrzebna !!