Czy warto wymienić q6600 na e8200?

Witam,

zastanawiam się, czy warto wymieniać q6600 na e8200?

Jesli komputer ma sluzyc do Gier to chyba tak ale wejs model 8400. tylko 50zl droszy. I go ladnie podkrecisz na 4-4,5Ghz na Box i chyba bedzie zjadac tego q6600 ale poczekaj na odpowiedz od innych bo ja nie jestem pewnien co do swojej.

Na Boxie na temperaturach które będzie miał przy 4.5Ghz sobie długo nie polata

a Na Scythe Samurai?

ja bym pozostał przy qadzie.

Zależy jakie gry, np CoD4 który nie wykorzystuje 4 rdzeni, będzie lepiej działał na wyżej taktowanym 2 rdzeniowym, natomiast Crysis korzysta z 4 rdzeni więc tu lepszy będzie Quad…Do programów typu CAD lepszy będzie Quad, zaś do Divxów to najlepszy byłby Penryn bo obsługuje SSE 4 i ma 4 rdzenie :wink: Osobiście jednak uważam, że skoro już kupiłeś Quada, to żal kasy, żeby wymieniać go na proca, który tak dużo wcale lepszy nie jest.

a od kiedy penryn ma 4 rdzenie ?? :stuck_out_tongue:

Ja bym nie zmieniał. ale Twoja decyzja.

może nie na BOX ale na Scythe Mugen prawdopodobnie tak. I tak wystarczy 4 Ghz do każdej gry.

ja bym nie wymieniał, chyba że możesz sprzedać Quada i kupić E8400 wtedy ja bym już tak robił :slight_smile: jest szybszy chłodniejszy i pobiera mniej prądu same zalety :slight_smile:

wszędzie są testy procesorów E8200 jak po podkręceniu na 4,2 ghz pokonuję niepodkręconego Quada :lol: a jak quada podkręcisz na 3,2 Ghz to zjada core 2 duo :badgrin:

Podjąłem decyzję - zostaje przy quadzie :lol:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Penryn

Od zawsze :wink: Penryn to zbiorcza nazwa procków w technologii 45nm, czyli np. E8200 lub Q9650

i to potwierdza przeciez że E8200 ma 2 rdzenie :] -> czytaj ze zrozumieniem.

Penryn to zawsze wymiar technologiczny 45nm, ale i tak moze miec 2 lub 4 rdzenie.

jądra Wolfdale mają 2 rdzenie, Yorkfieldy - 4 rdzenie

Podkręcony E8200 w większości gier , zjada spokojnie q6600 . tak testy wykazały :slight_smile:

z tego co pamiętam to tylko q6600 był minimalnie lepszy w crysis

Ale wiesz co ?? nie wymieniaj… bez sensu… jakbyś dopiero kupował i byś sie wachał między tymi dwoma to wtedy e8200 byś sobie kupił

Kup sobie konsole jak chce tylko do gier / a quad tak jest lepszy od E8200 bo ma 4 rdzenie i przy podkręceniu przewyższa w testach :wink:

też myśle że quad jest lepszy, przynajmniej dla mnie - jak będę zmieniał kompa w niedługim czasie to zdecyduje sie na 4-rdzeniowca.

albo q6600 albo penryna 4 rdzeniowego (jeden z tych: Q9450, Q9550, QX9650 jeśli juz będą i nie będą zbyt drogie).

podczas normalnej pracy 4 rdzenie z pewnością spisują się o niebo lepiej od 2-rdzeniowych procków.

a jak juz masz quada to tym bardziej nie widze sensu zmiany, chyba ze na quada ale penryna.

Ja również. Nie opłaca się zamieniać na 2 niewiele wydajniejsze rdzenie. Skoro ten 2 rdzeniowy i tak jest niewiele wydajniejszy to po co zmieniać tak głupio?

Lepiej mieć 4 rdzenie[niewiele mniej wydajniejsze].

Zmień chłodzenie, podkręć i wystarczy.

Chłodzenie zmieniłem i proca podkręciłem :stuck_out_tongue:

jaka temperatura w stresie ? i jak sie płyta sprawia ? bo poszukuje dobrej płyty i jak na razie nie wiem która wybrać :frowning:

E8200 ma 2 rdzenie, ale w moim wcześniejszym tam poście wspomniałem, że penryn jest 4 rdzeniowy, oczywiście, wyraziłem się niedokładnie, co jednak nie zaprzecza, że to stwierdzenie jest prawdą :wink: