Czy warto zakupić ten komputer?

http://www.allegro.pl/item1021452361_de … ta_bu.html

Ja radzę Ci nie kupować komputerów na Allegro, zwłaszcza, że nie jest napisane, jaki zasilacz (pewnie jakiś NO-NAME, co pociągnie max. 4 dni). Do tego karta graficzna Intela… W nic sobie na niej nie pograsz.

Szczerze mówiąc, mam niezłego kompa http://wklej.org/id/319403/ Tego chciałem kupić mamuśce, żeby mogła uczyć się na nim obsługi kompa.

  1. To DELL więc dobry sprzęt.

  2. Po cholere C2D do nauki kompa? Nie lepiej jakiegoś używanego?

Haha, coś w tym jest, kupiłem w życiu ponad setkę przedmiotów na allegro, zawsze byłem bardzo zadowolony, poza jednym przypadkiem - tani komputer do biura… Zasilacz był tak głośny, że musiałem go na drugi dzień wymienić. Swoją drogą zawsze można zadać pytanie sprzedającemu odnośnie zasilacza…

muchozol - to nie jest “tani komputer do biura” marki składak, tylko DELL :stuck_out_tongue:

Takie firmy jak Dell, HP, Siemens, czy Sony MUSZĄ stosować zasilacze dobrej klasy, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa, jak również zgodne z innymi normami (znaczek CE/FCC NA PODSTAWIE BADAŃ, nie naklejka). Nie mogą sobie pozwolić na stosowanie badziewia, bo za to odpowiadają - przykład z Toyotą, w której zacinał się potencjometr pedału gazu. Sprzedaliby partię do banku czy biura, padłyby z winy producenta (nie przypadkowa awaria, lecz wada konstrukcyjna), to poszłyby za tym potężne odszkodowania. Szczególnie gdyby jeszcze doszło do pożaru, w dodatku ktoś mógłby zginąć.

Inna sytuacja jest z małymi firmami-krzakami, które w celu obniżenia kosztów wkładają najtańsze zasilacze produkowane przez chińskie firmy-krzaki dla krajów trzeciego świata, które nie powinny trafić do Europy.

Silver Surfer - nie wiem ile chcesz wydać. Ale są komputery all-in-one, mają wszystko w monitorze. W M1 są MSI na Atomie i z ekranem dotykowym, na Allegro (czyli dostępne również w hurtowniach, a więc i w sklepach komputerowych) Benq, lecz bez ekranu dotykowego. Za ok. 1700zł.

Jak porzebujesz kompa na lata to tak.

a czy ktoś potrzebuje kompa na pare dni? ehh…

ja bym osobiście nie brał, sam bym coś niskobudżetowego złożył :stuck_out_tongue: do nauki obsługi kompa (a raczej windowsa :roll: ) nie widzę sensu ładowania 2 rdzeni :stuck_out_tongue:

,muchozol - to nie jest “tani komputer do biura” marki składak, tylko DELL"

Wiem, że to jest DELL. Kiedyś miałem nieprzyjemność pracować na bardzo podobnym komputerze. W firmie, w której pracowałem ok. 3/4 komputerów była właśnie firmy DELL i powiem szczerze, że byłbym daleko od idealizowania tego typu sprzętu, duże lepiej się spisywał sprzęt NECa, który jak dla mnie jest bardziej znany z monitorów…

A co sprzedający może odpowiedzieć? Zasilacz jest przecież firmowany przez Della.

Jak wie po jakich numerach szukać to odpowie że tam jest Hipro.

Licytuj Della, lub korzystaj z zestawów z tego tematu, łatwiej z modernizacją lub np po 1,5 roku pada płyta i nie znajdujesz odpowiednika to za pewne będzie trzeba dodatkowo kupić obudowę i zasilacz bo dell albo ma swój nietypowy wymiar płyty, lub btx, zasilacz też ze standardu ATX ma tylko wtyki.

zestawy-komputerowe-kwiecien-2010-t267420.html