Czy Windows 7 będzie dla mnie dobry?

Witam,

Mam laptopa ASUS F50Z - specyfikacja i zastanawiam się nad Windowsem 7.

  1. Czy mój komputer uciągnie siódemkę?

  2. Używam komputera do internetu, muzyki, grania w sieciówki typu League Of Legends, CS. Czy win 7 ‘ogarnie’ moje potrzeby na lapku? Czy może Ubuntu?

Pozdrawiam :wink:

Nie radzę. Będziesz miał kłopoty ze sterownikami.

Zgadza się. Laptopy najlepiej pracują na systemie fabrycznym. Wszelkie przejścia na inny system generują większe lub mniejsze problemy, choć jeśli ktoś dobrze się na tym zna, to poradzi sobie ze sterownikami.

Sterowników brak, a

No skurczę, jakbyś nie wiedział. Zaleca win 7, ale do współczesnych laptopów, w których sam montuje win 7. Do starszych laptopów z wcześniejszymi wersjami windows, na pewno nie zaleca. Zresztą to chyba tylko taka reklama w porozumieniu z Microsoftem, aby zwiększyć sprzedaż win 7. Jak masz w laptopie vistę, to lepiej pozostań przy tym systemie, własnie ze względu na ryzyko niedopasowania sterowników. I sterowników nie brak. Na pewno wszystkie są na stronie Asusa. Problemem jest tylko to, że nie wszyscy użytkownicy potrafią ściągnąć właściwe i je zainstalować zgodnie z posiadanymi urządzeniami w laptopie. I właśnie z tego względu, przy zmianie systemu na niefabryczny, często występują tego typu mniejsze lub większe problemy sterownikowe.

Dodane 29.10.2011 (So) 8:30

No i odpowiadając na konkretne pytanie Sindarin, twój sprzęt “uciągnie” siodemkę na 100%, nawet lepiej, niż vistę.

Sterowniki visty działają na 7, a jak nie działają wystarczy odpalić w trybie zgodności …

Ja na swoim laptopie na początku miałem Vistę, a teraz pracuję na Windows 7 i nie mam żadnych problemów ze sterownikami. Gdy nie było dla mojego laptopa sterowników pod Windows 7, to bez żadnego problemu zadziały te z Visty.

U mnie na czteroletniej Toshibie po przejściu z Visty na 7-demkę nie było problemów, sam znalazł część sterowników, część ściągnąłem dla Visty i odpaliły bez problemu :wink: Jeśli działa Ci na Viście to spokojnie pójdzie na 7-demce a różnica będzie, sam używam i dziwię się, że przy 1GB RAM-u daje radę :slight_smile:

Na Towim miejscu bym spróbował. Powinno ruszyć na takiej specyfikacji i jeśli z Visty będziesz się przesiadać, to całość będzie szybciej chodzić. W moim lapie (2x2Ghz, 2 GB Ram, 160GB, GF 8400) po przejściu na 7 Pro z Visty HP, odczuwalne przyspieszenie było mimo, że Vista nie zmulała sama w sobie. :slight_smile: Co do sterowników siódemka powinna sama powinna znaleźć, a jak nie to te od Visty.

co do tych co mówią że uciągnie to prawda ale niestety nie wszystko będzie działać

mogą być gorsze osiągi na tym sprzęcie niż vista z powodu braku sterowników do win7

tu masz sterowniki

http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/F50Z/#download

są niestety tylko do visty(i xp)

zawsze możesz spróbować win7 zainstalować obok

masz 30dni na aktywacje systemu

Nie przesadzajmy, najlepiej wiadomo samemu się przekonać, ale na oko można stwierdzić, że będzie OK :wink:

Windows 7 Enterprise, doinstalować pakiet językowy polski i jest wtedy nie 30, a 90 dni ;]

http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 42495.aspx

Mylisz się, nie wszystkie. Ja mam skaner, który niby ma sterowniki dla Visty i nie działają na 7. Niby system przyjmuje sterowniki, ale jak kilkam scan na skanerze, lub panel to nic się nie dzieje.

To jest moim zdaniem najtrafniejsza odpowiedź. Zgadza się, że generalnie znaczna większość sterowników z visty bez problemu działa na win 7, ale nie wszystkie, i własnie te “nie wszystkie” powodują problemy sterownikowe przy przejściu z visty na win 7. Znawca poradzi sobie z tym, ale niedoświadczonym odradzam zmianę fabrycznego sytemu w laptopach. Tych niedziałających sterowników nie jest dużo, na ogół kilka, w najlepszym wypadku 2 -3 na ok. 25 - 30 wszystkich sterowników w laptopie, ale jednak “nie wszystkie” :slight_smile: