Czy warto kupować jeszcze Windows 7

(BlackFX) #1

Witam, jestem zmuszony do kupna nowego systemu i tu mam dylemat, przez bardzo długi czas korzystam z Windows 7 i nie jestem pewien czy sie jeszcze opłaca go kupować.

Np. Jeśli kupię Windows 8 to czy istniej bezpłatna migracja do Windows 7.

Jeśli chodzi i wymagania sprzętowe to nie ma problemu pociągnie każdy system.

(Longhorn2009) #2

Można zrobić downgrade siedem.it/porady/jak-przeprowadzic-downgrade-windows-8-pro-windows-7-pro

Na twoim miejscu brałbym 8.1.

(BlackFX) #3

Ta migracja wstecz wcale nie jest taka prosta!

Jeśli chodzi o Windows 8.1 to nie jestem przekonany.

(PokerFace) #4

Czemu? Windows 8.1 może wyglądać i działać identycznie jak Win 7 :wink:

(BlackFX) #5

No właśnie może, ale nie mysi i w rzeczywistości może być inaczej niż w teorii

(mrFreeze) #6

Za chwilę będziesz mieć W10 póki co bierz W8.1. Chyba, że ściągnij sobie Consumer Preview W10 i poczekaj do premiery. 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-iso

(BlackFX) #7

Za chwilę to znaczy dokładniej kiedy? Macie jakieś informacje o planowanej premierze Windows 10?

(Odyniec_Stary) #8

To po co wtedy go instalować? Dla nowego menedżera zadań i paru ■■■■■ółek? 

Możesz za darmo, przez 90 dni korzystać z W 8.1

http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprise

Potem zdecydujesz.

(BlackFX) #9

Podjąłem decyzje, czy słuszna ocenie za jakiś czas. Pobieram Windows 10 TP zainstaluje na dysku SSD i zacznę zabawę, pytanie tylko jakie sterowniki wgrywać z 7 czy 8.1 ?

Decyzję podjąłem ze względów finansowych, bo jestem ciekawy ile będzie kosztowała 10-ka, a zawsze mogę zakupić wersje poprzednie. 

(Mateuszzuchantke1) #10

Wszystko zależy do czego ten komputer będzie ci służyć.

Osobiście do gier wolałbym używać windowsa 7 z powodu ,że np. Gothic ma problemy z odpaleniem się na win. 8 i jest moim zdaniem bardziej stabilny.

Jeżeli do pracy, przeglądania internetu bierz win. 8.

Osobiście windows 8 mnie irytuje.

(BlackFX) #11

Jak testowałem Windows 8,1 to to miałem dokładnie takie samo uczucie “irytujące” i dlatego nie chcę wykładać kasy na coś co mi nie odpowiada, zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja z 10-ką cena i sytuacja stabilności, a premiera tuż tuż i może kilka miesięcy się przedłuży ze względów technicznych Microsoftu.    

(Odyniec_Stary) #12

Wyciąganie wniosków na podstawie wersji beta systemu to też słaby pomysł.

Musisz mieć ten system koniecznie teraz?

(BlackFX) #13

Wersja beta ma zrobić zarys funkcjonowania systemu, właśnie jestem po instalacji 10-tki i nie jest tak żle, nie musze odrazu na wariata kupować systemu, więc poczekam na wersji finalną 10-tki no i na cene.

(Longhorn2009) #14

Pamiętaj, że to wersja testowa, więc może być niestabilnie (osobiście jeden bluescreen przy szukaniu aktualizacji załapałem) i kwestia, że wersje testowe windows za nic mają prywatność użytkowników (uroki beta testów). Na podstawowy system to na pewno nie najlepszy wybór.

(BlackFX) #15

Dobrze o tym wiem, że wersja testowa jest nie stabilna zainstalowałem ją na dysku aby zorientować się co nie co z ta 10-tką i nie traktuje tego systemu jako podstawowego.

Jeśli chodzi o instalacje sterów i oprogramowania dodatkowego wszystko pasuje z systemu 8.1.

Jak narazie zaliczyłem kilka błędów IE nie oczekiwane zamkniecie.

(BlackFX) #16

Zaistniała nowa sytuacja, zakupiłem Windows 7 prof x64 ponieważ Windows 8.1 nie przypadł mi do gustu, a Windows 7 dostanie aktualizacje do Windows 10, jeśli sie okaże że będę musiał bulic dużą kasę za 10 to zawsze pozostaje powrót do 7 :smiley:

(BlackFX) #17

Odświeże temat, zakupilem Windows 7 Professional x64 EN i Microsoft oferuje bezpłatną aktualizacje do Windows 8.1 hehehe za żadne skarby sie nie skuszę, jedyne pozostaje mi poczekać na oficialna wersję Windows 10.

Pozdrawiam i podkreślam warto kupic Windows 7 w wersji Professional lub Ultimate.