Czy warto zakupić ten komputer?


(Silver Surfer) #1

http://www.allegro.pl/item1021452361_de ... ta_bu.html


(trubul.as999) #2

Ja radzę Ci nie kupować komputerów na Allegro, zwłaszcza, że nie jest napisane, jaki zasilacz (pewnie jakiś NO-NAME, co pociągnie max. 4 dni). Do tego karta graficzna Intela... W nic sobie na niej nie pograsz.


(Silver Surfer) #3

Szczerze mówiąc, mam niezłego kompa http://wklej.org/id/319403/ Tego chciałem kupić mamuśce, żeby mogła uczyć się na nim obsługi kompa.


(Marcinch7) #4
  1. To DELL więc dobry sprzęt.

  2. Po cholere C2D do nauki kompa? Nie lepiej jakiegoś używanego?


(muchozol) #5

Haha, coś w tym jest, kupiłem w życiu ponad setkę przedmiotów na allegro, zawsze byłem bardzo zadowolony, poza jednym przypadkiem - tani komputer do biura... Zasilacz był tak głośny, że musiałem go na drugi dzień wymienić. Swoją drogą zawsze można zadać pytanie sprzedającemu odnośnie zasilacza...


(MaRa) #6

muchozol - to nie jest "tani komputer do biura" marki składak, tylko DELL :stuck_out_tongue:

Takie firmy jak Dell, HP, Siemens, czy Sony MUSZĄ stosować zasilacze dobrej klasy, spełniające wszystkie standardy bezpieczeństwa, jak również zgodne z innymi normami (znaczek CE/FCC NA PODSTAWIE BADAŃ, nie naklejka). Nie mogą sobie pozwolić na stosowanie badziewia, bo za to odpowiadają - przykład z Toyotą, w której zacinał się potencjometr pedału gazu. Sprzedaliby partię do banku czy biura, padłyby z winy producenta (nie przypadkowa awaria, lecz wada konstrukcyjna), to poszłyby za tym potężne odszkodowania. Szczególnie gdyby jeszcze doszło do pożaru, w dodatku ktoś mógłby zginąć.

Inna sytuacja jest z małymi firmami-krzakami, które w celu obniżenia kosztów wkładają najtańsze zasilacze produkowane przez chińskie firmy-krzaki dla krajów trzeciego świata, które nie powinny trafić do Europy.

Silver Surfer - nie wiem ile chcesz wydać. Ale są komputery all-in-one, mają wszystko w monitorze. W M1 są MSI na Atomie i z ekranem dotykowym, na Allegro (czyli dostępne również w hurtowniach, a więc i w sklepach komputerowych) Benq, lecz bez ekranu dotykowego. Za ok. 1700zł.


(Coloraps) #7

Jak porzebujesz kompa na lata to tak.


(klopas) #8

a czy ktoś potrzebuje kompa na pare dni? ehh...

ja bym osobiście nie brał, sam bym coś niskobudżetowego złożył :stuck_out_tongue: do nauki obsługi kompa (a raczej windowsa :roll: ) nie widzę sensu ładowania 2 rdzeni :stuck_out_tongue:


(muchozol) #9

,,muchozol - to nie jest "tani komputer do biura" marki składak, tylko DELL"

Wiem, że to jest DELL. Kiedyś miałem nieprzyjemność pracować na bardzo podobnym komputerze. W firmie, w której pracowałem ok. 3/4 komputerów była właśnie firmy DELL i powiem szczerze, że byłbym daleko od idealizowania tego typu sprzętu, duże lepiej się spisywał sprzęt NECa, który jak dla mnie jest bardziej znany z monitorów...


(Kpc21) #10

A co sprzedający może odpowiedzieć? Zasilacz jest przecież firmowany przez Della.


(Michal Kolatek) #11

Jak wie po jakich numerach szukać to odpowie że tam jest Hipro.

Licytuj Della, lub korzystaj z zestawów z tego tematu, łatwiej z modernizacją lub np po 1,5 roku pada płyta i nie znajdujesz odpowiednika to za pewne będzie trzeba dodatkowo kupić obudowę i zasilacz bo dell albo ma swój nietypowy wymiar płyty, lub btx, zasilacz też ze standardu ATX ma tylko wtyki.

zestawy-komputerowe-kwiecien-2010-t267420.html