Czy warto rozbudować PAMIĘĆ?

(Filifera) #1

Witam wszystkich zagorzałych fanów elektroniki.

Mam dylemat...Nadażyła mi się okazja dokupienia w miarę tanio kości pamięci do mojego PC.

Tylko mam dylemat czy warto dodawać do mojej kości Nanya jeszcze jedną......poradżcie proszę....... Oto dane mojego skromnego komputera:

Microsoft Windows XP SP1. Celeron® CPU 2 GHz.

Pamięć RAM DDR 512 MB PC 3200 400 MHz :? .

Płyta główna : Asrock P4i45PE/A/ASR.

Grafika : VGA GE FORCE 5200-8X-3 DDR .128 MB/64B/W/TV/DVI.

TRYB MAGISTRALI : 4X. STERY DO GAFIKI : wersja 61.36.

Poradżcie czy warto dokładać dodatkową kość pamięci 512 Mb?

A tak przy okazji może ktoś wyjaśni mi dlaczego skoro mam kość 400 MHz. to gdy podglądam sprzęt przy pomocy AIDA32, to program pokazuje , że kość chodzi na 200 MHz...

(Airborn) #2

to sie mnoze *2, wiec jest wszystko wporzadku :wink:

a co do zakupu, to jezeli odczuwasz ze Ci brakuje ramu to dokupuj, jezeli nie to poco kase wydawac? wszystko zalezy od tego jak wykorzystujesz komputer

(Filifera) #3

....z tym odczuciem, to trudno mi powiedzieć , bo nie jestem wyrafinowanym znawcą tematu.....

dość często bawię się w konwertowanie filmów z dvix na dvd i takie tam dyrdymały, trochę grafiki itd. ale właśnie ze względu na brak pełnego przekonania do wydatku zdecydowałem poprosić o poradę gremium kolegów.... :

(Mordor99) #4

Ja tam uważam, że pamięci nigdy za mało. Zawszę się może przydać.

(Airborn) #5

dokladnie, wiec jezeli stac Cie na ten wydatek to warto sprubowac. Poniewaz czasem moze zdarzyc sie tak ze dwie kosci niechca zabardzo ze soba wspolpracowac, warto bylo by to sprawdzic przed sfinalizowaniem tranzakcji (jezeli oczywiscie taka mozliwosc istnieje)

(Jbviuhvbvui) #6

Co do dokupowania dodatkowej kości to około rok temu też się napaliłem aby zwiększyć pamięć z 512 do 1024 bo akurat była gdzieś promocja na taką samą kartę pamięci co mam w kompie (inną odradzam, mogą się gryźć) ale wyleczyłem się po poradach fachowców w serwisach komputerowych. Nie to że będzie gorzej ale nie musi być wcale lepiej a kasa stracona. Posiadam odtwarzacz stacjonarny DVD i też czasem muszę przerobić film ale w tym przypadku prawie całą robotę bierze na siebie procesor także dodanie pamięci niewiele zmieni, raczej przydałby się mocniejszy procesor, najlepiej dwurdzeniowy :lol:

Są to porady komputerowców którzy składają komputery w sklepach z komputerami także raczej im wierzę. Ale jak masz jakąś wolną kasę i nie masz co z nią zrobić to dokup ale potem się nie zdziw że to nic ci nie dało.

(Misterdam) #7

pewnie dla kogoś kto gra cały czas w pasjansa :stuck_out_tongue: Na photoshopa stanowczo za mało :!:

512 Mb Ram to w tej chwili standart, sam mam tyle i dlatego w najbliższym czasie przy wolnych środkach kupię drugie tyle.

(Mayster X) #8

a im wiecej tym lepiej ... komputer wtedy chodzi duzo szybciej ( ladowanie sie programow itd. ) ... :slight_smile: