Czy warto kupić MacBooka?

Witam.

Obecnie posiadam laptopa HP Pavilion dv6640ew. Jestem z niego bardzo zadowolony ale się tak zastanawiałem czy nie kupić MacBooka.

Mógłbym wystawić ofertę w pośredniku czy w czymś takim i sprzedać go za jakieś 3,5k (klienci będą ;D zawsze są^^) a za tą cenę mógłbym sprowadzić MacBooka z USA. (ale w jakimś fajnym configu)

Nie gram w gry co najwyżej w Panzers faza pierwsza/druga ale może się da emulować na macu :wink:

Otóż zawsze chciałem “sprawdzić” maca. Pośród moich znajomych nikt nie ma maca więc nie mogę go przetestować.

Słyszałem, że Mac OS X jest taki fajny, szybki, łatwy w obsłudze, że po prostu muszę go mieć!

Czytałem też opinie ludzi posiadających maki.

Mógłbym spróbować postawić Mac OS X obok Visty ale to jest nielegalne i boję się zepsuć kompa :confused:

Czy warto zamienić mojego laptopa na tego maka?

** Freedom ** , a wiesz ile to kombinownia ze stawianiem Mac OS’a koo Windowsa? Po drugie to niezgodne z liecencją :stuck_out_tongue:

Wiem, że to nielegalne i trudne ale wiesz, co mam zrobić żeby po prostu spróbować tego systemu.

Chodzi mi o to, że jak sprzedam swojego i kupię maka a mi się nie spodoba? Co mam wtedy zrobić? …

Tak a jest taka możliwość :o kurde dla mnie może to być nie legalne, ale muszę go przetestować chociaż na tydzień :frowning: chyba zacznę tego szukać w google.

No z tego co słyszałem to jest wykonalne.

I widziałem filmiki na youtube z postawionym mac os x na hp’kach.

** Freedom ** , idzie takie coś zrobić :stuck_out_tongue:

Tyko dużo roboty przy tym i później sa problemy ze sterami do sprzętu :lol:

No to warto zaryzykować i kupić MacBooka?

Czy lepiej zainstalować leoparda obok visty :twisted:

** Freedom ** , to kup MacBooka wraz z Mac OS’em :stuck_out_tongue:

Lepiej zostawić tego lapka co teraz masz :wink:

Tak uważasz?

A co z moją “pokusą”? :smiley:

Na prawdę kupno MacBooka nie ma sensu?

Mam jeszcze jedno pytanie.

Podobno trzeba przerabiać takiego laptopa sprowadzanego w usa bo coś tam jest innego :wink:

Ile taka przeróbka kosztuje?

Ja bym nie kupował, a jak ci się nie spodoba???, Chyba że nie sprzedawaj tego HP’ka.ja bym zaryzykował, postawiłbym na lapku bo i tak wiem ze ludzie na forum, każda osoba ma choć jedna nielegalna płytkę.

Takie sa wymagania;

-Procek koniecznie Intel

-Jakieś tam regóły procesora, poszukaj dokładnie w Google

Zawsze na Macu możesz zainstalować Windowsa (legalnie chyba). Jest taki program pod maca BootCamp czy jakoś tak i instalujesz sobie na macu winda i przy włączaniu kompa wybierasz Windows/Mac. Jak chcesz zainstalować Mac Os’a na HP’ku to procesor musi obsługiwać SSE3.

Możesz przecież kupić MacBook w Polsce, chyba w Bydgoszczy jest jakiś sklep z Apple.

PS: Słyszałeś o takim czymś jak CherryOS ?

Moim zdaniem opłaca się kupować MacBooka jak nie grasz w gry. A skoro napisałeś, że nie nie grasz to nie zastanawiaj się tylko bierz. Sam mam ochotę na niego, tylko muszę kaski trochę uzbierać :smiley:

może i on modny jest ale ale napewno tej funkcjonalności ci nie da i ja raczej osobiście nigdy nie pozbył bym się laptopa na rzecz maca no chyba że bym dysponował kasą i nie byłaby mi potrzebna to bym sobie kupił ewentualnie jako drugi ale nigdy nie tak jak ty chcesz. a jak chcesz się pobawić to idź do media marktu tam mają i często są włączone :stuck_out_tongue:

Mogę kupić Maka w polsce ale tu jest strasznie drogo.

Tu za 3,5k kupię bazowy model a w usa prawie topowy ^^ (chodzi mi o MacBook’a)

@dawid12345

Z tego co czytałem to może być też i AMD obslugujący SSE2 :wink:

@sosen86

A no skorzystam z tej oferty :wink:

BTW Sprawdziłem w CPU-Z - mój proc (Turion x2) obsługuje SSE2 i SSE3.

Mam takie pytanko z innej beczki.

Myślałem, że ja mam dwa rdzenie po 1,9ghz każdy.

W CPU-Z pisze, że szybkość rdzenia (0 i 1) wynosi 803.7mhz a mnożnik to x4.

To ja w końcu mam każdy rdzeń po 1,9ghz czy po 800mhz?

Masz 1.9Ghz, tylko że w czasie nie czynności taktowanie się zmniejsza, żeby obniżyć wydzielane ciepło i pobieranie energii :slight_smile:

to zalezy z jakich programow korzystasz, wiec najpierw sprawdzilbym czy programy, ktore sa Ci potrzebne dzialaja na makach (lub ewentualnie sa ich odpowiedniki ) ale tu znowu pojawia sie podstawowe pytanie z jakich programow korzystasz, bo latwo jest zastapic jeden odtwarzacz filmow/muzyki innym ale jezeli potrzebujesz jakichs specjalnych programow to mozesz miec problem ( ja potrzebuje windowsa bo musze miec Nemetscheck Allplan )

2 rdzenie każdy po 1,9ghz

MOżna również ztuningowac Winde na Maca, ale to nie daje większej jego funkcjonalności.

Ja słyszałem że Mac pujdzie tylko z prockami Intela, i to chyba prawda bo każdy mac-czy to mini, czy to jakistam pro czy macbook korzystają z intela :slight_smile:

Na mac’u można zainstalować winde bez łamania licencji, ale tylko na procesorze intela.