Czy warto zamienić Kasperskiego KIS na Kasperskiego PURE

(Kurss1005) #1

Witajcie,powiedzcie, czy warto zamienić Kasperskiego KIS na Kasperskiego PURE po promocyjnej cenie przy przedłużaniu licencji.

(Myciu 1974) #2

Ostatnia moja przygoda z Kasperskim skończyła się właśnie na wersji Pure.Używałem Kasperskiego od kilku lat i był to moim zdaniem najlepszy antywirus oraz zapora sieciowa w jednym.W wersji Pure ciągłe zawiechy,raporty obłędach,fałszywe alarmy,blokowanie niby podejrzanych obiektów,spowolnienie systemu.Jednym słowem nie polecam

(bujacz) #3

Najlepiej zerknij na stronę http://www.kaspersky.pl/products.html?s=compare2012 gdzie znajdziesz porównanie wersji.

Sprawdź i najlepiej sama oceń czy np manager haseł jest Ci potrzebny do życia, czy też potrzebujesz robić sobie jakieś proste kopie bezpieczeństwa.

Różnica w cenie na licencji z ochroną na 3 komputery to około 23-24 złotych.

A promocyjna cena to nie jest, masz po prostu prawo zakupić PURE w cenie kontynuacyjnej :wink:

(Kruszynka76) #4

jeżeli masz jeden komputer to nie warto

pure ma inne zastosowanie

(Kurss1005) #5

Masz rację ,źle się wyraziłam.

-- Dodane 22.03.2012 (Cz) 15:10 --

No tak, tylko KIS to licencja na dwa kompy, a ja mam tylko jeden to po co mi taka licencja.

-- Dodane 22.03.2012 (Cz) 15:13 --

Proste tzn jakie, są one niewystarczające.

(bujacz) #6

Jak masz licencję na 1 komputer KISa to daruj sobie PURE...szczerze.

PURE ma coś takiego jak możliwość ochrony sieci domowej, która jest chyba najciekawszym dodatkiem, ale na co Ci to skoro nie masz innych komputerów? Zwykła strata pieniędzy i dodatkowe śmiecenie w komputerze (instalacja, nowe moduły itp).

Zauważ, że licencje na 1 komputer zostały wraz z wejściem nowej wersji 2012 wycofane z oferty. Zamiast tego są licencje na 2 stanowiska. Zostało to pewnie podyktowane tym, że coraz więcej gospodarstw posiada więcej niż 1 maszynę - i tutaj jest jak znalazł. Ostatnio TrustPort też podobną politykę zastosował. Zatem z legalnego źródła nie kupisz już licencji na 1 komputer, tylko na dwa. No, chyba, że ktoś na magazynie posiada jeszcze stare wersje 2011....tylko po co skoro niewiele (kwestia dosłownie groszy) i masz dodatkowe stanowisko :wink:

(xomo_pl) #7

nie warto zmianieć, aby ochrona grupy w pure działała w pełni musisz mieć na wszystkich komputerach w domu go wgranego.

Po za tym jest tam min menedżer haseł (zbędne, każda przeglądarka to ma) i kilka innych dodatków, które po części dublują funkcje Windows...

(Kurss1005) #8

Dzięki wszyskim za rozjaśnienie . Decyzja zapadła, choć zastanawiam się dlaczego nie ma licencji jedno kompowej .przecież nie wszyscy mają kilku kompów.

-- Dodane 22.03.2012 (Cz) 22:55 --

(xomo_pl) #9

owszem, możesz używać pure tylko na jednym pc, tylko, że wtedy marnujesz jego zasoby (pure zużywa więcej zasobów niż KIS), pure ma sens tylko jeśli masz więcej komputerów i na wszystkich pure wgrany- wtedy masz jeszcze lepszą ochronę sieci domowej, no chyba, że chciałbyś dopłacić za np menedżer haseł, który znajdziesz za free w każdej przeglądarce...

(Kurss1005) #10

Gdzie szukać menadżera w IE8 I FF3?

(xomo_pl) #11

w przypadku IE8 to mówienie o "menedżerze" jest mocno naciągane aczkolwiek IE pyta czy zapamiętać nazwę/ hasło...

W FF też ta opcja jest: jak logujesz się do x strony to FF pyta czy zapamiętać nazwę/hasło...

BTW: wgraj aktualizacje sobie bo od dawna jest już nowszy FF. IE niestety nie zaaktualizujesz do 9 bo na xp jej nie ma...

(Kurss1005) #12

Wiem, że jest nowy FF, tylko nie wiem czy mój komp to wytrzyma.

(xomo_pl) #13

bez przesady :slight_smile: instaluj śmiało, zawsze możesz wrócić do obecnej...

(Kurss1005) #14

Kaspersky daje taką możliowść u siebie (czyli starszą wersję KIS 2011) i CCEBIT tylko 1 stanowisko w KIS 2011 kosztuje 129, a KIS 2012 na 2s tanowiska 119 .Dotarlo do mnie ,że należy oszczędzać zasoby kompai kasę> Zostanę przy KIS.