Czy warto wymienić Gf 4 Mx440 na Fx 5200 128mb?

Witam,

Mam pytanie do Sz. kolegów w takiej sprawie: czy warto wymienić Geforce 4 MX440 64MB na GeForceFX 5200 128MB + dopłata z mojej strony 50 zł (obydwie karty używane).

Chciałem po prostu wymienić na jakis nowszy model, w gry nie gram, więc nie zalezy mi na jakiś tam bajerkach (szegółach itp).

Zalezy mi na dobrej jakości podczas oglądania filmów i normalnej pracy w programach graficznych.

Czy warto dokonać takiej wymiany ?

Te pytanie: pewno że wymieniać. To tak jakby porównać malucha z bmw.

Szkoda że karze Ci dopłacić 50zł. (spróbuj zbić :lol: ).

Nowiutki FX kosztuje 130zł. natomiast Twój MX hmmm 30zł. :mrgreen:

Moim zdaniem się opłaca jeśli wszystko działa poprawnie.

no lekka przesada , powiedzmy że to bedzie maluch z “cinkusiem”, karta nie jest rewelacją ale zawsze to troche lepsza , może troche zaduża dopłata.

Zbych1 dlatego dałem porównanie z bmw a nie z audi, mitsubishi, porshe czy innymi lepszymi markami.

Owszem karta nie jest rewelacją w dobie nowoczesnych kart, ale w porównaniu z MX 440 jest zdecydowanie lepszym wyjściem.

Ja bym wymieniał, ale upewnij się ile bitów ma ten FX 5200.

Ja tez bym brał, opłaca ci sie,ale zobacz czy z ta katra jest wszystko ok bo ten ktos chce wymienic lepsza na gorsz :shock:

Zrób testy na Aquamarku itp. i [pograj w kilka gier to wtedy będziesz wiedział jak działa] żeby zobaczyć czy nie ma uszkodzonego procesora graficznego i pamięci i sprawdz właściwości karty jak 64 bity to raczej nie warto karta będzie pracowała o wiele wolniej przynajmniej z 128 bitów, pamięci i procesor. I pamiętaj żadnych SE, LE itp.

Jesi nie masz kasy to wez GF FX 5200U(300/600Mhz) od prolinka.Sam tej karty uzywalem do gier(Far Cry na srednich z max woda itd,Half Life 2 szedl z maksem tej karty,skonczylem na nim nawet Vampire Masquerade Bloodlines).Dzis juz uzywam jej tylko w kompie do neta,ale jak na swoje mozliwosci to nie jest az tak beznadziejna.Da sie bez problemu zagrac w to co wyzej,dodatkowo np w KOTORY.Zmien ja.

aju może i ten geforce jest nową kartą( obsługuje directxa 9.0), ale wydajność jest tragiczna. Jest porównywalny do geforca 3 Ti 200, karty która ma bodajże z 5 lat. Tak więc przesiadka z geforca 4 mx na fx5200 nie będzie zbyt dużo widoczna.

A ja wam powiem, że

to troszeczkę lepsza karta od MX 440.

Grałem u siebie na MX 440 w NBA 2005 na full detail, 100 Hz, 32 bit 800x600, Filtry włączone, wygładzanie włączonem. Chodziła giera u mnie płynnie. U kolegi 5200 miała lekkie przyciny. Dodam że mamy takie same komputery tyle że on ma 5200.

Chyba wiesz o tym, że kart nie porównuje się na przykładzie jednej gry, tylko conajmniej kilku aplikacji, a poza tym mogliście mieć inne sterowniki

Dzięki Panowie za pomocne odpowiedzi :slight_smile:

Zamiana dzisiaj nie doszła do skutku, po prostu karta tak grzeje się, że na radiatorze mogłem ugotować obiad.

Doprowadza to do zawieszenia systemu, programy graficzne powodują restart kompa, a odpalenie filmów powodowało zamrożenie całego kompa i pozostawał tylko sztywny reset :frowning:

Więc szybciej oddałem niż przyniosłem.

Dzięki jeszcze raz.

Pozostaje albo zmienić chłodzenie, ale… w takim przypadku nie warto się pchać w taką kartę.

Ewentualnie dozbieraj troszkę kaski jesli potrzebujesz nową kartę i coś wybierzemy :wink:

Dokładnie za około 300zł już mozesz kupić coś pożądnego pod AGP ( przypuszczam, że takie masz złącze :stuck_out_tongue: ). A takiego GF 5500 znajdziesz już za 120zł jak dobrze poszukasz na allegro :D.

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 17:37

np. PALIT GeForce FX 5500 128MB TV/DVI od SS !