Czy windows 7 jest żeczywiście szybszy niż Vista?

Zainstaluj Power ISO :slight_smile:

Ja właśnie myślę że ten IE Beta 8 to największa porażka w W7.

Windows Vista x64 zainstalowałem już prawie rok temu, Windows 7 x64 natomiast 2 dni temu. Otwieranie i zamykanie Visty trwa u mnie strasznie długo natomiast 7 jest pod tym względem niesamowicie szybki. 7 reaguje szybciej (przeglądanie folderów i uruchamianie programó) oraz mam wrażenie lepszej stabilności. 7 nie miela dyskiem po uruchomieniu przez pół godziny w odróżnieniu od Visty.

Takie moje spostrzeżenia ale wypadałaby uzywać Windows 7 tyle co Vistę. Ciekawe jak by wtedy działały oba systemy.

Trudno się dziwić że Vista już muli, rok używania systemu to dużo jak na Viste

U mnie na Celeronie M 440 1,86 GHz i 512MB RAM chodzi tak samo jak XP. Vistę miałem nieprzyjemność poznać na laptopie mojej Mamy Intel Dual Core 2x1,76 GHz i 2048 MB RAM chodzi strasznie wolno i hałaśliwie :slight_smile:

Pozdrawiam!

jak ktoś dobrze sobie skonfigurował win 98 to też może uważać, że to jest najstabilniejszy system. twoje sarkastyczne teksty też nie są zbyt miłe. ktoś też może Ci powiedzieć że znasz windy w 10%, kolega zadał pytanie ten mu odopowiedział i nara, każdy ma swoją opinie.

moim zdaniem siódemce do xpka brakuje troszeczkę dużo, chodzi zdecydowanie szybciej niż Vista i to jest plus, ale jak ktoś już wcześniej zauważył poczekajmy na final version :slight_smile:

Wyczyściłem wczoraj Vistę ze wszystkich niepotrzebnych mi programów, wyłączyłem zbędne usługi, autostart ładuje tylko kilka niezbędnych rzeczy. Po pokazaniu pulpitu nadal trzeba czekać jeszcze 2-3 minuty, żeby dało się używać komputera, ale za to potem Vista reaguje prawie tak samo jak 7 choć nadal nieznacznie wolniej. Co do strasznie długiego zamykania Visty. Wyłączyłem taką opcję jak “Czyszczenie pliku wymiany przy zamykaniu systemu” (nie wiem kto albo co mi to włączyło). Teraz Vista wyłącza się w do góra 10 sekund ale nadal pod tym względem 7 około dwa razy szybszy.

Być może przydałaby się reinstalacja Visty ale lenistwo robi swoje.

Dzisiaj zauważyłem dziwną rzecz w 7. Na Viście miałem zainstalowaną gierkę MMORPG 9dragons. Toteż w Win 7 postanowiłem spróbować uruchomić ją bez ponownej instalacji. Wchodzę do Program Files (x86) na partycji Visty i uruchamiam plik EXE gry. Nic się nie dzieje. Po chwili plik EXE zniknął z dysku xD

http://www.idg.pl/news/334061/Windows.7 … grach.html

Tu jest test wydajności w grach. Miejmy nadzieję na lepszą przyszłość.

Zrób defragmentacje pousuwaj niepotrzebne logi, cookiesy itp.

Podaj jakiego masz kompa, możesz zrobić też windows’owy scandisk i jak będą błędy na dysku to usuń.

U mnie też jest podobnie, mam viste z pół roku i pewnie z 200 zainstalowanych programów, szczerze mówiąc nie chce mi się tego usuwać bo trzeba robić pełno uniinstalek itp. Więc powoli szykuje się reinstalaki systemu, ale vista ładuje mi się jakieś 15 sekund więc dosyć szybko, Seven praktycznie tak samo.

Uzupełniłem mój podpis o konfigurację sprzętową. Przed instalacją Win 7 musiałem przenieść wszystkie dane na początek dysku, żeby utworzyć nową partycję więc dysk jest wyczyszczony ze śmieci i zdefragmentowany. Po kolejnym restarcie komputera Vista działa już bardzo dobrze chociaż po załadowaniu pulpitu i gadżetów, które ładują się u mnie jako ostatnie, dysk pracuje jeszcze intensywnie przez jakieś 5 minut. W Windows 7 tego nie ma.

Zrobiłem testy ze stoperem jak szybko, który system się uruchamia i zamykania:

Windows 7:

  • uruchamianie: 54 sek

  • zamykanie: 20 sek

Windows Vista:

  • uruchamianie: 1 min 27 sek

  • zamykanie: 14 sek

Tak więc zamykanie jednak szybsze jest w Viście, a uruchamianie w 7.

Kolego, nie podobają mi się te czasy. W temacie Windows 7 na bardzo starym komputerze.

przedstawiłem swoje wyniki :stuck_out_tongue:

Vista u mnie zamyka się w ok.8sek.

W jakim sensie Ci się nie podobają? Widzę, że Twoja konfiguracja jest lepsza od mojej więc czasy na pewno muszą być lepsze. Dużo czasu spędziłem, żeby odzyskać kondycję Visty. Szkoda, że przed przyspieszaniem nie zmierzyłem czasu ale można sobie było kawę zaparzyć (oczywiście przenośnia).

Moje noty w Windows 7 są następujące:

Processor: 5.1

Memory (RAM): 5.1

Graphics: 4.4

Gaming graphics: 4.5

Primary hard disk: 4.3

Powiem tak, do niedawna miałem Vistę na KT600, bartonie2500 z 1,5GB ramu i otwierał mi w 70sek. Być może wolny dysk jest tego największą przyczyną.

Albo mierzyliśmy czas w nieco inny sposób. Ja uruchmiłem stoper po naciśnięciu enter przy wyborze systemu, a zatrzymałem po pojawieniu się ostatniego gadżetu na sidebarze bo ładują się u mnie za samym końcu. Może też mierzyłeś na stosunko świeżym systemie. Mój ma już prawie rok od instalacji ale i tak nieźle myślę, że nieźle się trzyma.