Czy według was to jest podział dobry jak na początkującego?

Witam, nie bawiłem się nigdy podzialeniem dysków twardych na partycje, wczoraj kupiłem sobie dysk twardy WD 3200AAKS SATA2 320 GB

Podzieliłem go następująco, proszę mi powiedzieć czy coś źle zrobiłem czy raczej wszystko jest ok ??

28a980221a474f2dmed.jpg

CZYLI JEST TAK:

1 - system FAT32 - podstawowa

2 - programy NTFS - rozszerzona

3 - gry NTFS - rozszerzona

4 - dane NTFS - rozszerzona

5 - dane NTFS - rozszerzona

Mam do was także pytanko co do tego że wgrałem sobie na dysk C gdzie mam systemik sam czysty Windows i jak zaznaczam wszystko co jest na tym dysku to pokazuje mi ze jest zajęte 800 MB, jak wbijam we właściwości tego dysku to pokazuje mi ze jest zajęte 2,83 GB. Możecie mi wyjaśnić dlaczego tak jest ??

dlaczego system jest na fat32 a nie na ntfs ? :schock:

co masz na myśli ?

jeśli masz utworzone partycje to jest ok ?

może chodzi ci o wielkość partycji ?

na to nie ma reguły robisz takiej wielkości jakiej uważasz za słuszne do swoich potrzeb i tyle …

mi chodzi o to czy te partycje rozszerzone i podstawowe sa dobrze utworzone czy programy i gry powinny być na takich partycjach po 30 GB bo ponoć 1 100 GB dysku sie tak naprawdę liczy, czyli coś zminicsystemik na NTFS także ??

10 GM na system za malo … i system plików FAT32 też bez sensu

30 GB na gry - też nie za wiele…

moim zdanie m to nie za mało, dla samego systemu i kilku programów (aniywirusa, firewalla, sterowniki, kodeki, NetFramework) ja na system i te programy mam 7,5 GB i jeszcze 3GB zostaje puste, poza tym taki rozmiar zmusza do zachowania porządku na dysku i w związku z tym nie mam “śmieci na dysku” 8)

Nazwij temat konkretniej.

pysiul86 po pierwsze, nie wiem z jakiego powodu utworzyłeś partycję systemową w systemie plików FAT32, całkiem bez sensu, zmień na NTFS.

Jeśli na partycji systemowej będzie wyłącznie system, bez programów i żadnych kont innych użytkowników to powinno wystarczyć. Zakładam, że masz system XP.

Wielkości pozostałych partycji to kwestia indywidualna, tak chciałeś tak sobie zrobiłeś.

nie zaznaczyłeś widocznie plików ukrytych, które są w głównym katalogu partycji, czyli np.: pagefile.sys, hiberfil.sys (o ile masz włączoną hibernację).