Czy warto kupic Viste wersje ENGLISH?

(Warebel) #1

witam, jak w temacie. czy potem mozna sciagnac do niej polskie pliki jezykowe? i co to jest za wersja RC? finalna?

(Wujek 15) #2

A Viste ENG masz tańszą? Przeciez mozesz kupic Ją po Polsku a mozesz kupic ją po ENG i ściągnąć pliki językowe. RC to wersja beta. RTM to wersja finalna.

(Warebel) #3

witam, chodzi o to, ze znajomy przywiezie mi laptopa z USA i tam juz bedzie wersja angielska visty. polska mam na kompie.

(Wujek 15) #4

Aha.. no to spoko :). To mozesz z tego zrobic Pl wersje.

(Mokreoko) #5

RC - Release Catablite - kandysat do wersji finalnej

RTM - fimalna

beta - testowa

(Cypriandanel) #6

Ktoś kto kupuje legalną viste OEM PL to jaką, ma wersje ?

O dziwo raport z everest podaje, że mam System operacyjny Microsoft Windows Vista Home Edition 6.0.6000 (WinVista Beta) :shock:

Kupiłem legalny to jeszcze mam wersje Beta ? Powino na opakowaniu pisać, że to jest wersja beta. Czuję się oszukany :frowning:

(Janek Max) #7

Wersja 6000 to jest final

(Grzesiek1) #8

Cypisek_64

Everest pokazuję głupoty :x

Sklepowa to właśnie RTM inaczej finalna a nie żadna beta czy rc.

6.0.6000 to własnie numer wersji finalnej więc nie ma strachu.

Chyba że masz pirata, to może masz jakiegoś kombinowanego :wink:

(Briho) #9

Cypisek_64 zrób tak:

Start > Uruchom... > winver.exe

Powinno tam być: Wersja 6.0 (Kompilacja 6000).

(Cypriandanel) #10

Dzięki :smiley: Pisze dokładnie tak jak napisałeś.

Oprócz tego pisze jeszcze więcej, że Pamięć fizyczna dostępna dla Windows: 1046 784 KB

Co to znaczy pamięć fizyczna ? Jeśli to oznacza pamięć RAM powinno być 1024 MB.

(Sp186d23) #11

No polska sie różni od angielskiej.....polska jest o polsku i nawet jak pobierzesz pakiet językowy to i tak nie będzie w 100% po polsku np pliki pomocy nie będą po polsku....kilka opcji , komunikatów ale w viście po poslku jest torche szersze menu start...ale to w niczym nie przeszkadza....i tka na forum był kiedyś temat jak to zmienić więc się da...lepsza po polsku jest

(Briho) #12

Pamięć fizyczna to pamięć RAM. A taka ilośc wynika pewnie z tego, że 1 GB to nie jest równo 1024 MB, ale to już ktoś bardziej obeznany w informatyce powinien wytłumaczyć :slight_smile:

(dean999) #13

Ponieważ przelicza sie w kb a nie mb i dlatego wychodzi tak dziwnie