Czy warto kupić Vistę pod mojego kompa?

Radeon X1600Pro

1GB Ram

Płyta główna: ECS RC410L/800-M2

Pentium D 920

Który system będzie lepszy pod mojego kompa(Vista czy Xp)? Vista będzie hulała bez zarzutu czy coś może przycinać? Miałem na próbę i wszyskto było ok, ale nie instalowałem jakiś zaawansowanych programów ani gier i nie wiem jak to będzie na dłuższą metę. Nie chce pakować kasy w coś co słabo później chodzi.

jeśli nie masz aktualnie żadnego systemu, planujesz coś kupić (albo XP albo Vistę), to zakup Vistę, dorzuć tylko jeszcze pamięci RAM.

a co chcesz robić na tym komputerze?

Twój komputer jest wystarczaj ący dla visty. Ja mam 1 GB ramu i nie nażekam.

Z czystej ciekawości nie narzekasz czyli windows chodzi ci normalnie ale gry zarzynają pamięć wirtualną czy poprostu nie grasz(oprócz tego sapera ;))?

Pracować, czasami zagrać w jakąś lepszą grę.

Właśnie chcę kupić dodatkowy ram. Będzie śmigać nie gorzej niż XP?

system chodzi plynnie. colin mac re raily dirty (czy jakoś tak) nie tanie, naprawde !!

jeśli kupisz ram to tak .

Będzie ci śmigać lepiej nawet niż xp. Ramu by ci się przydało więcej, ale na 1gb również bedziesz miał powód do radości używając visty.

Sam musisz wybrać:

:frowning: http://support.microsoft.com/search/def … vista&adv=

:oops: http://support.microsoft.com/search/def … ry=XP&adv=

:lol: http://support.microsoft.com/search/def … linux&adv=

Ja mam bardzo podobnego konfiga a Vista business działa jako tako, zdecydowanie w tym systemie najważniejszy jest procek, byle co robię to zu życie procka skacze do 40% i więcej. Starsze gru, jak underground 2 się przycinają

No właśnie :frowning:

Mimo, że nie jestem zapalonym graczem to od czasu do czasu dla rozluźnienia paluchów lubiłem se popykać w Colina 04 lub 05 jak również NFSU2.

Na Viście raczej nie próbuje bo wnerwia mnie przycinanie tych gier.

Na teście DM03 też tnie, zwłaszcza na samolotach. Od niedawna mam tą kartę co w podpisie i wyobraźcie sobie, że wymienione gry chodzą zdecydowanie gorzej niż na poprzedniej FX5600 i systemie XP, mimo że wynik smarka jest wyższy o ponad 100% od wspomnianej FX i systemu XP.

Czy to oznacza koniec tego egzotycznego kunfigu :?

A może giga ramu dołożyć?

Nie wspomne o swoim, nawet przy zamykamniu Opery skacze do 100%

miet55 jak widzisz ja mam 2 GB ramu i jakoś nie wnosi to różnicy. Ten system jest padaka do gier i tyle, przynajmniej tych starszych bo nowszych jeszcze nie testowałem, mam w planach odpalenie na Viście counter strike source i wtedy będę wiedział

Nie ma praktycznie znaczenia czy na małej rozdzielczości czy dużej i tak samo z detalami. Tnie do tego stopnia że lepiej nie włączać :stuck_out_tongue:

Można zwariować od czytania opinii o viście moja znajoma testowała stalkera ponadto jest nałogowym graczem Guild Wars w którą gra z włączonym w tle winampem i jej sie nie tnie. Ma pentiuma 4 3,2 Ghz, 1024 RAM i GF 6600. Osobiście testowałem na viście tylko dooma 3 i różnicy w porównaniu do xp nie widziałem jeszcze na karcie gf 6200(obecnie 7600).

Virek1987 Kłania się czytanie ze zrozumieniem, od kiedy to S.T.A.L.K.E.R to stara gra?

No i chyba ja rónież takie wymieniłem

Virek1987 , więc czytaj uważnie.

Z ciekawości postanowiłem zassać DM05 i 06, zobaczymy jaka jest tam płynność.

A czy ja mówię że chodzi mi o stare gry? To wy macie problem. Ja wypowiadam się o grach na viście…poprostu o grach. Starsze czy nowsze testowałem chodziły pięknie. Chodzi o to że opinie userów strasznie się różnią oczywiście biorąc pod uwagę konfiguracje komputerów.

To po co ten tekst, napisz co jest dobrze a co źle i wszystko.

No zgoda heh . A więc Jeśli chodzi o gry bywa różnie bardzo różnie ale ogólnie nie można systemowi nic zarzucić choć niektórzy piszą że gry pod vistą to jeden wielki koszmar błędy, wydajność itp natomiast inni nie czują różnicy w porównaniu do XP np JA a posiadam aż albo zaledwie 1Gb RAMU do tego Celeron D 351(3,2Ghz) Geforce 7600 GS oraz HDD 200Gb.