Czy Windows 7 da się zainstalować na moim PC?

Tak jak w temacie. Parametry sprzętu:

Karta graficzna: ATI Radeon 9500/9600 Series

Monitor: Fujitsu Siemens.

Karta dźwiękowa: Realtek

Pamięć RAM: 512 MB

Dysk twardy: Seagate (80 GB)

Jaki procesor ?

Niestety posiadasz zbyt mało pamięci RAM jeśli chodzi o wymagania systemu Windows 7 - 512 MB to za mało, minimalnie to dla wersji 32 bitowej - 1 GB, a dla wersji 64 bitowej - 2 GB

Przy obecnej ilości RAM-u, to zostań lepiej przy Windows XP, bo zakładam że taki posiadasz.

Dać się da, ale wątpię czy praca w nim będzie przyjemna…

Spróbuj rozszerzyć pamięć RAM do 2GB i myślę, że wtedy będziesz mógł już poprawnie współpracować z tym systemem…

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

W dzisiejszych czasach nawet XP wymaga 1 GB,przeglądarka,komunikator,antywirus swoje biorą,system jest przecież platformą dla programów,przy 512 MB jest szybko brak ramu,wystarczy uruchomić jedną z nowszych przeglądarek,do tego mieć zasobożerne GG i już mamy mulenie systemu,bo nie ma pamięci nawet na buforowanie,da się,ale korzyści z tego żadnej nie odczujesz,2 GB ram i pewnie lepszy procek,bo ten pewnie też jest słaby,jeśli to P4 albo Celeron 1 czy 1,5 Ghz

Nie ma sensu, masz za mało ramu i przyadłby się większy dysk. Niby na 80gb zainstalujesz system, ale ciężko Ci będzie pomieścić na nim dane i programy, bo sam Windows na dzień dobry potrzebuje minimum 15gb. Najlepiej będzie jak spełnisz zalecane wymagania, jak dla mnie(nie wg. Micrsoftu), czyli włożysz mu 2gb pamięci i kupisz dysk s-ata 250gb(jest o wiele szybszy od standardowego ata) no i szybszy procek jeżeli masz 1GHz, czyli 1 z groszami…

Zainstalować pewnie idzie, gorzej z komfortem pracy. Mi 7 x64 zużywa ok. 800 MB RAM, przy uruchomionym Firefox’ie i foobarze i AQQ oraz kilku innych badziewiach jak sterowniki od myszki itp., więc 512MB to zdecydowanie za mało.

Spidy , zgadza się, pójść pójdzie, ale praca będzie tragiczna przy tej ilości ramu, bo Windows w pewnym momencie zamiast adresować informacje do ramu, bo będzie adresował do pliku pagefile.sys, który jest rozszerzeniem ramu, a że dysk jest o wiele, wiele wolniejszy od ramu, to Windows i programy będa zamulać jak będą musiały odczytywać dane z pliku pagefile… Jak ja uruchomiłem Sevena na Pentium IV 3,00GHz i 512 ramu, to system żeby nie przesadzić mielił ze 40 sekund jak nie więcej od momentu zalogowania się na konto az w końcu się wkurzyłem i wyłączyłem kompa. Jak dołożyłem mu 2gb(kolega akurat miał do odsprzedania), to system śmigał mi lepiej, a po wprowadzenia paru modów w rejestrze to już w ogóle startuje w ciągu poniżej 10 sekund od momentu zalogowania.

A czysty Windows 7 ile wymaga? (tuż po instalacji)

Minimum proc 1GHz i 512mb ramu 15gb wolnego na partycji, ale żeby śmigało bez problemu, to musisz mieć 2gb i jakiegoś procka 2GHz z dwoma rdzeniami, albo jedno rdzeniowy 3GHz…