Czy WIN może blokować karty dżwiękowej

(Kurss1005) #1

Czy WIN XP HE SP2 może blokować pracę zintegrowamnej karty dżwiękowej i zestawu sluchawkowego z mikrofonem. Jesli tak to gdzie szukać pomocy w sysemie.

(mareksolak) #2

Raczej nie może

Opisz objawy może to kwestia sterownika lub konfigóracji

(system) #3

Chyba nie da rady

(Kurss1005) #4

To są dane płyty

Pole Wartość

Producent Intel Corporation

Pole Wartość

Nazwa D945GCPE

Pole Wartość

Wersja AAD97209-201

Po zainstalowaniu (w serwisie) nowej płyty podłączyłam słuchawki i okazało się , że nie działają gniazda a przyczyną są nie dające się zainstalować sterowniki z płyty instalacyjnej. Coś serwis załatwił i sluchawki oraz głośniki działają, ( słychać jesli ktoś ze znajomych pojawia się w sieci GG, przy układaniu pasjansa, uruchamiani linku) ale mam sluchwaki z mikrofonem Apollo (AH-630) . Uradowana zabrałam się za GG i dzwonię a tu okazuje się ,że mnie nie słychać tylko słychać sygnał wywołania i już. Ja też nie słyszę rozmówcy. W tym jest problem. Mam KIS 7.0.0.125 i WIN XP HE SP2.

(mareksolak) #5

Sprawdź

Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio > Audio / Nagrywanie dźwięku > Głośnośc >

w regulacji nagrywania mikrofon domyślnie jest wyciszony odznacz , daj głosy na maxa i powinien działac

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 21:48

Sprawdź też pozostałe ustawienia

(Jakub. J) #6

a jakie masz sterowniki karty dzwiękowej?

(Kurss1005) #7

jak to sprawdzić i gdzie

(Jakub. J) #8

us1.gif

(Kurss1005) #9

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 23:59

(mareksolak) #10

Bo nic nie napisał , chciał byc mądry i to Go przerasło

Sprawdź ustawienia - jak wyżej pisałem

(Kurss1005) #11

nie mam się z kim połączyć i sprawdzić działania mikrofonu

(Krzysieek88) #12

A po co się z kimś łączyć ?

Start -> wszystkie programy -> Akcesoria -> Rozrywka -> rejestrator dzwięku

Nagraj coś i będzie wiadomo czy działa.

(Kurss1005) #13

Gdzie to zapisać i jak odtworzyć? Poza tym po uruchomieniu linia jest cały czas prosta czy to oznacza,że mikrofon niedziała.

Złączono Posta : 23.11.2007 (Pią) 18:10

jeśli tak to może to sterowniki, a jak znaleźć właściwe i jak sprawdzić konfigurację