Czy warto kupić zasilacz Silver Power SP-SS500 King Kong?


(system) #1

Witam. Od pewnego czasu ( odkąd spalił się stary zasilacz ) noszę się z zamiarem kupna nowego. Nie znam się za bardzo na sprzęcie, mimo to po przekopaniu internetu zainteresowany jestem tym modelem:

http://www.proline.pl/sklep.php?p=SILP+SP-SS400.

Niestety nadal nie jestem przekonany czy to dobry wybór i czy nada się do mojego sprzętu dlatego prosiłbym o rozwianie ( lub potwierdzenie ) moich wątpliwości. Sprzęt:

Procesor: Intel Core 2 Duo 4300 1,8 Ghz

Płyta główna: Asus P5N-E Sli

Karta graficzna: MSI GeForce 9600 GT

Pamięc RAM: 2 x 1GB Patriot PSD22G800KH

Dysk twardy: Samsung HD321KJ 320 GB

Windows 7

A i tak na marginesie myślę, że przydałoby się wymienić moją archaiczną, bo jeszcze z pierwszego komputera obudowę w związku z czym znów po buszowaniu w sieci mój wzrok przykuła swoim wyglądem i przede wszystkim ceną ta obudowa: http://www.proline.pl/sklep.php?p=AER+PGS+QS-200 ale przeczytałem, że wejdzie tu jedynie płyta mini ATX i tu pojawiają się wątpliwości, bo mimo mojej niewielkiej wiedzy doszedłem do wniosku, że moja płyta główna to chyba niestety ATX. Prosiłbym jednak o radę i jeśli okazałoby się, że ta obudowa nie nadaje się dla mnie, o podanie jakiejś innej w podobnej cenie, która umożliwiałaby jako takie dobre chłodzenie.


(Michal Kolatek) #2

Zasilacz jest ok, produkcja Seasonica 360W na +12 80+

Obudowę kupił bym inną CM, z resztą ten Aerocool jest pod płyty matx, Ty masz atx.


(system) #3

Ok dzięki wielkie za odpowiedź :wink:

Hmm.. z obudową chyba na razie się wstrzymam, te pieniądze odłożę i zainwestuję w coś innego, na tę chwilę wezmę tylko zasilacz.

Jeszcze raz dzięki