Czy warto instalować Viste?

nie lubię Visty - nie lubię niczego co jest modne i niewygodne.

No… ‘ale nie “chceemmm” ale “muszeemmm”’ :stuck_out_tongue_winking_eye:

win31.gif

vista nie jest w stanie uruchamiać win31 i to się zgadza

Ja posiadam zarówno Windows Vista jak i XP. Szczerze, obawiałem się Win Vista, które dostałem do laptopa (konfiguracja w stopce) Ku mojemu zaskoczeniu Vista nie działa źle. Problem jest jedynie (moim zdaniem) w kopiowaniu plików z płyt czy pamięci – odbywa się to wolniej niż przypadku XP. Nie mam problemów natomiast z uruchamianiem czy działaniem aplikacji. Głównie programuję strony WWW ale także raz na jakiś czas w coś zagram. Fakt – graficznie niestety nie mogę podziałać ale to raczej wina sprzętowa, bo na zainstlowanym XP wcale jakoś lepiej nie było. Starsze gierki jak np. NFS underground 2 – działa bez większych problemów (co przy mojej grafice – Intel GMA 950) może już być szczytem marzeń przy XP. Ogólnie rzecz biorąc – Vista ma kilka przyjemnych opcji jak kontrola rodzicielska, wbudowanego deffendera, lepszego firewalla. Działają mi aplikacje. XP na pewno ładnie współpracuje z kopiowaniem plików, i wiecej osób go posiada. Z osoby sceptycznie nastawionej do Visty, stałem się jej w miarę zadowolonym użytkownikiem. Nie narzekam. Powiem więcej – w moim przypadku błędy Explorera zdarzają się rzadziej w Vista niż XP. Problem ze sterownikami był zarówno dla XP jak i dla Visty – teraz nie ma najmniejszych problemów.

Hmmm… Co do Visty to mnie się nie widzi jak i do wszystkich WinShitów, ja powiem Ci tak: jeśli zależy Ci na wyglądzie i lubisz ‘szpanować’ oczywiście zainstaluj, ale pamiętaj! Gry będą wolniej chodzić oraz niektóre programy nie będą działać. Albo tak jak mówił już kolega wcześniej, tylko nie instaluj jak coś Vista Transformation Pack! Lepiej zainstalować BricoPack Vista Inspirant Ultimate, wersja 2.0: http://www.crystalxp.net/galerie/en.id. … -packs.htm :wink:

mam prośbę Konrad_01 , nie pisz głupot,mam dwoje dzieci więc na tym kompie było i jest wgranych naprawde dużo gier i nie spodkałem się jeszcze z jakąś grą która chodziła by wolniej nawet mam wrażenie że niektóre chodzą płynniej :slight_smile:

Głupot nie piszę, coś mi się nie wydaje, że chodzą szybciej, Vista to monstrum potrzebująca wielkiej ilości RAM’u, min 1 GB, teraz gra też min 1 GB a żeby wszystko ładnie chodziło potrzeba też niezłej bestyjki (komp :wink: ) i nie wydaje mi się żeby chodziły szybciej…

Acha, jeszcze jedno: pisze się spo t kałem

no tak ale jak już zmontujesz tą bestyjkę to wtedy vista naprawdę zaczyna chodzić tak jak powinna, na prostym przykładzie ile się na nią sam naklnąłem jak robiła bluskreny ciągle napis( błąd wideo) w koncu padła mi karta założyłem nową i od tej pory nic cisza i spokój ,stąd wniosek że vista nie zawsze jest be czasami trzeba coś zrobić żeby mogła normalnie pracować i wtedy naprawdę nie ma na co narzekać

slawektor zgadzam się 10000000% =D> =D>

To ja też dorzucę swoje 3 grosze. Zainstalowałem Viste ok. 3 miesiące temu na notebooku IBM T42 z 1GB RAM i dyskiem 160GB. Od razu po instalacji wgrałem SP1 i szczerze powiedziawszy nie widzę większej różnicy między xp a vistą. Oba systemy chodzą dobrze, może xp troszkę szybciej, ale mój sprzęt nie jest już pierwszej młodości, chociąż oprócz Aero (wiem, wiem, to jest właśnie ten cały bajer Visty) chodzi dobrze. Co do tego czy warto czy nie to powiem dość przewrotnie: rób jak uważasz, uważaj jak robisz :stuck_out_tongue: Zainstalowałem ją po części z ciekawości a po części żeby móc zdać certyfikat MS i jak na razie nie mam na co narzekać, nawet nie widziałem jeszcze BSoD więc nie jest źle.

Nie wiem co Wy macie do ME, system jak system, lepszy od 98 gorszy od xp normalne, ja byłem zadowolony z niego jak z każdego innego Windowsa (czyli zadowolony naprawdę).

natomiast co do gier Konrad_01 , zobacz na to http://www.vista.pl/artykuly/11939_vist … ws_xp.html

Na dobrym sprzęcie Vista jest oczywiście lepsza niż XP. Pamiętajcie że to już nie Vista taka sprzed SP1. Teraz nie ma problemów ze sterami, aplikacjami itd.

A po drugie. Na necie jest pełno opinii o VIście typu :

"Siema

Mam Athlona 2800 +

512 mb ram

Gf FX 5500

Czemu Vista mi tak źle chodzi, jaki to głupi system"

Dlatego powtarzam xxxyy razy. XP - starszy sprzęt. Vista - nowszy i wydajniejszy.

Ja ostatnio sprawdzam działanie Visty SP1 na komputerze Dual Core 1,60 z 1GB RAM i … zintegrowana grafiką – drodzy Państwo – NFS Underground 2 nie tnie (na ściętych detalach co prawda) a system wydaje się pracować stabilnie. Sernice Pack coś poprawił w tej kwestii. Poza tym Vista przy ładowaniu zajmuje sporo RAM, ale w momencie gdy jakaś aplikacja go potrzebuje, zwalniane są zasoby systemowe :slight_smile:

Zobacz na tej stronie:

http://www.antyvista.yoyo.pl/

Jak poświęcisz trochę czasu i przeczytasz całą stronkę, to się dowiesz, czy warto.

sam adres strony nie wskazuje na obiektywizm w opiniach. strona nie warta uwagi

To zobacz na FAQ tej stronki. Zobaczysz tam:

G DATA Software Jeśli masz XP-ka zostań przy nim, jeśli nie masz niczego też zainstaluj XP-ka. Visty nie polecam. :slight_smile:

kordixx , sam sachwalasz Swoją stronę :^o [-X nie mów że jesteś obiektywny,co Ci takiego ta vista zrobiła że Piszesz takie rzeczy??? :o

Jakbyś przeczytał całą stronkę to byś wiedział, że kupując Vistę wspieramy monopol, że to co nam oferuje jest niewarte tych pieniędzy etc. etc.

Wiem, że teraz mnie wszyscy zjadą, ale nie warto instalować Visty. Nie oferuje nic, co nie było by dostępne na XP.

Dokładnie. Jak tylko na XP zainstalujemy odpowiednie darmowe programy…