Czy warto kupić taki zestaw z MediaMarkt?

warto kupić ? powiedzcie coś na ten temat?

syyyyyyyyyyffffffffffffffffffff

NIe, nie warto.

a może jakieś konkretne argumenty bo te wasze teksty to mało pomocne są.

KOmputer gotowy - brak możliwości w razie czego otwarcia klapy bez zerwania plomby (zerwanie plomby = utrata gwarancji). Zasilacz zapewne kiepski, pamięć ram no-name, dysk firmy krzak. I najuboższa wersja Visty - Home Basic wg. mnie problematyczna. Minimum Home Premium.

bartek46op , zgadzam się, za tą kwotę można mieć również lepszy komputer, z lepszym zasilaczem, obudową etc…

Także nie polecam… lepiej za taką kwote złóż coś samemu na porządnych częściach itp… ;]

opłaca się proc dobry karta też nie wiem jak z zasilaczem

@wiktor96

Jak nie wiesz to nie mów, wprowadzisz chłopaka w problem i w razie awarii bedzie musiał latać do serwisu i ubolewać nad tym co kupił.

Po czym wnioskujesz że karta jest “dobra” ? Co z tego że ma 512MB pamięci, jak może mieć szynę 128bit ? Wtedy te 512MB możesz sobie wsadzić w buty, będziesz wyższy. Reszta jak już wyżej wszyscy pisali, ram noname, dysk noname, zasilacz pewnie też. Dla mnie osobiście największym dyskomfortem byłyby plomby na obudowie, praktycznie samemu nie można nic ruszyć, bez utraty gwarancji. Ja bym nie brał, ale decyzja należy do autora tematu.

nie wiadomo:

  • jaki RAM (marka/model)

  • jaki dysk (marka/model)

  • jaka grafika (marka)

  • jaka nagrywarka (model)

  • jaka obudowa (marka/model)

  • jaki zasilacz (marka/model)

  • jaka płyta główna (marka/model)

:shock:

polecam :twisted:

END.

w MM są generalnie kompy (a szczególnie na promocjach :smiley: ) gdzie parametry o które ludzie pytają są …OK. Tak jak w tym przypadku: procek, dyży dysk (ale jak szybki i z jaką pamięcią wewnętrzną to już się nie dowiesz, grafa, ilość pamięci (ale jakiej to już nie wiesz). Tam gdzie nic nie pisze to generalnie wkładają najtańsze elementy: czyli pamięć no name (czytaj wolna i zawodna), płyta główna najtańsza (czytaj - jak pamięć), zasilacz (tani czyli niestabilny). To jak oszczędzają widzisz już na podstawie Visty - Basic jest tańszy od Home Premium jakieś 20 - 30 zł, a ten zestaw teoretycznie powinien spokojnie uciągnąć Vistę HP*64 - albo az tak oszczędzają albo … nie uciągnie Visty HP =D>

Sprawdżile by kosztował Cię komp poskładany z dobrych (firmowych ) elementów w prolinie, komputroniku czy sferis (co wolisz :smiley: ). A takie rzeczy to kupują w MM rodzice, którzy kompletnie się nie znają dla dzieci. Moim zdaniem szkoda kasy :slight_smile:

a to już zależy co i kto czego wymaga. bo jak ktoś chce mieć coś do pracy z gwarancją to jest wybór do przemyślenia. nie każdy musi chcieć coś w nim otwierać w moim 5 letnim hp compaq otwierałem go dwa razy: montując nagrywarkę dvd i wymieniając dysk no właściwie 3 bo jeszcze dołożenie ramu. Ale w przypadku nowego komputera w czasie gwaranci nie byłoby takiej konieczności.Tak więc zależy co kto czego potrzebuje. ta vista home basic to minus zwłaszcza przy niewielkiej różnicy cen

Ale ten komp to tak naprawdę kot w worku, bo nie znamy producenta żadnej z części (poza prockiem :slight_smile: )

a w sklepie nie mają szczegółowej konfiguracji tego sprzętu?