Czy Windows 7 jest stabilniejszy i wydajniejszy od Visty?

Witam, czy według was ten system pod względem wydajności i stabilności pracy, przedstawia się lepiej niż Vista Home Premium i Ultimate. Proszę o opinie.

Oczywiście :stuck_out_tongue:

W wydajności napewno i w stabilności też :stuck_out_tongue:

Ale co masz do stabilności visty jest stabilna tylko zasobożerna prznajmniej po sp1 8)

W sevenie dużo nie zmieniono odnośnie zasobożerności dalej około 600-700 ramu bierze 8)

Ale system żwawiej reaguje na polecenia użytkownika i gry osiągają pare fps więcej 8)

Zapewne każdy ma inne opinie na temat działania tego systemu. Wg. mnie system działa równie stabilnie co Vista, pod względem wydajności dużych różnic pomiędzy nimi nie ma.

Ogólnie rzecz biorąc zarówno Vista jak i 7 są systemami stabilnymi. Natomiast jeśli mówimy w kwestii szybkości to zwycięża 7.

7 jest o wiele bardziej dopracowany od Visty :slight_smile:

Miałem 7 a teraz mam Vistę z SP2 nie widzę żadnej różnicy między tymi systemami. Przecież 7 to Vista w której trochę pousuwali :slight_smile:

Windows 7 jest szybszy od Windows Vista. Jednak odczuwalny jest według mnie, brak kompatybilnych z nim programów.

mikrus806 , to ciekawe, bo Windows Vista to NT 6.0, a Windows 7 to NT 6.1 - co zdaniem Microsoftu zapewnia swojemu najnowszemu dziecku pełen zakres kompatybilności. Oprogramowanie oraz sterowniki przeznaczone dla Windows Vista śmigają u mnie również na Sevenie.

W moim odczuciu seven jest zarówno stabilniejszy jak i szybszy od visty. Oczywiście na różnych komputerach i w różnych sytuacjach ktoś może mieć inne odczucia. System jest na pewno bardziej dopracowany. Z programami i sterownikami nie miałem żadnych problemów. Siłą rzeczy siódemka jest bardziej przyszłościowa.

7 jest dużo szybsza od visty ale vista i 7 w porównaniu do xp są dużo lepsze ponieważ na viście gry mi dużo lepiej chodzą niż na xp ale niestety dużo ramu ciągnie.Po wyjściu 7 zastanawiam się czy jej nie kupić i w vlitcie albo czymś pod 7 gdy wyjdzie chociaż vlite też działa nie zrobić sobie wersji LITE :stuck_out_tongue:

Jeśli chodzi o stabilność, a zwłaszcza o szybkość działania- siódemka jest pod tym względem zdecydowanie lepsza. ‘Śmiga’ jak należy bez zawiechy. :wink: Z programami również nie powinno być problemów.

:shock: to wytłumasz mi jakim cudem Windows 7 zainstalował mi się na laptopie, na którym ma 512MB RAM? Wytłumacz mi jeszcze czemu pobierał maksymalnie 200 MB RAM a razem z Gimpem ledwo 450 do tego bez wyłączania Aero? Widziałeś w ogóle na oczy Windows 7?

Windows 7 jest moim zdaniem jak na Windowsa stabilny i to na prawdę stabilny, prawie jak Linux :stuck_out_tongue: Chodzi dość żwawo na wspomnianych 512MB RAM nawet z Aero. Na laptopie, na którym mam obecnie 2GB RAM system chodzi szybko, sprawnie i bardzo płynnie, nic się nie przycina i praktycznie menu reaguje zaraz od kliknięcia, Explorer otwiera się zaraz po kliknięciu tak samo jest z UAC czy innymi komponentami systemu. Mogę wręcz powiedzieć z czystym sumieniem, że jest stabilniejszy i bardziej wydajny niż Windows XP.

Pozdrawiam!

Widzisz sytuacja taka sama jak z vistą masz 512 bierze 300-350, masz 1024 bierze 500-600, masz 2048 bierze z 800-850

Bierze dużo ramu ale dzięki temu, że więcej rzeczy będzie miał pod ręką czyli w ramie będzie mniej korzystał z dysku :wink:

Na 512 z sevenem się męczy lepiej zainstalować xp dopiero na 1 gb jest cool :wink:

Sevena widziałem na oczy i nie bój się bo testowalem go od jednych z pierwszych buildów :stuck_out_tongue:

Jest to taka vista z poprawionymi błędami z przeszłości :stuck_out_tongue:

Nazwijmy go takim xp naszych czasów który wyszedł po windows milenium naszych czasów(czyt. vista) 8)

Aha czyli Tobie o to chodziło :smiley: ale to nie jest żadna zasobożerność. Linux wykorzystuje RAM w bardzo podobny sposób, powiedzmy masz 512MB RAM i patrząc na monitor zużycia RAMu patrzysz, że masz wolne ledwo 100MB ale tak na prawdę w użyciu jest ok. 100MB z tych 400MB a reszta jest tylko zarezerwowana. Nie wiem czy tak samo działa w Windowsach ale tak działa w Linuksie, on rezerwuje sobie 80% pamięci po prostu i z tego co napisałeś wnioskuję, że chodzi pewnie o coś podobnego, bo z tamtego postu zrozumiałem, że WIndows 7 w ogólności zużywa 700 - 800 MB RAM. Jak się przełączę na Sevena to obadam dokładniej sprawę :slight_smile:

Pozdrawiam!

Nie no jak by system miał zbierać ten ram a nie rezerwować to pomyśl co to by było :o

Chodziło mi dokładnie o tą sytuacje co w linuksie tylko że w sevenie ten ram zbiera superfetch :stuck_out_tongue:

I według mnie oprócz dx10 jest to jedyna dobra rzecz wprowadzona w viście i przeniesiona na sevena :stuck_out_tongue:

Po kilkunastu dniach pracy widać wyraźne wyniki działania tej funkcji :stuck_out_tongue:

Mi np.firefox uruchamia się teraz na viście od razu a nie tak jak na xp w 2-3 sek :stuck_out_tongue:

7 to jest do perfekcji dopracowana Vista

system jest ogolnie lekki , szybki , dopracowany i naprawde przyjemnie sie na nim pracuje

Ja również uważam, jest jest to dość stabilny i szybki system… :slight_smile: Mogę wreszcie powiedzieć z czystym sumieniem, że Microsoft odwalił kawał dobrej roboty… Zwłaszcza spodobało mi się to, że Microsoft dotrzymał obietnicy i zastało poprawione UAC, które teraz komunikaty wyświetla tylko przy uruchamianiu jakiegoś instalatora… Co do sterowników, to idzie nawet zainstalować te od xp - przynajmniej u mnie tak było, że uruchomiłem setup w trybie zgodności z xp sp3 i system przyjął sterowniki bez problemu…

Ehmm 7 zjada 850MB/710MB z ramu a Vista 1GB/800MB.

Porównując 7 z Vistą to 7 jest odrobinę szybszy ale za to stracił na kompatybilności z programami ba każdy kompaktor rejestru ( np: z jv16 PoweTools) pod 7 powoduje nieodwracalne uszkodzenie rejestru.