Czy warto instalować Windows 7 64 bit

Witam

Planuję zakup na gwazdkę windowsa 7 z tym, że nie wiem czy wybrać wersję 32 bit czy 64 bit.

Obecnie mam 4 GB RAMU w PCWorld wyczytałem, ze wersja 32bit obsłuży 4GB Ramu. Czy to prawda??

Bardzo dużo gram w gry komputerowe czy w związku z tym na wersji 64 bit będą problemy z nimi?

A jak wygląda kwestia działania antywirusów i neostrady na wersji 64 bit?

Dzięki za pomoc

System 32 bitowy nie obsłuszy 4gb ramu tylko 3.25 lepiej zainstalować 64bit. Z neostradą nie powinno być problemu. A co do gier to ci nie pomogę bo nie gram w gry

Nawet jesli będziesz miał 4 gb włożone to wersja 32-bit obsłuży 3,25 lub 3,5 gb ramu do twojej konfiguracji zdecydowanie polecam kupić 64 bit

Jeśli chodzi o gry to ja korzystam z gier na wersji 64-bit i nie ma żadnych kłopotów związanych z nowymi grami…

z Neostradą niestety ci nie pomogę natomiast wiem że większość programów antywirusowych z tym również pakiety Internet Security są już kompatybilne z nową odsłoną Windows więc również w działaniu raczej nie powinno być żadnych problemów…

Śmigam na win pro 7 x64 i nie mam żadnych problemów. Antywirusy działają dobrze, Neostrady nie mam to nie jestem w stanie powiedzieć.

Z grami problemów nie ma.

Wersja 32bit nie obsłuży pełnych 4GB, tylko 3GB (podobno na xp 32bit nawet po jakiś zabiegach 3,25GB).

Zatem jak masz więcej ramu niż 3GB to bierz x64

ja też jadę na 7 x64, problemów żadnych, kompatybilność z 32bitowymi aplikacjami 100%. Jedynie w Counter Strike Source mam moc bugów:(

Ok dzieki czyli nie będę się zastanawiał biorę 64 bit. AHA czy instalacja wersji 32 bit przebiega tak samo jak 64 bit?

Tak

4GB+ RAM = Windows 7 x64

Z większością aplikacji nie ma problemów (z grami również). Oprogramowanie antywirusowe jest już kompatybilne z Windows 7 (np. KIS 2010, NIS 2010). Jeżeli chodzi o neostradę - pasują sterowniki od Windows Vista.

Instalacja wersji 32/64b wygląda dokładnie tak samo, nie ma żadnej różnicy.

Nie ma się co zastanawiać, bierz wersję 64 bitową. Podobnie jak poprzednicy, żadnych problemów nie stwierdziłem. Programy 32 bitowe działają normalnie, 64 bitowych będzie przybywać.

Dobra Koledzy dzieki za krótką pilkę. Biorę 64 bit a temat uważam za rozwiązany. Pozdro :slight_smile: