Czy warto kupić laptopa z taki mi parametriami

Decyzja podjęta laptop kupiony ten ACER tylko mam pytanie w sklepie mi powiedzieli że jest w nim instalka windowsa 7 i kazali mi zrobić kopię zapasową na płycie tylko nie wiem jak to zrobić bo myślałem że od razu będzie na płycie :confused: Pomożecie :smiley: ?

Dodane 01.06.2012 (Pt) 15:24

Mam jeszcze jeden problem właściwie zastanawia mnie duża ilość uruchomionych procesów 99-60 w tych granicach gdzieś zastanawia mnie to bo na starym kompie mam 30 procesów

Oto logi z autoruns

http://www.speedyshare.com/ZBRs8/AutoRuns.rar

trudno powiedzieć w zależności od producenta laptopa różnie to wygląda , powinien być zainstalowany kreator do tworzenia kopi całego dysku systemowego na DVD zazwyczaj cała kopia zajmuje 3 płyty DVD z tego co mi wiadomo nie jest to koniecznością bo na dysku twardym powinna być ukryta partycja z gotowym do przywrócenia systemem wraz z sterownikami w razie awarii a płyty stosuje się jako dodatkowe zabezpieczenie

Proces przywracania pomaga przywrócić oryginalne oprogramowanie na dysku C:, jakie było zainstalowane przy zakupie notebooka. Wykonaj poniższe czynności w celu odtworzenia dysku C:. (Dysk C: zostanie sformatowany i zostaną usunięte wszystkie dane.) Ważne jest wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych przed użyciem tej opcji.


Przed wykonaniem operacji przywracania, należy sprawdzić ustawienia BIOS.


1. Sprawdź, czy jest włączona funkcja Acer disk-to-disk recovery.

2. Upewnij się, czy ustawienie D2D Recovery w opcji Main jest Enabled.

3. Zakończ program narzędziowy BIOS zapisując zmiany. System zostanie ponownie uruchomiony.


Uwaga: Aby uaktywnić program narzędziowy BIOS, należy nacisnąć klawisz F2 podczas wykonywania testu POST.

Rozpoczęcie procesu odzyskiwania:


1. Ponowne uruchom system.

2. Kiedy wyświetlane jest logo firmy Acer, naciśnij równocześnie klawisze Alt + F10, aby przejść do procesu przywracania.

3. W celu przywrócenia systemu stosuj się do instrukcji wyświetlanych na ekranie.


Ważne! Funkcja ta zajmuje 10 GB miejsca na ukrytej partycji dysku


Jak korzystać z Acer eRecovery


Uwaga: Te kroki przywrócą system do oryginalnej instalacji zainstalowanej fabrycznie w tym wszystkie sterowniki i aplikacje.

Należy wykonać kopię zapasową wszystkich danych przed użyciem tej procedury.


1. Podłącz zasilacz i baterię.

2. Włączyć system

3. Naciśnij klawisz ALT na klawiaturze jednocześnie naciskając F10.

4. pojawi się ekran z napisem "Acer eRecovery".

5. Zobaczymy 4 opcje:

* Restore system to factory default - Przywracanie systemu do ustawień fabrycznych

* Restore system from user backup - Przywracanie systemu z kopii zapasowej użytkownika

* Restore system from cd/dvd - Przywrócenie systemu z płyty CD / DVD

* Exit - Exit


Przywracanie systemu do ustawień fabrycznych


1. Wprowadź hasło utworzone podczas eRecovery.(domyślnie 6 zer)

2. Przeczytaj ostrzeżenie na ekranie i wybierz opcję Tak.

3. Kliknij przycisk Dalej aby rozpocząć proces odzyskiwania.


Po zakończeniu procesu, system zostanie ponownie uruchomiony i będzie wymagał, aby zakończyć instalację systemu Windows.

Po zakończeniu instalacji procesu oczyścić pliki odzysku.

Proces ten może trwać 5-10 minut lub dłużej.


Przywracanie systemu z kopii zapasowej użytkownika


1. Po utworzeniu kopii zapasowej użytkownika, opcja ta będzie dostępna.

2. Wybierz plik kopii zapasowej, które chcesz przywrócić

3. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi monitami na ekranie


Po zakończeniu procesu, system zostanie ponownie uruchomiony i będzie wymagał, aby zakończyć instalację systemu Windows.

Po zakończeniu instalacji procesu oczyścić pliki odzysku.

Proces ten może trwać 5-10 minut lub dłużej.


Przywracanie systemu z CD / DVD


* Włóż dysk 1 i postępuj zgodnie z instrukcjami.


Po zakończeniu procesu, system zostanie ponownie uruchomiony i będzie wymagał, aby zakończyć instalację systemu Windows.

Po zakończeniu instalacji procesu oczyścić pliki odzysku.

Proces ten może trwać 5-10 minut lub dłużej.


UWAGA

Na każdym komputerze recovery może wyglądać inaczej!!


W tej opcji wygląda to tak:


1. Wykonaj kopię zapasową

2. Nagraj dysk

3. Ponownie instaluj

Dodane 01.06.2012 (Pt) 15:54

co do procesów to producent dorzucił pewnie mnóstwo różnego typu programów jako gratis dodatek które działają w tle najlepiej niepotrzebne pousuwać

ja jak kupiłem laptopa samsunga to miałem tam zainstalowane dosłownie wszystko od prostych gier po programy antywirusowe i inne pierdoły większość wersje trial przez co laptop mimo że nówka to zamulał bo był tak obładowany tym

myślę że problemem też nie jest pobrać obraz windows 7 z strony Microsoftu i nagrać na płytę na obudowie masz naklejkę z kluczem który wpisujesz potem podczas instalacji windows 7 i masz wtedy czyściutki nie zaśmiecony system bo przywracając utworzoną kopię przywrócą się też wszystkie śmieci które teraz masz zainstalowane

co do tej kopi to mam coś takiego jak Acer eRecovery Management i w nim piszę że trzeba 4 płyty na kopię zapasową a możesz podać link do tego obrazu co jest na stronce microsoft ?

a co do tych programów to tak samo mam mnóstwo tych od producenta 2 anty wiry jakieś gry itp… i dlatego chciałem żeby mi ktoś zobaczył do autostartu i to oczyścić

Dodane 01.06.2012 (Pt) 16:50

O kurcze !?

obszukałem całe pudełko i nie znalazłem seriala do Windowsa 7 czy to możliwe ? Przecież pisało że win jest…

Dodane 01.06.2012 (Pt) 16:54

ale mam jeszcze coś takiego że jak kliknę ppm na komputer to mam właściwości i tam pisze na dole że windows aktywowany i pod tym pisze identyfikator produktu: XXXX… (czy to może być ten serial ?)

tak to ten serial powinna też być naklejka od spodu obudowy z tym kluczem.Z tego co widzę nie można już pobierać 30 dniowych wersji 1:1 windowsa z msdn szkoda druga sprawa jest taka że po instalacji czystego systemu nie ma możliwości przywrócenia kopii z partycji recovery bo pliki botujące od recovery znajdują się na systemowym dysku a podczas czystej instalacji dysk jest formatowany pozostaje ci zostawić to i pousuwać gratisowe programy za każdym razem gdy będzie przywracana.Zrobić kopie tym programem eRecovery Management na 4DVD możliwe że podczas tworzenia tych kopi będzie opcja wyboru gdzie będzie można wybrać żeby nie było tego całego zbędnego softu w niektórych laptopach jest taka możliwość odznaczenia dodatkowego oprogramowania

przeczytaj te wątki może w jakiś sposób ci to pomoże

http://windows7forum.pl/windows-7-64bit … any-9255-t

http://windows7forum.pl/systemy-na-part … ise-8542-t

właśnie skończyłem robić tą kopię i niestety nie wyskoczyło to zapytanie z tym syfem a mam jeszcze jedno pytanie kolega ma windowsa 7 pirata i jak ja bym sobie zainstalował i wprowadził swój klucz to będzie wtedy jako oryginał czy nadal jako pirat ?

a może mi ktoś powiedzieć co z autostartu mogę wywalić wyżej podałem logi z Autoruns :smiley:

Dodane 01.06.2012 (Pt) 17:24

i znalazłem tego cd-key od spodu lapka jak radziliście :smiley:

Rdzenie się przydają to lepiej dać 6 rdzeni niż 2 + HT -,-

bedzie jako legalny po prostu wpisujesz swój serial i aktywujesz.najlepiej przegrać płytę od kogoś kto ma oryginała na płycie masz pewność wtedy że niebyło nic grzebane

najlepiej jest to opisane w tym 2 wątku który podałem :slight_smile:

Może cie mi wyjaśnić co to jest partycja recovery czytałem w google i nie załapałem dokładnie co jest z nią jak ją usunę to co wtedy stracę jakie możliwości ?

Dodane 01.06.2012 (Pt) 17:36

On ma kopie orginała czyli raczej nie było nic grzebane :smiley:

Dodane 01.06.2012 (Pt) 17:45

mam kolejne pytanie jak mam uruchomić ta kopie zapasową co zgrałem ją na 4 płyty ? Bo jak próbowałem przy starcie systemu to nie było żadnej reakcji ;/

partycja recovery to po prostu dodatkowa partycja na dysku która zajmuje kilka GB i jest ukryta w systemie nie widać jej jako dodatkowy dysk

znajduje się na niej kopia całego dysku c , system sterowniki itp.jak ją usuniesz to jej nie będzie i nie będzie z czego przywracać systemu zostaną tylko płyty DVD.jak ją przywrócić jest opisane wyżej trzeba po uruchomieniu laptopa wcisnąć Alt + F10 i uruchomi się cała procedura jeśli nie to trzeba wejść do biosu klawisz F2 po uruchomieniu laptopa kiedy wyświetli się logo producenta i znaleźć w ustawieniach Acer disk-to-disk recovery opcja musi być aktywna i D2D Recovery w opcji Main musi być Enabled.

naklejkę najlepiej zdrap i przyklej gdzieś gdzie będzie bezpieczna bo po roku czasu nic z niej nie zostanie :wink:

Dzięki za wyjaśnienie :smiley:

Jak wgrasz innego windowsa, to uszkodzisz partycję recovery, bo ten preinstalowany windows jest z nią połączony jakimiś plikami, jak usuniesz to stracisz do niej dostęp.

Bzdura igrek. Sam niejednokrotnie tak robiłem i partycja recovery wciąż jest dostępna.

Mam do was jeszcze jedną prośbę możecie mi sprawdzić logi z autostartu (Autoruns)

http://www.speedyshare.com/EGfpA/AutoRuns.arn

czym ten plik otworzyć?

http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html nie wymaga instalacji… :wink:

Hitm3n , Nie wiem, bynajmniej tak czytałem na jednym z forów.

ten plik otwiera się programem Autoruns nie wymaga instalacji

Dodane 03.06.2012 (N) 18:53

Jak chcecie daje wam w notatniku logi

http://wklej.to/vXhfC

proszę o szybkie rozpatrzenie

Boże co za amatorzy wypowiadają się tak negatywnie o a63420m ogolnie o amd wymyslacie jakies posrane uczucia itp. jak nie macie pewnosci to sie lepiej nie wypowiadajcie bo macie negatywny wplyw na pomoc w doborze laptopa przez tego uzytkownika. Jest on na poziomie i3 2350m chyba że chodzi o gry to przeważa i3 może różnica ale naprawde nie duzo. Dziś bawiłem się w media expert lapopem z a6 i wszystko ładnie śmiga [ jak masz kupowac asusa to poszukaj juz z karta amd 7670 widzialem za 2100zl, troche sobie zaoszczedzisz, pare miesiecy temu nawet za 1850zl hmm nie wiem czemu tak podskoczyla cena, wedlug mnie bardzo sie oplaca z takim ukladem graficznym, lepsza karte mozesz znalezc gdzies za 2500zl+ , ma do tego pojemna baterie 5200mah, usb 3.0 z hs

za 2500zl? taki laptop?? jeszcze do tego temat z tego roku, nie wiem skad ty wziales tego lapka, taki chodzi tera o 500zl taniej

Radmen - archeolog z Ciebie totalny. Laptop jest już kupiony (od czerwca…).

@autor - jeśli jeszcze jest Ci potrzebna pomoc odnośnie autostartu, wyślij screen z msconfig (klawisz Win + R - komenda msconfig - enter - zakładka uruchamianie), bo ten log jest kompletnie nieczytelny.