Czy Windows 7 jest stabilniejszy i wydajniejszy od Visty?

(Grandgrand89) #1

Witam, czy według was ten system pod względem wydajności i stabilności pracy, przedstawia się lepiej niż Vista Home Premium i Ultimate. Proszę o opinie.

(Mutant5) #2

Oczywiście :stuck_out_tongue:

W wydajności napewno i w stabilności też :stuck_out_tongue:

Ale co masz do stabilności visty jest stabilna tylko zasobożerna prznajmniej po sp1 8)

W sevenie dużo nie zmieniono odnośnie zasobożerności dalej około 600-700 ramu bierze 8)

Ale system żwawiej reaguje na polecenia użytkownika i gry osiągają pare fps więcej 8)

(rgabrysiak) #3

Zapewne każdy ma inne opinie na temat działania tego systemu. Wg. mnie system działa równie stabilnie co Vista, pod względem wydajności dużych różnic pomiędzy nimi nie ma.

(Groldominika) #4

Ogólnie rzecz biorąc zarówno Vista jak i 7 są systemami stabilnymi. Natomiast jeśli mówimy w kwestii szybkości to zwycięża 7.

(Patryk94) #5

7 jest o wiele bardziej dopracowany od Visty :slight_smile:

(Koszal No 1) #6

Miałem 7 a teraz mam Vistę z SP2 nie widzę żadnej różnicy między tymi systemami. Przecież 7 to Vista w której trochę pousuwali :slight_smile:

(Miroslawkaleta59) #7

Windows 7 jest szybszy od Windows Vista. Jednak odczuwalny jest według mnie, brak kompatybilnych z nim programów.

(Robert Zgrzebnicki) #8

mikrus806 , to ciekawe, bo Windows Vista to NT 6.0, a Windows 7 to NT 6.1 - co zdaniem Microsoftu zapewnia swojemu najnowszemu dziecku pełen zakres kompatybilności. Oprogramowanie oraz sterowniki przeznaczone dla Windows Vista śmigają u mnie również na Sevenie.

(muchozol) #9

W moim odczuciu seven jest zarówno stabilniejszy jak i szybszy od visty. Oczywiście na różnych komputerach i w różnych sytuacjach ktoś może mieć inne odczucia. System jest na pewno bardziej dopracowany. Z programami i sterownikami nie miałem żadnych problemów. Siłą rzeczy siódemka jest bardziej przyszłościowa.

(Wiktor 1996 96) #10

7 jest dużo szybsza od visty ale vista i 7 w porównaniu do xp są dużo lepsze ponieważ na viście gry mi dużo lepiej chodzą niż na xp ale niestety dużo ramu ciągnie.Po wyjściu 7 zastanawiam się czy jej nie kupić i w vlitcie albo czymś pod 7 gdy wyjdzie chociaż vlite też działa nie zrobić sobie wersji LITE :stuck_out_tongue:

(Anachronixx) #11

Jeśli chodzi o stabilność, a zwłaszcza o szybkość działania- siódemka jest pod tym względem zdecydowanie lepsza. 'Śmiga' jak należy bez zawiechy. :wink: Z programami również nie powinno być problemów.

(roobal) #12

:shock: to wytłumasz mi jakim cudem Windows 7 zainstalował mi się na laptopie, na którym ma 512MB RAM? Wytłumacz mi jeszcze czemu pobierał maksymalnie 200 MB RAM a razem z Gimpem ledwo 450 do tego bez wyłączania Aero? Widziałeś w ogóle na oczy Windows 7?

Windows 7 jest moim zdaniem jak na Windowsa stabilny i to na prawdę stabilny, prawie jak Linux :stuck_out_tongue: Chodzi dość żwawo na wspomnianych 512MB RAM nawet z Aero. Na laptopie, na którym mam obecnie 2GB RAM system chodzi szybko, sprawnie i bardzo płynnie, nic się nie przycina i praktycznie menu reaguje zaraz od kliknięcia, Explorer otwiera się zaraz po kliknięciu tak samo jest z UAC czy innymi komponentami systemu. Mogę wręcz powiedzieć z czystym sumieniem, że jest stabilniejszy i bardziej wydajny niż Windows XP.

Pozdrawiam!

(Mutant5) #13

Widzisz sytuacja taka sama jak z vistą masz 512 bierze 300-350, masz 1024 bierze 500-600, masz 2048 bierze z 800-850

Bierze dużo ramu ale dzięki temu, że więcej rzeczy będzie miał pod ręką czyli w ramie będzie mniej korzystał z dysku :wink:

Na 512 z sevenem się męczy lepiej zainstalować xp dopiero na 1 gb jest cool :wink:

Sevena widziałem na oczy i nie bój się bo testowalem go od jednych z pierwszych buildów :stuck_out_tongue:

Jest to taka vista z poprawionymi błędami z przeszłości :stuck_out_tongue:

Nazwijmy go takim xp naszych czasów który wyszedł po windows milenium naszych czasów(czyt. vista) 8)

(roobal) #14

Aha czyli Tobie o to chodziło :smiley: ale to nie jest żadna zasobożerność. Linux wykorzystuje RAM w bardzo podobny sposób, powiedzmy masz 512MB RAM i patrząc na monitor zużycia RAMu patrzysz, że masz wolne ledwo 100MB ale tak na prawdę w użyciu jest ok. 100MB z tych 400MB a reszta jest tylko zarezerwowana. Nie wiem czy tak samo działa w Windowsach ale tak działa w Linuksie, on rezerwuje sobie 80% pamięci po prostu i z tego co napisałeś wnioskuję, że chodzi pewnie o coś podobnego, bo z tamtego postu zrozumiałem, że WIndows 7 w ogólności zużywa 700 - 800 MB RAM. Jak się przełączę na Sevena to obadam dokładniej sprawę :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Mutant5) #15

Nie no jak by system miał zbierać ten ram a nie rezerwować to pomyśl co to by było :o

Chodziło mi dokładnie o tą sytuacje co w linuksie tylko że w sevenie ten ram zbiera superfetch :stuck_out_tongue:

I według mnie oprócz dx10 jest to jedyna dobra rzecz wprowadzona w viście i przeniesiona na sevena :stuck_out_tongue:

Po kilkunastu dniach pracy widać wyraźne wyniki działania tej funkcji :stuck_out_tongue:

Mi np.firefox uruchamia się teraz na viście od razu a nie tak jak na xp w 2-3 sek :stuck_out_tongue:

(system) #16

7 to jest do perfekcji dopracowana Vista

system jest ogolnie lekki , szybki , dopracowany i naprawde przyjemnie sie na nim pracuje

(Piotrkijak) #17

Ja również uważam, jest jest to dość stabilny i szybki system... :slight_smile: Mogę wreszcie powiedzieć z czystym sumieniem, że Microsoft odwalił kawał dobrej roboty... Zwłaszcza spodobało mi się to, że Microsoft dotrzymał obietnicy i zastało poprawione UAC, które teraz komunikaty wyświetla tylko przy uruchamianiu jakiegoś instalatora... Co do sterowników, to idzie nawet zainstalować te od xp - przynajmniej u mnie tak było, że uruchomiłem setup w trybie zgodności z xp sp3 i system przyjął sterowniki bez problemu...

(Rmk) #18

Ehmm 7 zjada 850MB/710MB z ramu a Vista 1GB/800MB.

Porównując 7 z Vistą to 7 jest odrobinę szybszy ale za to stracił na kompatybilności z programami ba każdy kompaktor rejestru ( np: z jv16 PoweTools) pod 7 powoduje nieodwracalne uszkodzenie rejestru.