Czy warto zainstalować XP 64 na tym lapku?

Cześć,

Sprawa wygląda tak:

Mam Toshiba Satellite A660-149http://uk.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?service=UK&toshibaShop=false&com.broadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=1087052

i mam także Win XP tylko nie wiem czy warto instalować go na tym lapku czy lepiej postarać się o Win 7-64 ?

Chodzi mi w zasadzie o to czy XP 64 wykorzysta max możliwości tego laptopa?

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości tego laptopa zainstaluj Windows 7 w wersji 64 bitowej.

Albo, jeżeli producent udostepnia sterowniki, Windows 8, również w wersji 64 bitowej.

No dobra skoro tak twierdzisz to niechaj tak będzie.

Dzięki za odzew i info.

PS nie widze tu żadnych guziczków do “repek” … no trudno :slight_smile:

Zastanawiam się skąd byś wziął sterowniki do tego xp 64 ?? toshiba jako jeden z nielicznych producentów sprzętu komputerowego nigdy nie udostępniło zadnych sterowników pod xp 64 bo i nigdy tez nie wprowadzili xp64 do swojej oferty, Ja mam zainstalowanego xp 64 sp2, na swoim lapku na drugiej partycji takiego xp i po długich poszukiwaniach , troche na raty ok 1.5 roku mi zajęło aby doprowadzić ten system do prawie perfekcji. Jest jedna rzecz której nigdy nie uruchomisz a mianowicie , jest to czujnik wstrząsowy który chroni dysk twardy, jest to patent toshiby i nie dopasujesz zadnego sterownika do tego nawet od innych producentów sprzętu. Drugą rzeczą jest karta dźwiękowa i jeżeli jest to karta dźwiękowa firmy Realtek to jesteś szczęsliwcem bo na stronie Realtek znajdziesz sterownik pod xp 64 ale jeżeli karta dźwiękowa to Conexant to tutaj bedziesz miał dopiero co robić i szukać solucji. generalnie można dopasować sterowniki od Lenovo bo oni wspierają xp 64 ale zanim znajdziesz i dopasujesz działające sterowniki minie kupa czasu. Nie polecam XP 64 bo w działaniu nie wiele lepiej chodzi od wersji x32. Lepiej tak jak napisał RGABRYSIAK Windows 7 x64 albo 8 x64 do tego znajdziesz sterowniki czy dopasujesz od innych laptopów toshiby , a co do W 8 x64 pasują w 99% sterowniki od W 7. na koniec dodam Ze XP to już staruszek który powoli wychodzi z obiegu i co najgorsze zaczyna nie domagać jeżeli chodzi o standardy w obecnym świecie IT , do tego już niebawem skończy się wsparcie Microzłodzieja dla tego systemu i stanie się on (XP) największym dziurawym elektronicznym serem szwajcarskim na swiecie.

Polecam tylko i wyłącznie Windows 7/8 :wink:

Dobra a więc XP może za podstawke do piwa może robić :wink:

Dzięki za porady.