Czy warto instalować Viste?

No jak nie!

Zarąbisty DRM, UAC, SuperFetch no i Aero i jeszcze Areo i Aero też. :slight_smile:

kordixx , xp też za darmo nie jest , no i jak kupisz to też wspierasz monopol a Apple ? są przecież drogie nie? jeszcze większy monopolista nie ,jacy Ci ludzie dziwni? mogą za darmo a kupują nie? i nikt ich przecież nie zmusza ? czemu tak jest -pewnie nie Czytali Twojego artykułu :lol:

No racja. Jak go kupowaliście, jak był wydawany też wspieraliście ten monopol. I nie popełnijmy tego samego błędu kupując teraz Vistę.

Do Windowsa zmusza nas monopol…

I nie wyciągneli z niego odpowiednich wniosków.

no proszę Cię! brzmisz ja “oświecony” w czasach inkwizycji! Weź zastanów się co piszesz! Nie warto wyolbrzymiać, bo zawsze liczą się fakty - to po pierwsze,

w swoich osądach brniesz czasem za daleko - to po drugie. Vista jest następcą XP i już. Kto chce, ten instaluje. Ponadto jest tu (w Vista) wiele ciekawych modułów (kontrola rodzicielska, pasek boczny, banalne wręcz ustawienia autoodtwarzania etc itd…). Osobiście na Win Vista nie narzekam - i co by kto nie mówił, w moim przypadku tak jest i tyle.

Racja, vista będzie następcą xp i tak będzie. Tak samo jak windows 98 jest następcą windowsa 95. A poza tym vista nie jest wcale zła, trzeba ją tylko odpowiednio skonfigurować. :slight_smile:

Dlatego oświecam was samymi faktami ;]

Który osąd brnie za daleko?

Tylko zanim to zrobi warto wiedzieć o niej to i owo.

Zaśmiecajka dysku. Jak ktoś coś takiego chce to se ściągnie z neta ;] Za darmo.

Podróba darmowego google desktop ;]

No… w XPku też tak ciężko nie jest to ustawić. A tak na ogół to Vista jest mniej intuicyjna niż XP

Owszem, jakoś żyjesz, ale szkoda, że zanim to kupiłeś nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że wspierasz od tego monopol M$…

kordixx, proszę Cię…

ja sam nie wiem co kupuję? Nie jestem ciemną masą i jeśli decyduje o zakupie XP, czy Vista to przecież o tym wiem bo to MOJA GOTÓWKA! Wiem kto jest producentem i kogo wspieram finansowo. Jeśli kupuję grę, też wiem, że wspieram jej autora, czyż nie ? a powiedz, po co google desktop? wiesz jaka jest polityka prywatności Google’a ? MS też pozostawia sporo do życzenia, ale skoro sam system robi swoje to po co dodawać jeszcze google’a? Pasek poza tym można wyłączyć - to tak jakbyś nie wiedział. Kontrola rodzicielska - nie chcesz nie używasz, a Vista i tak potrzebuje sporo miejsca na HDD. Poza tym, nie wiem, czy wiesz czym posługuje się obecnie informatyka? Dlaczego taki sukces święci Java? Mimo że jest okropnie zasobożerna (głównie RAM ale i CPU) ? Proste, teraz ograniczenia sprzętowe to najmniejszy problem - na rynku jest tyle rzeczy mogących udźwignąć nie jedną a 10 Win Vista uruchomionych na raz! Inna sprawą jest koszt - ale jeśli niestety nie możesz sobie pozwolić na taki “rarytas” nie instalujesz i już. tyle. Może tekst typu

byłby dobry dla osoby rozpoczynającej zabawę z komputerem, ale nie dla człowieka, który informatyką zajmuje się dzień w dzień.

Vista jest lepsza, choć XP pożera mniej pamięci i zasobów systemowych…

Stwierdzenie “lepsza” trzeba czymś poprzeć .Tak samo jak to, że jest “zła” :slight_smile: jakiś konkrecik :wink:

Więcej opcji, lepszy wygląd, DirectX 10

Człowieku co ty piszesz Vista już ładnie chodzi na prockach 2 rdzeniowych i 2 gb ramu- już czy aż potrzebne jej takie wymagania przecież to masakra aby kupować sprzęt specjalne pod system. Ja osobiście jadę na xp a jak wyjdzie windows 7 i wymagania dalej będą monstrualne to pozostanę przy xp lub przechodzę na linuxa

Btw, a wiecie że Vista standardowo ma pełno nie potrzebnych usług powłączanych? :smiley: Tak z ciekawości ostatnio przeanalizowałem wszystkie po kolei i wyłączyłem jakieś 70 %. Wiecie jak teraz chodzi?:smiley: Prawie zanim klikne to już sie włącza :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie wiem po co ładowali tyle usług, np jakieś 3 odpowiedzialne za komunikacje Bluetooth. A po co mi to, wyłącze ;p

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 1:00 został dopisany post przez Neth

@kordixx

Widze że niezłą propagande szerzysz :smiley:

E tam. Ja będę nadal wspierał. Nadal sądzę że warto wspierać producentów, programistów i inne ekipy choćby dlatego że WIEM ile trzeba włożyć prace w napisaniu jakiegoś programu. To jest ciężka robota.

Btw odnosząc się do Twojego myślenia. Szkoda że sie nie da piracić albo kupować podrabianych kart nie? Oj Polak potrafi zawsze narzekać.

Propagandę to szerzy Microsoft swoimi nieucziwymi trikami marketingowymi (np. takie rewolucyjne badania, które stwierdzają, że Windows jest tańszy, bezpieczniejszy etc. od Linuksa które są wyssane z palca… przez samego pracownika Microsoftu…

Ech… Jak już chcesz wspierać jakichś producentów czy programistów to czemu wspierasz tylko tych

monopolistów! Za tą grubą kasę lepiej kupić z 5 innych, tańszych programów i bardziej tych programistów i inne ekipy wesprzerz, jak już masz taką filozofię…

Ty też sam narzekasz-na Polaków ;]

Nie wypowiadam sie zazwyczaj w ten sposób, ale… Kordixxx czy Tobie coś się stało ?

Moje pieniądze przeznaczę na co chcę, i nie Tobie w to wtykać nos! dla przykładu, kupując np. grę Planescape: Torment kilka lat temu, zapłaciłem 139 zł i wsparłem Interplay-a, Ostatnio kupiłem Need For Speed Underground 2 i zapłaciłem 49 zł Electronic Arts i ??? Jak możesz mówić

Skąd to wiesz? Płacę za coś co moim zdaniem jest dobre.

Ostatnio np. wsparłem SpyBot Search & Destroy bo uważam, że WARTO!!

Wydaję swoje pieniądze, i NIKT MNIE DO TEGO NIE ZMUSZA. Masz telefon TP w domu? wpiserasz monopolistę… ale nic mi do tego. Rób jak chcesz, Twój biznes. Poza tym powiedz, Microsoft twierdzi że Windows jest tańszy od Linuksa? Jeśli Linuch jest darmowy to raczej coś tu jest nie tak, bo MS nie dopłaca do swoich produktów. Jeżeli jednak chodzi o support - dzwoniąc na infolinie Microsoft czasem (nie zawsze) można uzyskać rzetelną pomoc, natomiast przy błędach linuxa - szukasz na własną rękę, a to zabiera czas… a wiesz, w przypadku firm - czas to pieniądz i może w tym aspekcie zgadzam się z MS. Poza tym powiedz, programowałeś kiedyś? Każdy kto napisze dobry produkt, chce go sprzedać (poza chwalebnymi wyjątkami) i nic w tym dziwnego. Tak było od początku świata i tak zapewne pozostanie do jego końca.

Na początku ten temat być może nadawał sie do działu merytorycznego. Jednak obecny poziom dyskusji powoduje, że zasługuje on co najwyżej do działu “Na luzie”. Tam też go przenoszę. Jeśli jednak ton dyskusji nie ulegnie zmianie to temat zostanie całkowicie usunięty a osoby, które zapomną o panujących tutaj zasadach zostaną “nagrodzone” zgodnie z regulaminem.

Pewnie się narażę, ale nie sądzę, żeby wymiana poglądów w tym przypadku była brutalna, nieczysta, a jej ton bardzo nie na miejscu. Natomiast faktycznie, uważam, że ze względu na “zmianę toru” dyskusji przeniesienie go do innego działu jest jak najbardziej na miejscu.

jak chcesz korzystać z office 97 to na viscie wersja 97 tego pakietu nie działa

office 97 to ostatnia wersja dla winnt 3.5x