Czy warto jeszcze wymieniać procka?

Witam, mój komp jest już z poprzedniej epoki:

płyta - MSI 848P Neo

proc - Celeron 2GHz

Ram - 512MB (PC3200)

graf - GF 4 MX440 (agp 8x)

i chciałem coś poprawić w ogólnie rozumianej wydajności, a mianowicie zapytać czy warto zamienić tego Celerona na P4 i wykorzystać Hyper-Treading który ta płyta obsługuje?? A może coś innego?? A może nie warto nic już zmieniać i dać mu spokojnie dożyć starości??

pzdr

Można i CPU,ale wąskim gardłem jest tu karta grafiki.

JokerReason pierwsza sprawa, ile masz kaski?

I co robisz na kompie, bo

nie nadaje się do grania.

No kasa to inna sprawa, jak warto coś jeszcze zmieniać to i kasa się znajdzie, oczywiście zachowując jakieś standardy np. płyta ta co jest zostaje. Więc jest to ograniczone już wystarczająco. A jeśli ta grafa nie to jaka inna i co z tym procesorem??

pzdr

Złączono Posta : 19.08.2006 (Sob) 20:31

Zajmuję się muzyką, gry są dla mnie rzadkością. Jeśli już to Kozacy, American Conqest, kiedyś Medal of Honor i Gotic. Ale chciałbym też w Ghotica 3 pograć a niedługo się ukarze 8)

pzdr

JokerReason no to kupuj jakiegoś pentiaka na 478, ram by też się przydał druga kostka 512 MB nie zawadzi,

a jakieś wymagania są duże? Ale jakiś radek 9500/9700/9800 byłby w sam raz :wink:

a i pamiętaj o zasiłce, najlepiej podaj model swojej, a i o chłodzeniu procka, bo się będzie grzał :slight_smile:

Jeszcze jedno pytanko, a może ma ktoś taką płyte jak moja - MSI 848P Neo na P4, takim z Hyper - Treading?? To chyba dwurdzeniowe się mówi, czy dwuwątkowe procesory:? Chodzi mi o to jak to się ma na wydajność i czy zawsze można to wykorzystać??

pzdr

np poczytaj:

Technologia HT

O tej technologii już czytałem nieraz, ale bardziej mnie interesuje opinia użytkowników takowych procesorów. Podstawowa sprawa to wysoka cena, może bardziej sięopłaca pozbyć siętej płyty i kupić jakiegoś Athlona czy Semprona z odpowiednią płytą??

pzdr

zależy to tylko od Twoich funduszy :slight_smile:

których nie podałeś :stuck_out_tongue:

700 - 1000PLN

co w tych granicach, tyle bym musiał przeznaczyć na pentiaka (o ile jeszcze dostanę na 478) i w tych granicach chciałbym ewentualnie coś z AMD z odpowiednią płytą, ale pisałem już że to mam byc dobre a nie poprostu drogie

pzdr