Czy warto wymieniać realtek alc622 na inną kartę muzyczną?

witam. Mam kartę dźwiękową realtek alc622. Zastanawiam czy warto wymieniać ją na inną czy jest dobra? Mam głośniki logitech z506 i nie mam 3 wejść żeby podpiąć w pełni te głośniki (są tylko dwa wejścia zielone w tym jedno od frontu komputera i jedno niebieskie) . Są jakieś przejściówki żeby zmienić mini jack z niebieskiego na zielony lub z usb na zielony mini jack ?

Wygląda na to, że warto wymienić. Na wszelki wypadek podaj jaki masz model płyty głównej. Być może tylne gniazda są uniwersalne.

koniecznie kup coś na allegro, np: creative audigy za grosze

Masz laptopa prawda? Podaj model, jeżeli możesz.

no jak masz laptopka to szukaj jakiejś karty dzwiękowej na usb.

mam stacjonarny :slight_smile: co do modelu płyty głównej to jest gigabyte G31M-S2L .

Dobra wiadomość. Możesz podłączyć wszystkie głośniki bez jakichkolwiek przejściówek. Wszystkie gniazda znajdują się z tyłu komputera:

Do gniazda różowego podłącz głośnik centralny i subwoofer.

Do zielonego głośniki przednie.

Do niebieskiego głośniki tylne.

Następnie uruchom komputer i w panelu sterowania dźwiękiem przestaw tryb na 5.1.

Powinny działać wszystkie głośniki pod warunkiem, że będziesz odtwarzał dźwięk 5.1, a nie stereo. Żeby zwykłe mp3 były słyszalne z dodatkowych głośników będziesz musiał nieco pokombinować z konfiguracją.

Nawiasem mówiąc polecam lekturę manuala od płyty głównej.

ok :slight_smile: działa :slight_smile: a jak można pokombinować żeby wszystkie grały jak się odtwarza mp3 ??

Tego typu sprawy były wielokrotnie poruszane w podobnych wątkach. Do Winampa np. jest stosowna wtyczka, której nazwy już nie pamiętam. W niektórych dźwiękówkach wystarczy ustawić tryb otoczenia np. sala koncertowa, miasto lub nawet pozycję brak.

powiem Ci, że te głośniki marnują się na zintegrowanej karcie

więc jeśli masz możliwość to dokup kartę

ok :slight_smile: w przyszłości może …

macie jakieś propozycje co do dobrej karty dźwiękowej ?

ja przykładowo kupiłem SB AUDIGY SE, różnica była znaczna, dźwięk o wiele lepszy niż na integrze

ale mógłbyś też wychaczyć jakąś używkę na allegro, np. audigy 2

Jeżeli już zdecydujesz się na nową kartę (moim zdaniem nie warto), to weź pod uwagę Asus Xonar.

no wiem że nie warto ale kiedyś w przyszłości na pewno ją zmienię wiec chcę się teraz mniej więcej zorientować co i jak