Czy warto wymienić w tym PC 8600GT?

Witam,

aktualnie posiadam taki PC:

CPU: Intel C2D E6750 @3,2GHz

MOBO: Asus P5N-e SLI

RAM: A-Data 2x2GB 800MHz CL4 DDR2

GPU: Gigabyte GeForce 8600GT 256MB

DYSK: Seagate Barracuda 7200.10 250GB

PSU: Chieftec 400W

Chcę w nim wymienić kartę graficzną i zastanawiam się nad Gigabyte GV-N450-1GI, czy to jest dobry wybór? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej tabeli porównawczej tego modelu z moim. Czy odczuję różnicę? Czy reszta podzespołów nie będzie ograniczać tej karty? Czy może polecacie coś innego? Kwota podobna do tego GeForce’a i koniecznie nVidia. Nie wiem czy to ważne, ale na razie patrzę w monitor LCD 17’ w niedalekiej przyszłości chcę go wymienić na LG W2253TQ-PF czy nowa karta lepiej by się sprawdzała przy takim monitorze? Gry w jakie gram to Mafia 2, CMR: Dirt 2, BF: BC2, FIFA 11, jeszcze się GTA IV nie dorobiłem, ale myślę, że niedługo.

Oczywiście, że się opłaca.

Gdyby nie to, że niedługo zmieniasz na 22" to 1GB było by zbędne, ale jeżeli w niedalekiej przyszłości w takiego LCDka się zaopatrzysz to będzie OK.

Komp jako taki jest. A wymiana grafiki powinna dodać skrzydeł:) Co do gts450 ok, karta nie jest super, jest konkurencją dla radka 5770 z którym przegrywa, jak możesz poszukaj jakąś wersję podkręconą gts’a w miarę koło twojego budżetu, bo one są już lepsze, bo zwykłe wersje są niestety słabe.Ale nie mam na myśli że karta jest zaraz do d.

Ja na Twoim miejscu bym trochę dozbierał i wziął GTX’a 460

Trochę? Prawie dwie stówy trzeba dorzucić a to trochę sporo bo myślę jeszcze nad nowym monitorem o czym wspominałem w pierwszym poście.

Dużo GTS450 jest gorszy od GTX460?

Dodane 08.11.2010 (Pn) 17:53

Nie chodzi mi o “kozackie” wyniki w 3DMark’ach, chcę po prostu normalnie pograć w w/w gry (najlepiej na ustawieniach - high) :stuck_out_tongue:

Dodane 09.11.2010 (Wt) 16:36

Czy mój zasilacz pociągnie GTS450?