Czy warto kupic viste

witam, przepraszam z gory jezeli powtarzam sie z tematem, skladalem sobie pc i nie wiem czy warto kupic viste do niego. konfiguracja: AMD 4000+ X2, 2GB ram, geforce 7600 (PCIex 256MB, 128 bit), 320 GB HDD, plyta Abit KN9 SLI chipset nvidia 570. Audio Creative Extreme Audio PCI 7:1. Do dzis korzystam z XP prof. Sp2 32bit,. Czy nie beda klopotow z aplikacjami pod vista 32bit? na codzien korzystam z worda + narzedzie CAT (tlumaczenia) + moje stare slowniki (najstarszy z 97). Znajomy mi radzi poczekac na SP1 dla visty. Co sadzicie? pozdrawiam i dziekuje.

oczywiście że warto, ten sprzęt się marnuje na

zależy jakimi ale 95% aplikacj działa w pełni na Win Vista.

jaki Word? 2003? bo starsze niż 03 nie pujdąna Win Vista.

SP1 dla Windows vista to będzie tylko zbiór poprawek dostępnych na Windows Update do momętu wydania SP1, więc w/g mnie oczekiwanie na SP1 jest zbędne (to samo radzą też 2pracownicy microsoft poland w wywiadzie na vortalu)

o czym?

prosze :stuck_out_tongue:

Moim zdaniem dla takich zastosowań nie warto przesiadać się na Vistę, a poza tym może być problem z 10’cio letnimi aplikacjami pod tym systemem.

Witam :slight_smile:

Uważam, że pozostanie przy XP jest najlepszym wyjściem na chwilę obecną. Warto poczekać, aż wyjdzie ten SP1, a MS będzie polecał i doradzał Vistę z tego prostego powodu, że nie przyznają się do błędów i niedopracowania nowego systemu. W Viście sporo problemów jest ze starszym oprogramowaniem, zarówno z grami jak i innym softem, co ma znaczenie w Twoim przypadku. Sądzę, ze na dzień dzisiejszy XP jest najbardziej stabilnym system wydanym przez MS dla użytku domowego.

Podsumowując zachęcam do “googlowania” i zapoznania się z opiniami innych na temat nowego systemu, opinie są podzielone, ale większość jest na niekorzyść Visty…

Człowieku, a po ci Vista. źle Ci na XP. Co osiągniesz na przesiadce. Obecnie NIC. dla mnie Vista to XP na sterydach wzbogacone o dx10, które obecnie nie jest wykorzystywane. A może zależy ci na tym AERO. Fajny gadżet zjadający niepotrzebnie moc kompa. Ja mam xp na kompie i viste jako upgrade. tylko, że na xp pracuję a vista leży na półce - nieistalowana i aktywowana.

Jeżeli 10-letnie aplikacje chodzą pod XP to jest duża szansa, ze będą i działać pod Vistą. Jeżeli nie są to aplikacje chodzące pod pełnoekranowym DOS-em.

Dziwne, u mnie Word 2000 chodzi dobrze. Jedyny problem jest z Outlookiem 2000 pod Vistą jak dotąd widziałem.

Po pierwsze do autora, później komentarze co do niektórych wypowiedzi 8)

Nie znam dokładnie twoich aplikacji, ale pod vistą 32bit (x86) nie powinno być problemów. Co innego może być pod 64bit (x86-x64) gdzie mogą być problemy ze sterownikami. W każdym razie tryb zgodności w przypadku upartej aplikacji powinien pomóc, ale co do tych starszych gwarancji nie daje… W każdym razie zakup visty do tego sprzętu oczywiście Ci polecam. Dwu jajowce wykorzystuje ona bardzo ładnie, dużo lepiej niż XP i ram tak samo…

@zemo_prl

Ja tam stawiam że to jest jednak 94,99%

No ‘pujdąna’ raczej nie, ale działać powinny…

@karolzet

Dziękujemy Ci, za twoje zdanie, ale może uzasadnił byś je czymś?

@derkoch

Ja to czekam na SP666 dopiero wtedy vista będzie demonem szybkości :slight_smile:

Dziękujemy Ci, za twoje zdanie, ale może uzasadnił byś je czymś?

No, z tym powodem to żeczywiście masz na 100% racje narobili dziur i dlatego polecają, bo jak by nie narobili to by już nie polecali :mrgreen:

Powtórze się MS płaci za luki nawet do 100 000$, więc jak znasz jakąś to nie wiem nad czym sie zastanawiasz…

@Kasztan24

Dokładnie ja to siedze jeszcze na windows milenium, co osiągnąłbym po przesiadce na XP? kompozycje Luna?

Tak stawiam że dali mu pare strzałów winstrolu, do tego dorzucili jeszcze metanabol i omandren i wyszła taka vista nie? :slight_smile:

Dokładnie, ja to w moim win me mam w ogóle wyłączony interfejs graficzny, odpiętą myszke i pracuje na konsoli tylko. Nawet kompa specjalnie złożyłem z kartą 2d. Swoją drogą dziwne, że tak sie nie narzeka na XGL/Beryl/Xfce w linuxach :wink:

Chętnie ją od ciebie wezmę, po co ma ci zagracać miejsce… Pisz na priva

Człowieku jeśli się nie znasz to się nie wypowiadaj. Tekst że vista to xp na sterydach jest płytki i pusty, bardzo ci współczuje rozumu. Jeśli vista dla ciebie to tylko dx10 i aero to gorzej z tobą. Nigdy widocznie visty na oczy nie widziałeś albo powtarzasz, małpujesz to co ci koledzy niedoinformowani powiedzieli. Vista to przedewszystkim stabilność, bezpieczeństwo i szybkość. Od stycznia instalowałem ją tylko raz, gdzie przy xp przy tych samych operacjach musiałem przeinstalowywać co drugi miesiąc. Xp szybko się sypie, jak dla mnie vista to lata pracy i widać że się opłacało poczekać. Jak dla mnie na konfiguracji, którą posiada autor tematu nie instalowanie visty mija się z celem.

ja mam viste 64bit rewelacja, trochę wymaga inwencji w szukaniu programów i sterowników ale polecam. zgadzam się w pełni z przedmówcą , jak ktoś spróbuje visty to xp już nie będzie chciał!

dziekuje wszystkim za odp. jezeli vista lepiej wykorzystuje tech. dual core troche mi szkoda mojej konfiguracji na xp. zaryzykuje i kupie viste home premium.

Witam. Ja mam Vista Home Premium 64 bit. I jestem całkowicie zadowolony!

To prawda, ze nie, które programy nie chcą działać, ale to kwestia czasu. W końcu pokara sie uaktualnienia.

Gorąco polecam

PS. Nigdy nie narzekałem na win XP, ale Vista jest o wiele lepsza.

Możesz podać źródło tej rewelacyjnej wiadomości? Bo z tego co mi wiadomo, to MS za takie coś nie płaci ani grosza. Udowodnij mi że się mylę.

Pisali kiedyś na DP nawet chyba, że wypłata za luki zaczyna się od tych lekkich (10k $) do tych krytycznych (100k $), jak będe miał czas dziś to ci zlinkuje…

Tak Napisał jeden forumowicz DP . Zgadzam sie z nim w 100% . On ma 100% Racje . Ten tekst daje dużo do myślenia

A propo topicu . ODP . Warto Sie Przesiąść na viste

Ze wzgledu na to ze wiele osob kloci sie tutaj miedzy soba, odpisze tylko na temat.

Chcesz Viste? Ok. masz porzadny sprzet. udzwignie ten pamieciozerny system. co do stabilnosci systemu - to nie jestem taki pewien.

przede wszystkim odradzam viste tym, co maja wyzsze wymagania jesli chodzi o funkcjonalnosc systemu.

Przede wszystkim. na 6 testowanych kart telewizyjnych tylko 2 mi odpalily (brak sterownikow). nieznosny activesync w przypadku podlaczenia PDA do kompa (brak udostepnionego polaczenia internetowego dla PDA), wkurzajace braki jesli chodzi o funkcjonalnosc wielu programow (musialbym isc teraz z biura do domu i podawac tytuly jesli chodzi o przyklady), na procku 2.2 GHz i 1,5 GB RAM ruszenie myszka to 40% uzycia procesora (niepotrzebne wodotryski), brak WindowsMediaPlayera (ktorego osobiscie nielubilem, ale kiedy chcialem wlaczyc jakikolwiek film to 40 minut szukalem dzialajacego odtwarzacza i kodekow (jak na razie Gnome i tylko jego polecam).

Co ponadto. Zadziwiajace bledy w przypadku korzystania z NetBeans’a 5.5. Wiele programow wlasnie pomimo funkcjonowania, dziala albo niestabilnie, albo wolno albo w ogole nie dziala.

W sfere bezpieczenstwa jeszcze sie nie zaglebialem. Na razie system dziala. Ale jako kochajacy uzytkownik windowsa 2000 (ktory na xp przesiadl sie z koniecznosci), marze teraz o tym zeby zrobic formata, wyrzucic Viste i wrocic chocby do Xp. Niestety sesja daje sie we znaki i nie mam na to czasu

kto ci tak powiedział

http://dobreprogramy.pl/grafiki_artykul … 744/10.jpg

WPM jest w Viście i to wersja 11

to widocznie ja w swojej wersji nie miałem. chyba że miałem jakiś PR albo RC :confused:

Bez 2 giga pamięci do Visty ja bym nie podchodził. Vista też ma to do siebie że wiele programów jak i starszych gier pod nią nie ruszysz to następny minus tak samo osoby posiadające starszy sprzęt mogą mieć problemy ze sterownikami.Następna sprawa sam DX 10 może i jest fany ale pod naprawdę dobre karty graficzne moim zdaniem minimum hd 2900. Reszta osób które posiadają GF 8600gt lub HD 2600XT albo karty zgodne z DX 9.0 nie powinni nawet myśleć o Viście bo nic nie zyskają a niepotrzebnie wydadzą pieniądze.

W większości tak ale są wersje z końcówką “N” (Home Premium N i Business N) które są bez WMP11.

EDIT:

@Edge

Vista działa komfortowo nawet na 1GB ram (mam 2x512mb ale mam zamiar zmienić na 2x1024 a to przez wiedźmina :P) i na karcie graficznej GF8400GS.

Jakoś ja tak mam i nie narzekam :wink:

Jakoś nic mi się nie tnie, wszystko działa. W czym problem?

mi na 2Gb i integrze śmiga aż miło …

Polecam ten system w 100%

Sam używam Ultimate 32 bit. i powiem szczerze że szysbiej instalują się programy szbyciej nagrywa mi płyty szybciej kopiuje choc czasem użycie ramu 75% :oops: ale system wymiata !!