Czy warto w 2017 przenieść się z Windows 7 na 10?

Ja miałem i nadal mam dużo problemów z Windows 10, które wracają nieustannie po większych aktualizacjach. Korzystam też z komputera gdzie jest Windows 7 i tam nie mam żadnych kłopotów, wyłączyłem aktualizacje, system chodzi szybko i stabilnie. Nie dostrzegam ani jednej zalety windowsa 10 w stosunku do 7 (oczywiście na moje potrzeby). Wygląd pomijam, bo są różne gusta, o dx12 też nic nie mówię, bo nie korzystam.

Warto. 7 to praktycznie już relikt.

Dla mnie W10 poza kilkoma programami (jak np. Netflix) działa sprawniej, niż W10. Są jednak sytuacje, gdzie W10 może być upierdliwy. Jak znać się jednak trochę na obsłudze systemu operacyjnego (ustawienia, konfiguracja automatycznych aktualizacji itd.), to (jak dla mnie) W10 ma więcej plusów, niż minusów.

Cooo? :smiley:

Anyway, dostarcza on nowe możliwości, jak np. wymieniony wcześniej DX12, ale też wsparcie dla Docker for Windows, Windows Subsystem for Linux, itp. - oczywiście niepowiedziane, że ZU będzie z nich korzystał, jednak zawsze pozostaje kwestia dodatkowego wsparcia. Zwłaszcza jak ktoś ma “edycję bankomatową”, która do 2026 roku będzie dostawać tylko aktualizacje bezpieczeństwa - znacznie mniejsze szanse, że coś się - zepsuje niż podczas normalnej “dużej aktualizacji”.

Witaj .

Mowa jest o zaletach Windows 10 i przesiadka z Windowsa 7 na nowszy Windows 10 : OK , mogę Ci wymienić zalety systemu - może to pachnąc marketingiem ale to przekręcę .

  • Interfejs " Futurystyczny wygląd " znany z Windows Aero jest tak lekko przezroczyste .

  • Lepsze zarządzanie pamięcią RAM- jest sporo zalet .

  • Zarządzanie energią w akumulatorach w laptopach - Posiadanie Laptopa z Windows 10 nie ma różnicy- mój brat ma laptopa Asus Rog Gaming - tylko 3 h trzyma na baterii .

  • Lepsze zarządzanie dyskami - od początku Windows 8.1 dodane - wszyscy się skarżyli że coś zaczyna zamulać , w Windows 10 tu jest ulepszone i jest tak jak miało być .

  • Ustawienia wzięte od systemu Android - bardzo przyzwyczaiłem się do preferencji ,można przewrócić Panel Sterowania tylko trzeba wyszukać w systemie Windows i przypiąć do paska zadań - tak to zrobiłem.

  • Automatyczne doinstalowanie sterowników do podzespołów - od Windows 7 super działało już po zainstalowaniu na komputerze system jest gotowy do użycia , tu Windows 10 to samo tylko za pośrednictwem Windows Update musi ściąga aktualne i stare sterowniki .

  • Prywatność : nie mam co wymieniać - wszystko do wyłączenia .

  • DirectX 12 nowe niskopoziomowe API - mało jest jeszcze gier , lepiej poczekać do Q1 2018 roku - ma wtedy ma być ich pełno nowych tytułów , jak się posiada i ma grafikę z stajni czerwonych AMD Radeon pod DirectX 12 - tam pokazuję pazur a fps’y lecą w górę że monitor nie ogarnie ile klatek , anie lepiej na Vulkan API poczekać tam już jest implementowane w nowym Wolfie , bardzo udanym Doomie - zawsze coś wchodzi nowy podzespół tam testują te gry .

  • Wsparcie techniczne jest najważniejsze - tez mnie kusiło i dlatego musiałem się przesiąść na Windows 10 nie tylko pod gry , chcę wszystko robić i dlatego Windows 10 jest mi jest potrzebny .

  • Windows 10 to ostatni system w stajni Microsoft ,będzie dalej wspieranym systemem będą dodawać mnóstwo ulepszeń i usuwać błędy i łatki bezpieczeństwa czy większe aktualizację typu Creator Update czy Full Creator Update itd aż do końca .

  • Obsługa ekranów 4K - 3840-2160 60 FPS & HDR -10 Bit , nowy format HEVC -265 i wiele więcej .

Ps : tylko 11 zalet mogłem wymienić i szczegóły zalet , to jest twój wybór czy chcesz się przesiąść na Windows 10 czy zostać na najbardziej mniej problematycznym systemie Windows 7 , tez posiadałem jako normalny użytkownik Windows 7 i był mega kozak na tamte czasy - miałem zero problemów , a mogłem znów coś zapomnieć Windows 7 tak naprawdę też obsługuję nowe smaczki technologiczne jak Windows 10 i inne ficzery typu dyski Nvme , tylko się mocno obawiam o wsparcie Windowsa 7 bo najwięcej jest ich użytkowników z całego świata , programiści jakoś wspierają Windowsa 7 i najnowszy ( Windows 10 ) - sterowniki do grafiki idt .

Działam na 10 już kilka lat i jest w miarę dobrze, wydaje mi się że lepiej niż na 7, ale wiadomo kwestia sprzętu, sterowników itd. zawsze komuś coś może się sypać, ale to tyczy się też 7, także powinno być ok.

Zależy. Jeżeli przesiadka wiąże się z kosztami, nie masz potrzeby używania DX12, lub nie masz takiego sprzętu, a ostatnio nie zakupiłeś procesora “Windows 10 only” (Ryzen i dwa ostatnie Intele) do do zakończenia wsparcia W7 nie ma się po co przesiadać. Dla sklepu? Niet. Dla interfejsu? Nein. Dla samego faktu posiadania? No. Jest tylko kilka exclusivów gier dostępnych tylko na Windows 10, dla nich nie ma większego sensu się przesiadać. Jakość implementacji DX12 w grach póki co zostawia wiele do życzenia. Coś tam dzwoni, ale w nie tym kościele. Mnie np. czeka przesiadka na początku roku wraz z zakupem procesora Ryzen i w sumie tylko dlatego się przesiadam. Ta, da się obejść blokadę Microsoftu, ale nikt mi nie daje gwarancji, że któraś łatka nie będzie zawierała “drobnego” błędu.

2 polubienia

Jeżeli planujesz przesiadkę, to do końca roku jest za free

Warto aktualizować do końca roku ta opcja jest za free. Jak już go zaktualizujesz znów możesz powrócić do 7. w styczniu za taką możliwość trzeba będzie już zapłacić. A tak zdobędziesz licencję na 10

Możesz podrzucić źródło tej informacji?

To zależy od sprzętu. Ja “byłem na 10-tce” ale wróciłem do 7-ki. Stabilniejszy i szybciej chodzi, chociażby przeglądarki neta.

http://antyweb.pl/koniec-darmowej-aktualizacji-windows10/ dzis natrafiłem na tego typu artykół … I juz sam nie wiem… Jesli chodzi o 7 vs. 10 to szybkość działania systemu jest porównywalna
https://goo.gl/Yjyd32

Autor tego artykułu również nie dowierza, że MS zakończy możliwość aktualizacji systemu, ponieważ taka data graniczna już jest przedstawiana po raz drugi (co najmniej). Doczytaj go do końca :wink:

https://www.microsoft.com/pl-pl/accessibility/windows10upgrade M$ w FAQ podaje 31 grudnia 2017 i wątpię, by już tak nagle zmienili tę datę.

Daty nie zmienią, tak jak nie zmienili w lipcu. Tylko że te daty nic nie znaczą bo MS zależy żeby wszyscy się przesiedli więc możliwości upgrade nie zablokuja. Takie jest moje zdanie, ale niedługo się przekonamy.

1 polubienie

Ja bym wolał nawet zapłacić gdybym dostał pełnoprawny, sprawny produkt, a nie bubel programistyczny, który żyje własnym życiem. Niestety czeka mnie zmiana platformy, więc i tak czeka mnie przesiadka, ale W7 sobie zostawię jako drugi system.

Jak masz XONE, to gry zakupione w LIVE działają także na komputerze - oczywiście te ze znaczkiem XBOX Play Anywhere…

NIE WARTO PRZECZYTAJ MÓJ TEMAT

No popatrz. Ja zrobiłem update na moim Asusie z 2008 roku i wszystko działa lepiej niż na Viście i 7 :slight_smile: Tak więc jak najbardziej warto aktualizować i co najważniejsze - trzymać porządek w systemie i nie instalować głęboko ingerującego softu.

chcesz z lepszego na gorszy przejść ? odpowiedź NIE

1 polubienie