Czy warto instalować dużo RAM

Mam Windows7 z pamięcią RAM 6GB.Plyta główna dopuszcza 16GB RAM.System twierdzi,że dostępność RAM wynosi 3,25GB.Czy zatem jest sens instalować więcej RAM-u niż podana dostępność?Czy nadwyżka RAM-u będzie wykorzystywana przez instalowane i używane programy np. do tworzenia slajdów lub filmów z kamery?

Nie. Pomimo, iż płyta dopuszcza 16GB, to system wykorzysta tylko 3.25GB, poniewaź masz wersję 32 bitową systemu. Zainstaluj wersję x68, a będzie wykorzystywać wszystko.

Łatwo powiedzieć “zainstaluj wersję x68” /chyba x64 /ale jak?Czy trzeba kupić nowy system?

zainstaluj system 64-bitowy, bo w obecnej konfiguracji nie wykorzystujesz całej dostępnej pamięci - marnuje się

Nie, klucz powinien działać do obu wersji systemu operacyjnego.

na x64 warto na x32 nie warto.

przeinstaluj system jak już mówili

oraz nie instaluj więcej ramu jak nie używasz ramo żernych programów np do edycji/tworzenia filmów,zdjęć wystarczy 6GB

Nikt nie wyjaśnił mi czy nadwyżka RAM jest wykorzystywana przez instalowane i używane programy do edycji slajdów i filmów a to jest dla mnie najistotniejsze.Pewien serwisant poinformował mnie,że takie programy wykorzystują tą nadwyżkę jeżeli zachodzi potrzeba i żebym nie zmniejszał ilości RAM .Nie wiem czy to jest prawda czy ściema.

zależy od programu i długości filmów

jeżeli do 10 minut film do ramu starczy bez problem(nawet do 40 minut filmu) jedynie jak dodajesz efekty montujesz i wiele innych to dokup ram

pawcio czy możesz odpowiedzieć na moje pytanie?Mam zamiar kupić program MAGIX do edycji m.in filmów 3D ponieważ mam kamerę 3D.Program kosztuje prawie 400 zł.i potrzebuje min .4 GB pamięci RAM.Ponieważ system widzi tylko 3,25GB to nie wiem czy program będzie działał korzystając z zainstalowanej pamięci RAM 6GB czy wywalę niepotrzebnie pieniądze albo będę musiał kupić Windows 7 x64.Serwisant twierdzi,że program będzie widział 6GB i będzie normalnie pracował mimo,że system widzi tylko 3,25 GB.Czy to jest prawda?

Kłamie bo jak program ma widzieć te 6Gb jak dla sytemu istnieje tylko 3,25GB

a nie musisz kupować windwosa 64x bo po co ci 2 takie same klucze

pobierz Windowsa 64x i zainstaluj na twój klucz a jak będziesz miał kasę to dokup ram

windows-x64-czy-x86-t491075.html

zmiana-windowsa7-x64-x32-bity-legalnosc-t478801.html

zobacz PW

Jeśli coś to nie x32 tylko x86. Jak będziesz korzystał z 64 bitowego systemu (x64) to oczywiście że warto dołożyć ramu.

kolega ma 6 GB ramu czyli prawie 3GB nigdy nie zostanie użyte ponieważ ma 32x system

a jeżeli chcesz się dokładnie bawić w oznaczenia to nie

x86 tylko x86-32 oraz nie x64 tylko x86-64

99,99999% albo i więcej ludzi nie potrzebuje informacji tylko wystarczy wiedzieć czy system jest 32 czy 64 bitowy a nie jakieś głupie oznaczenie które dla normalnego człowieka nic nie mówią