Czy warto kupować jeszcze Windows 7

Witam, jestem zmuszony do kupna nowego systemu i tu mam dylemat, przez bardzo długi czas korzystam z Windows 7 i nie jestem pewien czy sie jeszcze opłaca go kupować.

Np. Jeśli kupię Windows 8 to czy istniej bezpłatna migracja do Windows 7.

Jeśli chodzi i wymagania sprzętowe to nie ma problemu pociągnie każdy system.

Można zrobić downgrade siedem.it/porady/jak-przeprowadzic-downgrade-windows-8-pro-windows-7-pro

Na twoim miejscu brałbym 8.1.

Ta migracja wstecz wcale nie jest taka prosta!

Jeśli chodzi o Windows 8.1 to nie jestem przekonany.

Czemu? Windows 8.1 może wyglądać i działać identycznie jak Win 7 :wink:

No właśnie może, ale nie mysi i w rzeczywistości może być inaczej niż w teorii

Za chwilę będziesz mieć W10 póki co bierz W8.1. Chyba, że ściągnij sobie Consumer Preview W10 i poczekaj do premiery. 

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-iso

Za chwilę to znaczy dokładniej kiedy? Macie jakieś informacje o planowanej premierze Windows 10?

To po co wtedy go instalować? Dla nowego menedżera zadań i paru ■■■■■ółek? 

Możesz za darmo, przez 90 dni korzystać z W 8.1

http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-8-1-enterprise

 

Potem zdecydujesz.

Podjąłem decyzje, czy słuszna ocenie za jakiś czas. Pobieram Windows 10 TP zainstaluje na dysku SSD i zacznę zabawę, pytanie tylko jakie sterowniki wgrywać z 7 czy 8.1 ?

Decyzję podjąłem ze względów finansowych, bo jestem ciekawy ile będzie kosztowała 10-ka, a zawsze mogę zakupić wersje poprzednie. 

Wszystko zależy do czego ten komputer będzie ci służyć.

Osobiście do gier wolałbym używać windowsa 7 z powodu ,że np. Gothic ma problemy z odpaleniem się na win. 8 i jest moim zdaniem bardziej stabilny.

Jeżeli do pracy, przeglądania internetu bierz win. 8.

Osobiście windows 8 mnie irytuje.

Jak testowałem Windows 8,1 to to miałem dokładnie takie samo uczucie “irytujące” i dlatego nie chcę wykładać kasy na coś co mi nie odpowiada, zobaczę jak będzie wyglądała sytuacja z 10-ką cena i sytuacja stabilności, a premiera tuż tuż i może kilka miesięcy się przedłuży ze względów technicznych Microsoftu.    

Wyciąganie wniosków na podstawie wersji beta systemu to też słaby pomysł.

 

Musisz mieć ten system koniecznie teraz?

Wersja beta ma zrobić zarys funkcjonowania systemu, właśnie jestem po instalacji 10-tki i nie jest tak żle, nie musze odrazu na wariata kupować systemu, więc poczekam na wersji finalną 10-tki no i na cene.

Pamiętaj, że to wersja testowa, więc może być niestabilnie (osobiście jeden bluescreen przy szukaniu aktualizacji załapałem) i kwestia, że wersje testowe windows za nic mają prywatność użytkowników (uroki beta testów). Na podstawowy system to na pewno nie najlepszy wybór.

Dobrze o tym wiem, że wersja testowa jest nie stabilna zainstalowałem ją na dysku aby zorientować się co nie co z ta 10-tką i nie traktuje tego systemu jako podstawowego.

Jeśli chodzi o instalacje sterów i oprogramowania dodatkowego wszystko pasuje z systemu 8.1.

Jak narazie zaliczyłem kilka błędów IE nie oczekiwane zamkniecie.

Zaistniała nowa sytuacja, zakupiłem Windows 7 prof x64 ponieważ Windows 8.1 nie przypadł mi do gustu, a Windows 7 dostanie aktualizacje do Windows 10, jeśli sie okaże że będę musiał bulic dużą kasę za 10 to zawsze pozostaje powrót do 7 :smiley:

Odświeże temat, zakupilem Windows 7 Professional x64 EN i Microsoft oferuje bezpłatną aktualizacje do Windows 8.1 hehehe za żadne skarby sie nie skuszę, jedyne pozostaje mi poczekać na oficialna wersję Windows 10.

Pozdrawiam i podkreślam warto kupic Windows 7 w wersji Professional lub Ultimate.