Czy warto wymienić Ati 4850 z 512DDr5 na GTX470 lub coś inne

Czy warto wymienić Ati 4850 z 512DDr5 na GTX470 lub coś innego może jakiegoś Radeon’a.

Posiadam monitor lcd 1280x1024 i nie które gry nieraz mi przytną - gram na max detalach (tylko w Mafii2 musiałem wyłączyć PsyhX bo tneło jak się patrzy - bo HD4850 niema psyhx więc zrozumiałe to iż tneło)

Czy jakbym wymienił 4850 na GTX470 to odczuje to w grach, czy podczas grania różnica miedzy Dx9/Dx10 a Dx11 jest zauważalna ?

Proszę o pomoc !

i jakiej firmy kupić GTX470 ja bym wybrał Asus ze względu, iż mam taką płytę główna i EPU który na niej jest też by mi obsługiwał GPU.

i proszę nie pisać, że to jest wymiana malucha na mercedesa:)

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

Tutaj można łatwo porównać karty graficzne. Tak, odczujesz różnice - GTX470 jest ok 2x wydajniejszy od R4850, obsłuży PhysXa i przy mocy Twojej maszyny będzie w pełny wykorzystany, chyba że to Twoje GS przy opisie karty to tak naprawdę G5 - wtedy różnica nie będzie aż tak duża. Poza tym i przy Radeonie i przy ewentualnej zmianie na GFa zalecam Ci też zakup monitora, najlepiej full hd - przy takiej maszynie i takich kartach graficznych 1920x1080 będzie działało płynnie a radość z gier na takiej rozdzielczości wzrośnie 100krotnie.

4850 na GTX 470? Oszalałeś? OPŁACA SIĘ! Będziesz miał całkowicie inny komputer! Zupełnie co innego! To już GTX 460 jest ZDECYDOWANIE lepszy od tego radka.

Oczywiście, że się opłaca zwłaszcza, że masz tak dobry sprzęt.

i7 poradzi sobie z gtx470/460 nawet przesiadka na gtx460 1GB to będzie zauważalna różnica. A gtx470 jest o parę dobrych procent wydajniejsza, do tego ma 1280mb pamięci , a jeśli grywasz w gta4 to bardzo dobrze wiesz że ogranicza ona detale co do ilości pamięci na grafice. Więc im więcej tym lepiej. Pamiętaj że physx w gtx470(ogólnie geforce) obciąża gpu na to, a w radeonach physx nie obsługuje i obciąża cpu - albo już sam nie wiem gdzieś o tym czytałem, ale nie mogę teraz dowodu znależć:/ By sprawdzić czy się mylę.

Tylko sprawdź czy Ci zasilacz uciągnie. A ten asus będzie ok, bo reszta tak samo wygląda i nie jakoś zbytnio nie mają zmienionego chłodzenia.

Physx to zaawansowane obliczenia używane przy fizyce w grach, które są dokonywane przez grafikę nvidii odciążając tym samym procesor od liczenia tejże fizyki. W ati tego nie ma aczkolwiek w kilka gier z physx-em da się grać ale warunkiem jest mocny procesor i to, że nie zawsze to działa dobrze. Ati potrafi obsługiwać silnik o nazwie Havoc (silnik ogólnodostępny ale ostatnio robiący wrażenie).

A może poczekać do grudnia bo mają wejśc nowe karty graficzne Nvidii i Ati wieć może ceny GTX480 spadną

Oczywiście jeśli się nie pali i nie “przepadną” pieniądze na grafikę bo można czekać:P Jasne warto nawet ceny powinny spaść, choć jak święta to i mogą pójść do góry…

A brać Nvidie czy coś z stajni Ati, bo wszyscy zachwalają GTX470 i GTX480 za wydajność, a z drugiej strony mówią iż to całe fermi jest gorące i prądożerne i wogule niewypał …

Jeśli chodzi o wydajność to gtx470> 5850/5830. Tak samo jak gtx460 768mb >5770. Ja bym raczej brał gtx’a patrzę na wydajność a jeśli się grzeje to wtedy trzeba mieć odpowiednią obudowę-przewiewną i wybrać odpowiednią firmę z lepszych chłodzeniem etc. A np między gtx460 a 5770 jest 40W przy maxymalnym obciążeniu różnicy to jeszcze nie tak dużo a wydajność o niebo lepsza, nie wiem jak z grafiką o półkę wyżej, nie mam czasu zaglądnąć na zestawienie gpu i porównać a te pamiętam bo sam wybierałem podczas zakupu komputera i wybrałem gtx460

Ja bym brał dwa GTX 460 768 MB od Gigabyte,wtedy to odczujesz dopiero różnice w tej samej cenie co GTX 470/480.

A może 2x GTX 460 gigabyte ? naprawdę nie wiem co wybrać! HELP ! zasilacz da rade z SLI bo jest 750W chieftec! tylko niewiem czy buda Zalman GS1000 jest na tyle przewiewna bo jak podkrece procesor i7 920 z 2,66 do 4,2 to przy max obciązeniu osiaga 101’ C (komp się nie wyłącza lecz długo tak go nie nagrzewam i wyłączam program obciążający) i dlatego nie podkręcam procka, chłodzenie cpu to NOCTUA NH-C12P SE14. HELP !

100 stopni na procesorze to naprawdę bardzo dużo,zainwestował bym w wydajne chłodzenie skoro podkręcasz.Naprawdę warto brać 2X GTX 460 zasilacz spokojnie wystarczy.

No tak, ale z tym chłodzeniem cpu to nie wiem co jest bo przecież NOCTUA NH-C12P SE14 to nie jest box’owe chodzenie - może pasty mam za dużo? A może będę musiał zmienić na wodę lub jakieś inne ? Sprawdzałem ceny i 2xGTX460 wychodzi jakies 300zł miej niż GTX480 wiec może tego ?

Hm, a jaką pastę używasz i ile czasu temu ją założyłeś? Jeżeli Ci zależy na dobrym przenoszeniu ciepła z proca na chłodzenie i znasz się na rzeczy to polecam zmienić pastę na Coollaboratory Liquid Pro. (Porównanie z innymi pastami)

Tak,możliwe że za dużo pasty dałeś,i 2X GTX 460 bije GTX 480 jak chce.Dzięki temu że w nowej serii Geforce bardzo poprawili skalowanie wydajności SLI i zamiast osiągać coś koło 50 % przyrostu obecnie wyciskają 80-90 % jak pokazują testy.

Tutaj oczywiście przy założeniu że oba wejścia PCI-Ex masz x16 bo jeżeli jest tylko jedna x16 a druga jest wolniejsza to oczywiście pełnej mocy karty się nie wyciągnie.

No raczej,przecież ta płyta obsługuje tylko X16,posiada 6 portów X16 dla wiadomości i także nie będzie żadnego problemu z podłączeniem dwóch kart z mocarnymi systemami chłodzenia.

Na tą chwilę najbardziej opłacalny wbrew pozorom jest GTX465 z 10 kostkami ramu bo wystarczy wgrać bios od GTX470 i karta staje się GTX470. A różnica po między HD4800 a HD5800/GTX4xx jest ogromna.

RMK_99 dokładnie,trzeba szukać wersji gdzie przy slocie jest napis Nvidia,jak narazie każdemu udało cię przerobić GTX 465 @ GTX 470.