Czy warto kupic ten PC za 2 tys

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amd-ryzen-5-3600-okazja-stm
700 zł

Hmm… faktycznie używka już w cenie odpowiadającej możliwościom. No ale do tego trzeba jeszcze płytę a autor wątku całość kupił w świetnej cenie.

do 600 czasami są

Oczywiście mówimy o uzywanych

… który jest tak kiepski, że w niektórych syntetykach idzie łeb w łeb z 6/12 Ryzenem 3600X. :slight_smile:

Ależ oczywiście, na razie to drogie, ale za 2 3 lata. tez pewnie spadnie do 700zł, Sam mam teraz i5 9400, tylko, że nie jestem graczem i wystarcza w nadmiarze.
I tak na dobrą sprawę mocnego kooopa w sprzęt to dopiero dał szybki dysk NVMe.

Dlatego cena tej i9 ostro idzie w dół. 6 miesięcy temu 1700 a teraz 1500 (wciąż za dużo) Jak autor wątku zechce coś zmieniać to pewnie minie z minimum rok i kupi go za 700zł.

Fakt faktem, teraz AMD tak namieszał, że człowiek musi ostro główkować na czym składać sprzęt.

Jasne, ta i9 spadnie, będzie też zupełnie OK do gier. Jednak nawet za te 2-3 lata, to pewnie będzie miał alternatywę kupić nową I5 z 8/16, czy Ryzena 7600, wymieniając platformę o 200 drożej i 50% wydajniej, czy kupić “po kosztach” I9.

Już teraz Ryzen 5600 robi ~~20% hop nad taka I9, a co będzie za 2 generacje?*
Ja bym nastawiał się na nówki i korzystał spokojnie.

*Jak nas do epoki kamienia łupanego Covid nie zawróci…

Zgadza się, w procesorach zrobiło się ciekawie. Nie zapominajmy jednak, że tu chodziło zakup zmontowanej już budy i opłacałoby się to nawet, gdyby autor wątku przyniósł ją do domu, wyjął kartę graficzną, zostawił obudowę, schował licencję na win 10 (wiem że to oem no ale by działało na nowym) a resztę wyrzucił do kosza :wink:

Dlatego kupiłem nowe Lenovo ThinkCentre w kartonie z gwarancją, i mam w D, Na pewno zmienię zasilacz na 500W, (bo jest 240) i wsadzę jakąś kartę graficzną ( ale nie teraz, bo ceny z dupy) Wiatrak na procku juz zmieniłem na Arctic
pobawiłem sie pół roku w składaki na Ryzenach, zabawa, obudowy, Nie ma sensu, taniej wychodzi dla mnie gotowiec. I gwarancja 3 lata i wsparcie itd. Na windowsie. I tak siedze przeważnie na Linuxie.

No jest to duży plus, bo jak jest jakaś seria sprzętu co w tej samej konfiguracji schodzi w masowej ilości, to na pewno ktoś to Windows update na tym testuje. Te wszystkie serie biznesowe itp.

W każdym razie ja z ThinkPadem i Windows Update mam świetne doświadczenia. Nic mi nie rozryły od Windows 8.1

Bywało że po aktualizacji WU idzie aktualizacja BIOS i Lenovo Vantage dociąga sterowniki z poprawkami pod to WU. No ale wiadomo to sprzęt do pracy, to ma działać.

Bo aktualizuję przez tą apke Lenowo a nie windows. Nie chce mi sie przełączać z Linuxa. A jest taka wygodna. Właśnie Vantage, No i ten 10 pro inaczej działa niż home

Właśnie o tej apce myślę. Ona potrafi aktualizować sterowniki albo BIOS jak zostanie stwierdzony jakiś problem czy niekompatybilność z Windows Update i nie trzeba się za bardzo nad tym zastanawaić

Np jakiś czas temu poszła aktualizacja WU łatająca dziury w procesorach. Wiele płyt wymagało aktualizacji biosu, bez tego sprzęt się sypał a ludzie nieświadomi się stresowali. Apka z Lenovo zajęła się tym kompleksowo.

Myślałem o DELL, ale za drogi, lepiej wykonany

Dla mnie support Dell i Lenovo to mniej więcej ten sam poziom. Fakt Lenovo są trochę bardziej delikatne.

Myślisz, myślałem o kupnie DEll, ale skończyłem na Lenovo- pierwszy raz, Na razie działa:)
I nie wiem czy support Lenovo nie lepszy, a mam porównanie

Ok zakręciłem się, myślałem że myślałeś o Dell pisząc poprzedni wpis. No nie istotne :smiley:

A to nie wiem bo nigdy nie korzystałem z takiego bardziej biznesowego supportu typu door to door. Raczej mówię o wsparciu z apki producenta.

Za szybko piszemy :slight_smile:

dzięki panowie :slight_smile: no ja jestem niedzielnym graczem tak ? więc tak jak tam kolega wyzej pisal nie zalezy mi na nowosciach i nie wadomo jakiej wydajnosci . Tylko po prostu zawsze w cos popykam w miare przyzwoicie tak ? plus w przyszlosci mam mozliwosc wymiany proca na mocniejszy gdzie moze to zrobie za 3-4 lata ? plus grafa? i mozliwosc dorzucenia ramu tak :slight_smile: ? glownie netflix przegladarka muza i czasem granie.

Te procesory obsługują chyba do 64GB RAM, a dla gracza i tak najważniejsza jest karta graficzna. Z 3 lata możesz robudowywać spokojnie.

ogolnie to nie mam zamiaru nic dokladac ? tylko dopiero za 3 lata ?