Czy warto instalować Service Pack 3?

Cześć. Czy warto instalować SP3 dla XP? Bo mam zamiar kupić gta 4 i by działała wymagany jest podobno SP3. Wiem, że SP3 wnosi uaktualnienia, ale czy coś jeszcze? Czy działa jakoś negatywnie na komputer?

W SP3 zostało umieszczonych dużo poprawek dla XP.

U jednych po instalacji system zwalnia u drugich nie.

Kolega instalował SP3 i komputer dobrze pracuje osobiście nie instalowałem :slight_smile:

Pozdrawiam

Myślę że nie warto lepszy jest SP2.Miałem z nim do czynienia.Miałeś program do pasku Sisebar (Tak się piszę ?) takiego z Visty.To nie działał bo cały czas wywalał komunikaty.Odinstalowałem go i nie żałuję.

…u mnie dla przykladu po instalacji service packa 3, wszelkie pliki dvix odpalane były przez jakiś “tajemniczy zintegrowany kodek” i wszystko byłoby good gdyby nie to że jakikolwiek błąd w strumieniu wideo powodował zwis playera. Innych nie stwierdziłem ale service packa 3 wywaliłem bo mogę się obejść bez uaktualnień. Prawdopodobnie najlepiej byłoby instalować zaraz po instalce swieżego systemu,

Service Pack 3 to przede wszystkim zbiór poprawek i aktualizacji. Tych samych, które Ci się pobierają przez aktualizacje automatyczne. Więc warto zainstalować jedną większą poprawkę. Funkcjonalności systemu nie zmienia, bezpieczeństwo owszem. Mi na dwóch kompach system nie zwolnił- nie sugeruj się tym, że gdzieś ktoś napisał, że ma problem. Jeśli coś nie będzie pasować zawsze można go odinstalować. Poza tym warto zrobić punkt przywracania systemu i przy instalacji wyłączyć wszystkie pracujące w tle programy.

A czy jak mam zainstalowany Brico Vista Inspirat 2 to mogę od razu zainstalować SP3?

Wg mnie najlepszą opcją jest instalowanie tego service packa przy ponownej instalacji systemu. Ja miałem tak, że trzeba było troszeczkę odchudzić Windows i wtedy ściągnąłem SP3 zintegrowałem z płytą instalacyjną i pięknie zainstalował się. Nie mam z nim najmniejszych problemów. System nie zwolnił (nie wiem, może nawet przyspieszył). Ale radzę to robić na kompie bez syfu.

nie mam syfu na kompie :slight_smile:

Oczywiście że opłaca sie instalować SP3, usprawnia system, łata dziury, poprawia bezpieczeństwo komputera więc nad czym tu jeszcze myśleć. Waga pliku to tylko 307 Mb, więc nie jest to strasznie dużo jak niektórzy sądzą.

Jak utworzyć kopię zapasową systemu ? :stuck_out_tongue: Zapomniało mi się…

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=29&Windows+XP+Service+Pack+3+#8211+co+nowego?

Opłaca się instalować SP3, ale raczej w postaci zintegrowanej, przy instalacji świeżego systemu.

Ja tak zrobiłem i system śmiga mi już od maja - jeszcze nigdy nie miałem tak długo systemu bez formata :wink:

Zainstalowałem SP3 i wszystko jak na razie działa dobrze, bez żadnego problemu :slight_smile: