Czy warto kupić zestaw Creative GigaWorks g500?

Witam. Mam na oku zestaw głośnikowy Creative GigaWorks g500. Widziałem w Internecie recenzje i mocno mnie zmartwił fakt że u niektórych użytkowników zestaw się ten przepalał, a dokładniej wzmacniacz przy subwooferze. Za taką cenę chciałbym mieć dość bezpieczny i dobry sprzęt. Dlatego zwracam się do was, byście mogli powiedzieć coś o tym sprzęciku, wymienić wady i zalety i powiedzieć czy przepalanie się zestawu jest w zasadzie normalne w każdym zestawie (czyli że prędzej czy później i tak mi się przepali). Czekam na wasze odpowiedzi. Pozdrawiam !

to nie jest normalne, przynajmniej w głośnikach Logitech, które Ci polecam w zamian:

http://mcomp.com.pl/product_info.php?cP … _id=227251 Logitech Głośniki 5.1 G51

Oprócz tego iż dźwięk jest znacznie wyższej jakości, mają one dekoder DTS.

Dwa tryby matrycowe generują dźwięk surround w układzie 5.1 ze zwykłych 2-kanałowych źródeł stereofonicznych. Tryb Gaming Matrix jest zoptymalizowany pod kątem efektów dźwiękowych, a tryb Music Matrix idealnie nadaje się do wzbogacania muzyki stereo i dźwięku z innych źródeł. Laserowo strojone głośniki satelitarne z technologią Frequency Directed Dual Driver wytwarzają jednorodne pole dźwiękowe wokół słuchacza. Potężny subwoofer doskonale symuluje różne eksplozje. Dynamiczna korekcja basów wzmacnia ich brzmienie i minimalizuje zniekształcenia. Precyzyjne regulatory na wyważonej i stabilnej podstawie pozwalają wyłączyć tylko dźwięk lub tylko mikrofon. Możesz zindywidualizować swoje głośniki dzięki opatentowanemu systemowi modyfikacji.

Proszę nazwać temat konkretnie.

Mam jeszcze jedno pytanie. Zestaw ten jest przeznaczony głównie do filmów i gier. A jak się sprawuje podczas słuchania muzyki ?

Logitechy tak samo doskonale sprawują się w grach jak i w odtwarzaniu muzyki.

Najlepiej kupić porządny zestaw audio ze wzmacniaczem i podłączyć optycznie. Ja nie polecam Creative, subwoofer ma nienaturalny bas, jak by koty miauczały na dachu. Kup sobie logitecha, od 5 lat używam zestaw X530 (zapłaciłem 697zł za niego, teraz kosztuje gdzieś 250). możesz kupić droższe zestawy serii Z, w systemie 7.1, ale moim zdaniem nie ma co przepłacać. Idź do sklepu i posłuchaj zestawu logitech i Creativie na pewno odczujesz różnicę. Wszyscy moi znajomi kupili X530, naprawdę rewelacyjny i tani zestaw głośników.

Uważam, że nie ma sensu kupować głośników powyżej 1000zł, wtedy lepiej jest kupić Denona albo inny porządny zestaw audio. przynajmniej radio mamy gratis :-).

Te będą na pewno lepsze

http://www.allegro.pl/item293632054__gl … w_fv_.html

A te polecam wystarczą Ci

http://www.allegro.pl/item294454725_log … s_vat.html

P.S.

Jak masz kasę to kup te z dekoderem DTS, polecane wcześniej, ale ja bym nie rumakował, a zaoszczędzoną kasę wydał bym na narty :smiley:

Mój kumpel ma właśnie ten zestaw (X-530) i szczerze zdaje mi sie że to nie to co bym chciał. Trochę zdziwił mnie subwoofer. Jakby go wcale nie było. Inny znowu kumpel ma zaledwie zestaw Creative Inspiere T3100 i basik jest ładniejszy i bardziej żywy. Może ten gigaworks by lepiej dawał rade gdybym zakupił dodatkowo kartę muzyczną X-fi Xtreme Music. Co sądzicie ?

to pewnie kwestia takiego a nie innego ustawienia barwy, subwoofery Logitecha są nieporównywalnie lepsze niż Creative.

wszystko zależy od karty muzycznej. ja na początku miałem integre, ale na Audigy2 to było już zupełnie inne brzmienie. Teraz mam hd audio na płycie dźwięk jest ok. jeżeli chcesz miec super dźwięk kup amplituner i podłącz optycznie lub elktrycznie ale cyfrowo. inaczej nie ma sensu przepłacać. Co do basu Creativ tego ryczenia kóz nie można nazwać basem. Zresztą jeżeli jesteś przekonany do niemarkowych głośników Creativa to my cię już nie przekonamy do tego co dobre. Zobacz na same ceny o ile Creative ma tańsze porównywalne zestawy od logitecha. logitech to Sprite a Creativie to pragnienie

ok a z logitech’a to głównie jakie byście polecali głośniki. Tak do ok 600 -700 zł. Bo przed tym zakupię prawdopodobnie kartę muzyczną Creative x-fi Xtreme Music.

Karta muzyczna kupiona (x-fi xtreme music), niezłe wrażenie na mnie wywołała, w jednej piosence nie wiedziałem że jest jakaś perkusja, dopiero ten Crystalizer dał możliwość usłyszenia dobrego dźwięku :wink: Teraz będę zbierał na Logitech z-2300 ponieważ według mnie będzie to lepszy sprzęt niż Creative Gigaworks g500. Pozdro :smiley:

Ja polecam dozbierać do 1000zł i kupić http://www.allegro.pl/item297662874_sal … _wawa.html ;] 505w prawdziwej mocy ;] sprzętowy dekoder ac3,dts, dolby pro logic 2 itp… ;]

A jeżeli to za dużo to także polecam ten zestaw z-2300 logitecha ;] za 500zł mamy na prawdę fajne głośniki 2.1 z bardzo pożądnym subwooferem ;]

Witam!!

Ja posiadam ten zestaw… jest to high-endowy zestaw 5.1, jeśli nie masz nie wiadomo jakich wymagań takich jak ja np to będzie to bardzo dobry zestaw, subwoofer jest bardzo mocny, daje mocny, głęboki bas, satelitki też grają na bardzo wysokim poziomie, do zestawu polecam kartę minimum X-Fi Xtreme Audio. Jeśli masz jakieś pytania to PRV albo GG chętnie pomogę :slight_smile:

Pzdr!!