Czy warto zrobić serwer do Minecrafta na Bukkicie?

Jak w temacie napiszcie czy warto zrobić serwer do Minecrafta na bukkicie.

Warto, ale musisz mu dopisać 2 GB RAM żeby nie było lagów. Pamiętaj że bukkit ma opcje wgrania pluginów, które musisz skonfigurować. Z konfiguracją pluginów mogę pomóc (mogę pomóc z wieloma pluginami np. Essentials, PermissionEx, PermissionsBukkit, xAuth). Wgraj sobie LagMeter wtedy jak sprawdzasz ile serwerowi zostalo RAM’u wpisujesz komende /lm . Przy 3 GB RAM dopisanie serwerowi 2 GB RAM i włączenie serwera i Minecrafta jest niemożliwe. Jak masz mniej niż 4 GB RAM to polecam oficjalny serwer i nie dopisuj mu RAM’u. Jak włączasz Minecraft_server.jar to nie klikając na niego tylko tworząc plik start.bat i wpisujesz do niego ten skrypt:

java-Xmx1024M-Xms1024M-jar minecraft_server.jar nogui.

Czyli, że jeżeli nie mam min. 4 GB RAM’u to nie postawię serwera na bukkicie? Serwer ma być max. dla 5 osób.

A chcesz dodać jakieś pluginy? Jak dasz Craftbukkitowi 1 GB RAM będą lagi już na 3 osobach. Niektóre pluginy wymagają MySQL, np. LogBlock wymaga bazy danych MySQL. Postawisz jak będzie też na 1 GB RAM ale 3 osoby i już lagi. Wtedy bukkit może mieć te 3 osoby i 3 pluginy. Jeśli stawiasz na Hamachi sieć musi być publiczna, bo wyłączenie firewalla nie jest najlepszym rozwiązaniem.

jeżeli chcesz sb pograć normalnie to przez hamachi normalnie można.

Tak, ale bukkit jest dobry ale ma duże wymagania. Nawet na Hamachi bukkit ma duże wymagania. Postaw serwer na oficjalnej maszynie, bo jeśli nie hostuje go ktoś inny kto może go postawić na 2 GB RAM. Nigdy do bukkita nie wgrywaj NoLagg, bo on zamiast usuwania lagów dodaje lagi i zużywa więcej RAM’u.