Czy warto zamieniać Vistę HP na 7HP za 450 zł?

Jak w temacie czyli czy warto? Patrząc na korzyści (i wady:)).

Poczytałem o 7 i wydaje mi się że - dla wersji HP nie ma różnicy z Vistą poza paskiem zadań i gadżetami na pulpicie zamiast na pasku bocznym.

I proszę o wypowiedź osoby które miały Vistę (nie XP) i przeszły na 7.

Szczerze… :stuck_out_tongue:

Różnice ultimate vs ultimate są takie że seven zajmuje może te 100 mb ram mniej :stuck_out_tongue:

Uruchamia się wolniej ale szybciej reaguje na polecenia nie ma zmuł nie trzeba czekac te poł sekundy na pokazanie ikonek w mój komputer :stuck_out_tongue:

Gadżety bardzo fafna rzecz przydają się:P, szczególnie ten z pogodą :smiley:

Ja tam jade na viście szybko śmiga i nie ma problemów :stuck_out_tongue:

W sevenie nie działał mi speedstep (albo we właściwościach nie było wyświetlane aktualne taktowanie) a na viście jak najbardziej :stuck_out_tongue:

Czas pracy na bateri vista 2-4 godz. seven min 3:20 a nawet 4:45(mierzone stoperem)(tylko zwykła praca net gadu itp.)

A tak to to samo. :smiley:

Dodane 22.10.2009 (Cz) 22:09

A i sevenie folder winsxs nie rozrasta się do gigantycznych rozmiarów a’la 20 gb :stuck_out_tongue:

Mam komputer jak w podpisie, używałem długi czas Visty Ultimate 64-bit, teraz 7 Ultimate RC 7100 64-bit (który nie różni się tak bardzo od RTM).

O ile na słabych komputerach różnice w wydajności między tymi systemami są wyraźnie widoczne, o tyle przy takiej konfiguracji różnice pomiędzy Vistą SP2, a 7, są prawie niezauważalne.

Nieco wygodniejszy interfejs (bardzo podoba mi się AeroPeek), mniejsze mielenie dyskiem twardym po uruchomieniu systemu, trochę kosmetycznych zmian - ale nie widać generalnie drastycznych różnic.

Obydwa używane przeze mnie systemy były bardzo dokładnie skonfigurowane (jestem informatykiem, a podejście do tematu mam dość pedantyczne).

Moim zdaniem zmiana niekoniecznie jest coś warta i nie wiem czy jest sens tracić 450 zł - ale może na Twoim sprzęcie Siódemka wyraźnie przyspieszy ?

Może spróbuj zainstalować wersję testową - http://www.dobreprogramy.pl/Windows,Sys … 13615.html - sam sprawdzisz jak jest u Ciebie, przetestujesz przez 3 miesiące, a potem zdecydujesz?

PS. Kiedy kupiłeś ten komputer?

ten w podpisie kupiłem jak wchodziła Vista czyli niecałe 3 lata temu…,

jak dla mnie vista jest ok, trochę mieli dyskiem, trochę napsuła nerwów po kupnie (brak sterowników - po pierwsze do visty po drugie do visty*64 :smiley: , walka z modemem do neostarday etc). Ale teraz jest ok, no może denerwuje czasem, że stare gry XPkowskie nie chodzą na viście.

Dlatego też, patrząc na ten zachwyt nad 7 zacząłem się zastanawiać co ona ma czego nie da mi vista :smiley:

I wyszło, że nie wiele…/

dzięki koledzy,

zostaję przy viście =D>

Skoro na viście ci się wygodnie pracuje to po co chcesz zmieniać? System jest po to by go używać a nie podniecać się numerkiem builda i ładnym opakowaniem.

Vista nie jest jeszcze starym systemem i radze nie ładować się w wydatki.

Za ok. 3 lata wyjdzie W8 i znowu będziesz zmieniał ?.

Jak dla mnie szkoda kasy którą można przeznaczyć gdzie indziej :wink: .

Ja tylko gratuluję (bo to generalnie rzadko spotykane), że Twój dylemat łączy się z hasłem “kupić Windows 7 / oszczędzić pieniądze ?”, a nie z tekstem “z którego torrenta ściągnąć piracką wersję ?” :slight_smile:

Po 5 miesiącach używania Windows 7 (przyzwyczaiłem się do niego mocno) muszę powiedzieć, że jedynej rzeczy jakiej naprawdę brakowałoby mi po powrocie do Visty byłby AeroPeek (

- pd 1:34 mniej więcej).

U mnie zainstalowanie SP2 przyspieszyło mocno start Visty i wyeliminowało wyraźnie mielenie dyskiem przy starcie (oczywiście przy wyłączonym indeksowaniu).