Czy warto kupić Vistę pod mojego kompa?

koledzy gry wam tną? recepta jest jedna prosze zmienić kompy jeśli chcecie sobie pograć komfortowo pod vistą. U mnie nic nie tnie, każda gra chodzi bez problemów. NFS carbon, Gothic 3, pes 6, fifa 07, bez żadnych problemów. tak więc to nie systemu wina tylko sprzętu, no chyba że macie pirata:). pozdrawiam.

hassler Powiedz mi geniuszu jakim cudem mój komp jest za wolny na Undegrounda 2?, zresztą podaj swojego konfiga to zobaczymy. To zróżnicowanie może być spowodowane albo tym że Vista jeszcze nie obsługuje za dobrze przeróżnych konfiguracji sprzętowych, dlatego jednym się tną najprostsze gry a innym najnowsze chodzą bez zająknięcia, albo też tym że ci drudzy mają lepiej skonfigurowaną Vistę, ja tam jadę na normalnych ustawieniach, z włączonym aero i sidebarem i wszystkimi innymi bajerami i może dlatego gry się tną.

SzymSzejdi - ja na Viście mam właczone wszystkie jak to nazwałeś “bajery” z włączonym paskiem pocznym i póki co, żadna gra mi się nie zacięła. Co prawda nie jestem fanem Gothic 3 i gram w troszkę mniej wymagające dobrego sprzetu gry, ale wszystko chodzi płynnie i szybko.

free_roscoe , wszystko się zgadza. Masz ode mnie zdecydowanie silniejszy sprzęt i w tym przypadku gry mogą mieć płynność. Jednak ja wspomniałem o grach, które na XP bezproblemowo chodziły nawet na max ustawieniach.

Zapewne w mojej sytuacji największym winowajcą jest słaby procek, aczkolwiek to co chodziło bardzo dobrze na XP powinno przynajmniej chodzić DOBRZE po Vistą.

Łoo jezuuu, hit sezonu :o

Ja mam standardowo skonfigurowaną Viste, mam włączone wszystko na maksa, w grach również i wszystko śmiga jak należy. Może szymszeidi ma jakiegoś chińskiego składaka, gdzie troche średnio im wychodzi produkcja różnego rodzaju sprzętu:) Ja mam laptopa AMD turion64 x2, 2gb ram, radeon x200 256mb i gry chodzą dobrze. Na moim drugim sprzęcie gdzie głównie gra mój syn czyli: CORE DUO E6320 FSB1066 4MB, GF 8800ULTRA 768MB DDR3, Seagate 500GB 7200 16MB Cache, cały sprzęt zakupiony w niemczech oryginalnie z windows vista i uwierzcie mi jeszcze żadnych problemów z żadną grą. Maszyna śmiga aż miło.

Ale bzdura,to zwykly mit krążący w sieci .Ja mam Pentium 4… 500 ram i jakas tam karta radeon i wista mi ladnie chodzi , a malo tego chodzi mi tak samo albo szybciej niz xp zainstalowany na innym dysku wynika to z tego że system jak mniemam jest troche inaczej zbudowany inaczej renderuje pliki ,programy szybciej odpala niz xp tu jest troche nowszy mechanizm uzyty.dodam jeszcze ze mam wlaczone areo …vista biusiness