Czy warto instalować nowy bios

mam nową nagrywarke i zastanawiam sie czy instalowac nowy bios do nagrywarki?? ci ti daje ze zainstaluje? i czy jest mozliwosc usuniecia biosu??

jeżeli chodzi ci nagrywarka prawidłowo to nie ma sensu instalować nowy bios :smiley:

Jeżeli ci bardzo zależy, to możesz poszukać w sieci info nt. nowego…

powinny tam być uwzględnione wszystkie wprowadzone zmiany w stosunku do wersji poprzedniej.

Zazwyczaj nowy bios = rozpoznawanie nowych nosników, zmiana w obsłudze trybów zapisu, może obsługi elektroniki albo poprawki błędów…

Ale po co wymieniać jeżeli ten działa OK ??

Jeżeli są wyszczególnione zmiany, któe koniecznie potrzebujesz i są zatwierdozone pzez producenta sprzętu, warto zainstlować.

Ja odradzam. Może się zdarzyć że nagrywarka już nie zadziała i będziesz miał problemy aby ją odzyskać. Jak wszystkie płyty chodza itd to sobie daruj. :smiley:

a jak juz sobie zainstalowalem to jak mogę odinstalować :smiley: :frowning:

Jak zainstalowałeś i wszystko działa to zostaw. :lol:

ale da sie jakos odinstalować go:D:) a jak zrobie format to juz go nie bedzie:?

Da się ale nie jest to takie łatwe jak instalacja…

Format czego, dysku twardego? :smiley: Jak tak, to będzie nadal… :wink:

Nie jak zrobisz format to będzie nadal bo to firmaware nagrywarki. Uaktualniłeś bios. Aby przywrócić to musisz posiadać poprzedni bios lub w niektórych przypadkach identyczną nagrywarkę jak twoja. Proponuje zobaczyć na forum http://www.cdrinfo.pl/forum_.php

Zazwyczaj nie da się wgrać starszej wersji niż ta zainstalowana.

a czy bede miał nagrywarke na gwarancji jak wgralem BIOS ?:frowning:

a może wiecie jaki BIOS ma nagrywarka LITE-ON SOUHR - 5238S

Własnie w tym problem. Na stronach producentów znajdują sie nowe biosy a jak się taką nagrywarkę oddaje do serwisu to czesto nie uwzgledniają gwarancji jak ktoś wgrał nowy bios. :?

Więc trza wcześniej zmienić bios na oryginalny… 8)