Czy warto kupić ten komupter

Niedawno zakładałem podobny temat. Teraz mam okazję kupić taki zestawik jak poniżej za 500zł. Do czego ma służyć? Internet, filmy, muzyka, i jakieś starsze gierki.

monitor 17”Manta +klawiatura +mysz +głośniki Creative(2głośniki + subwoofer)

oryginalny Windows XP Home z naklejką key ,płytą,paragonem zakupu,papierami i opakowaniem – pudełkiem,

Karta sieciowa Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Typ procesora Mobile AMD Athlon XP, 2200 MHz (16.5 x 133) 3200+

Nazwa płyty głównej ASRock K7VT4A Pro (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Pamięć 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Karta dźwiękowa Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor

Dysk WDC WD1600BB-55RDA0 (149 GB, IDE)

Dysk ST380215A (74 GB, IDE)

Dysk IC35L040AVER07-0 (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Nagrywarka DVD

Zasilacz 400w

Sam mam zestaw pod socket A. Według mnie szkoda kasy na to. Gierki to raczej ciężko patrząc na tego geforce’a . Nawet Doom3 będzie miał problemy… Do tego brak SSE2 na procku obniży wydajność całkowicie. Do filmów, neta będzie ok. Ale tylko do tego i to z wyłączeniem oglądania filmów 1080p .

Takie jest moje zdanie.

Krótka odpowiedź nie, cena za ten zestaw jest zdecydowanie zbyt wygórowana.

A jaka cena była by odpowiednia?

Słaby komputer,szkoda kasy,on wart jest i może 500 zł jak się go sprzeda na części,ale w całości może warty 300 zł.

300zł? No za tyle to chyba mi go nikt nie sprzeda :slight_smile: Jak by nie patrzeć to komp jest z monitorem.

To nic nie znaczy, sprzęt ma przestarzałe podzespoły więc i nawet dodatek monitora nie sprawi że wartośc zestawu osiągnie pułap 500 zł.

Prawa Rynku,wychodząc ze sklepu z nowym sprzętem jesteś na wstępie 30 % w plecy:).A tu mamy do czynienia z archaicznym sprzętem.

Podkreślam również to że ten komputer nie ma być do najnowszych gierek lecz do zwykłego użytkowania takiego jak internet a czasem może jakaś starsza dobra gierka. Typu GTA SA albo call of duty2. No ale nie chce też przepłacić.

GTA SA i Call of Duty 2 na tej karcie spokojnie uruchomisz ale z mniejszymi detalami. Sprzęt do prostych prac jest w miarę dobry ale nie za taką cenę.

Czyli 300zł jeszcze można dać?

Chodzi o to że lepiej zostawić i kasę i zacząć zbierać na coś lepszego. Nawet wujek mój kupił jakieś parę miechów temu jakiś amd 2rdzeniowy z płytą i grafa gfc 9500 za ok 300- 400zł jak mi gadał, bo go na więcej nie stać, Więc na allegro znajdziesz lepszego, tylko że bez tych dodatkowych “■■■■■ółek” za przeproszeniem. Chcemy Ci uświadomić że pieniądze pójdą w błoto.

Ten Creative to taki dodatkowy bajer, by przyciągnąć uwagę tak jak monitor. Naprawdę nie opłaca się, przy okazji za drogo, jak już wcześniej zostało powiedziane.

Ale monitor 17’ i zależy jakie ma parametry, pewnie kiepskie, więc dużo nie będzie warty. Przecież 200zł za monitor to za dużo.

EDIT:

DOWN

Nie, bo resztę miał, bo to była modernizacja kompa, a myślałem, że Ty coś tam posiadasz.

Kompletny komputer kupił za tą cenę? Z dyskiem, pamięcią, nagrywarką?

No patrząc na sprzęt to bawiąc się jasnowidza monitor CRT to on wart 50 zł ,100-150 zł jak dobry LG Flatron.

Monitor lcd jest.

Za ten w opisie co mam dałem na allegro 300 zł…A Ty takiego szrota za 500 masz mieć?:smiley: I mam DDR 2 …Po szukaj na allegro czegoś lepszego… :slight_smile:

O to przykład:

http://allegro.pl/hit-cenowy-dual-core- … 40655.html

Tylko że bez dysku i nagrywarki no i bez grafiki, bo dali specjalnie taka płytę główną. Cena 490zł I to jeszcze z gwarancja.Trzeba trochę poszukać i coś się znajdzie, może coś będzie z dyskiem + dvdrw. Jeśli tamten byś opylił to z allegro można nawet nie zły sprzęt wyczasnąć, oczywiście w porównaniu ten za 500zł. Ale to bez monitora i klawiatury/myszki.

Popatrzę się na Pentiumy D bo widzę że taki właśnie kupił użytkownik a ja polazłem za wysoko…

Za 590zł D2C 1.8GHZ dvdrw + dysk 250GB+ do tego klawiatura i myszka i 6600GT. Szkoda że nie szybszy procesor:/ Do tego winxp orginalny. o wiele lepsza propozycja niż ten z czym zaczynałeś temat.

http://allegro.pl/core-2-duo-1-8-ram2gb … 47974.html

Oczywiście może coś się jeszcze znajdzie.

Rzecz w tym panowie że ja nie mam kasy na to aby osobno kupić komputer i osobno monitor.

Ogólnie tego złoma nie opłaca się kupić jeśli dasz za niego więcej niż 300zł to raczej będziesz na minus i to spory xD Więc tego złoma nie kupuj xD

Mam tą samą grafikę w szufladzie i powiem ci że gta sa na lov detalach potrafiło przyciąć i do tego były błędy tekstur (tzn przeźroczyści przechodnie itd)

Daruj se monitor lcd przy takim złomie. Na allegro kupisz crt za 20-30zł xD

Reszty nie skomentuję bo poprzednicy już raczej wyczerpali temat