Czy wejdzie AMD Phenom X3 2.1 GHz?

Mam pytanie czy wejdzie mi procesor AMD Phenom X3 2.1 GHz na plyte glowna MSI K9NU Neo-V a jeżeli nie to powidzcie jaki dobry procesor moze mi wejść. Bardzo was prosze bo moj procesor AMD Althon 2.21 GHZ nie utrzymuje GTA IV i mi sie tnie!!

Nie bo socket to amd2 a nie amd2+, a zresztą ten procek jest do niczego.

Podaj jakie masz wszystkie części bo może sobie karta graficzna nie radzi.

Ogólnie kup to dozbieraj i kup coś takiego:

Intel Pentium Dual Core E5200 - 290zł

Gigabyte EP31-DS3L - 260zł

Albo na amd i później zmienisz na phenoma II 720 BE

Gigabyte MA74GM-S2 - 230zł

AMD Athlon 64 X2 7750+ - 279zł ew AMD Athlon 64 X2 6000+

Phenom nie wejdzie. Masz podstawkę AM2, więc teoretycznie możesz wpakować jakiegoś wyżej taktowanego Athlona X2. Pamiętaj też, że procesor to nie wszystko. Do sprawnego działania GTA IV potrzebna jest też w miarę wydajna karta graficzna.

Ja słyszałem że wystarczy zrobić update biosu w am2 i można śmigać na phenomach…

tak można tak zrobić tylko nie pamiętam jakie są konsekwencje względem procka

Brak obsługi HyperTransport 3.0 podajże i brak obsługi zaawansowanego zarządzania energią :wink:

ja mam karte graficzną MSI nVIDIA GF 9800 GT 512mb za którą dałem prawie 500 zł i myślałem że gta mi będzie śmigać a tak w ogóle to dobra karta??

No nawet dobra, gta na niej powinno działać, czyli proc za słaby, może za mało ramu. A i powiedz jaki masz zasilacz tzn. z jakiej firmy i ile wat?

właśnie z tym jest problem mam zasilacz tracer’a i on ma 400w a do karty graficznej powinno byc 450 jak w instrukcji przeczytalem i mam 3 gb ramu

Zasilacz do wymiany nie chodzi w sumie o to że ma 400w, bo porządna 350 by sobie poradziła, ale o to, że zasilacze firmy tracer nie są najwyższych lotów.

A więc trzeba by było zmienić 3 rzeczy: Płytę główną, Procesor i zasilacz. Podaj budżet, a postaram się zmieścić :slight_smile:

Ps. podaj jeszcze dokładnie jakie masz ramy.

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu… Pytał o proca.

Ale ten zasilacz spali mu wszystko prędzej czy później.

Więc Mergol ma całkowitą racje.

narazie mój budzet jest maly to 80zl, musze znalesc dobry sposob na zarobienie kasy a jak by co to proponujcie w cenie 500-600 zł płyte główną procesor i zasilacz

ewentualnie możesz spróbować zmienić zasilacz i podkręcić procka do 3 ghz jeżeli da rade

a jak podkręcić??

Dodane 23.03.2009 (Pn) 20:44

a czy ten zasilacz jest dobry??http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Modecom_MC_CARBON_430_ATX/pelny,id,64449/