Czy warto zmienić system z XP na 7?

Witam,

Przymierzam sie do zmiany systemu operacyjnego na win 7 z win xp. Chciałbym sie dowiedzieć czy warto zmienić system (chodzi mi bardziej o to czy będzie się ścinał itp.). Chciałbym zainstalować Win 7 Professional (jeśli polecacie inny to piszcie).

 

Parametry mojego komputera:

Intel Pentium Dual CPU E2160 1.80 GHz

2GB RAM

Obecny system: Windows XP Professional SP3

(Jeśli potrzebne jeszcze coś to piszcie)

 

 

PS: I jeszcze jak by wyglądał Win7 Ultimate.

jak najbardziej warto, chociażby ze względu na wsparcie techniczne

tu masz wymagania: min. http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7#Hardware_compatibility max. http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7#Extent_of_hardware_support

do domu w zupełności wystarczy home premium, chyba, że potrzebujesz dodatkowych funkcji np.: http://en.wikipedia.org/wiki/Encrypting_File_System#Supported_operating_systems

No problemem może być dostępność. Te ceny na Allegro są “troszku” wywindowane, i atrakcyjniej wypada cena za aktualizacje do Windy 8.1. Kwestia gustu.

 

Chociaż z dwoma gigami RAMu to trochę stypa by przechodzić na wyższego Windowsa. Powiem ci z doświadczenia, że mam na lapku 2 GB RAM i na Viście, i na Windows 8.1 potrafi nieźle “przyciąć”.

 

Przesiądź sie lepiej na jakiegoś Linuksa z lekkim interfejsem graficznym. Pograć i tak na tym dzisiaj nie pograsz, a mniej nerwów przy codziennej pracy.

A co mi powiecie o Windows 7 Ultimate?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/przygotuj-sie-na-windows-7-kluczowe-porady-2367/strona/6866.html

Jeśli masz zamiar korzystać z BitLockera, AppLockera, BranchCache Distributed Cache, MUI czy Virtual Hard Disk Boot - i nie szkoda ci kasy - to czemu nie.

 

Nieobciazony dodatkowymi programami Windows XP, po starcie zabiera okolo 130-150MB RAM. Windows 7 po starcie zabierze Ci okolo 1GB RAM. Jezeli chodzi o pozostale zasoby Windows XP tez ma spora przewage nad 7. Jezeli programy, jakich chcesz uzywac, tego nie wymagaja to odradzam Ci przesiadanie sie na Windows 7.

 

A jezeli boisz sie o bezpieczenstwo systemu (vide brak wsparcia dla Windows XP), to zainstaluj antywirusa i Comodo Firewall - to zapewni wystarczajaca ochrone.

 

http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Personal-Firewall,Program,Windows,20399.html

Przy takich parametrach proponowałbym Win 7 Home Premium 32 bit, a jak chcesz 64 to dokup ramu.

Dziękuje wszystkim za odpowieź. Zdecydowałem się na Win7 Home Premium 32 bit i jak narazie chodzi dobrze.

 

Zamykam temat.