Czy Windows 7 ma sens?

(Danielpezala) #1

Siemka!

Czy zainstalowanie Win 7 ma sens na tej konfiguracji? XP po wielu latach znajomości zaczyna mnie już dobijać...

Konfiguracja: http://tinypaste.com/7ae6119b

Płyta główna: Gigabyte M61SME-S2

I jaki typ pamięci ram miałbym dokupić? Bo chce 1gb ale nie wiem jakiego typu. W CPU-Z pokazuje DDR2 PC2-5300 (333MHZ) ale na allegro nie mogłem nic znaleźć.

Komputer miałby za zadanie od czasu do czasu wy renderować film, oraz zagrania w gry typu Half-Life 2, Counter-Strike, jakiś starszy NFS.

Z programów przeglądarka i komunikatory, odtwarzacz do muzyki i filmów tylko :wink:

Pomóżcie :wink:

PS. A może poczekać na bete Windows 8 :roll:

(nnick) #2

Pamięć DDR2 800MHz, dorzuć kość 2GB i leć do sklepu po Win7, a na betę Win8 nie czekaj.

(Danielpezala) #3

Dlaczego właśnie czytam i niby ma zużywać mniej ram niż siódemka.

(rgabrysiak) #4

W konfiguracji twojego komputera nie mogę doszukać się informacji ile ramu posiadasz. Mimo to uważam że szkoda pieniędzy na Windows 7 w twoim przypadku, sprzęt nie jest szczególnie wydajny i na pewno będzie działał gorzej niż z XP.

Nie wiem czy Microsoft jeszcze udostępnia trial Windows 7, mógłbyś sam przekonać się jak będzie działać.

(Danielpezala) #5

Ramu mam 1gb ale grafike zintegrowana Geforce'a.

Ehh już nie wiem kogo słuchać niektórzy mówią, że 1gb ramu i będzie o wiele lepiej na siódemce a drudzy, że zostać przy XP.

A to jeszcze raz zapytam ma ktoś jakieś konkretne informacje na temat ósemki?

(rgabrysiak) #6

Poszukaj trialu Windows 7, sam przekonasz się jak będzie działać. Moim zdaniem nie ma sensu kupować do tego komputera nowego systemu. Procesor i ram to w komputerze nie wszystko. A koszt systemu to prawie tyle co ten komputer jest wart.

Windows 8 beta (Windows 8 Consumer Preview) ma być udostępniony 29 lutego.

Więcej informacji o tym systemie m.in na vortalu dobreprogramy.

Posiadasz sprzęt gotowy na Windows 7, jednak by mieć komfortową pracę zainwestuj w ramm. W tej chwili dobre minimum to 2 GB. Ja postawiłem na laptopie sprzed 4 lat win 7 na 3 GB pamięci i śmiga aż miło. Nie oglądaj się na win xp bo to dinozaur i system z poprzedniej epoki. Win 7 to dobra inwestycja.

(Danielpezala) #8

Ok no ten ram jest do zrobienia :wink:

A jeszcze jedno jaka grafika mogłaby być do tej płyty głównej? (Tylko nie za droga ;D)

(Thorfor) #9

Właśnie sam zainstalowałem sobie 7 na czteroletnim komputerku jedyne co dokupiłem to 2GB ramu teraz jest 4GB i 7 śmiga aż miło.Więc ja polecam jak najbardziej dodam że W7 64bit :twisted: :twisted: :twisted:

(Kargulec8) #10

Najpierw podaj jaki masz zasilacz.

Jeśli jakiś firmowy 400W lub więcej to

http://www.morele.net/karta-graficzna-v ... 91-436170/

Spokojnie ciągnie nowe gry na medium.

(klaudek1974) #11

Zainstaluj to : http://www.microsoft.com/downloads/pl-p ... 97c146af15

Pozdrawiam!

(kamil_w) #12

W zasadzie poleciłbym instalację Windowsa 7 na starszym sprzęcie tylko pod jednym warunkiem - jeśli jednocześnie wymieniłbyś dysk systemowy na SSD. Komputer niesamowicie przyśpieszy. XP nie obsługuje w pełni dysków SSD więc w takiej sytuacji poleciłbym wymianę na 7. Jeśli nie planujesz wymiany dysku na SSD - nie polecam zmiany systemu. Poczekasz jeszcze trochę i kupisz nowy komputer z nowym systemem.

(Danielpezala) #13

Doradce ściągałem i wszystko git. Pisali, że mój komputer jest gotowy do pracy z Windows 7.

Ale dzisiaj xp mnie już dobił, niemożliwe że on 3-4 dni po formacie tak wariuje. Biorę dzisiaj od kumpla grafikę 512mb i robię przesiadkę.

Zasilacz to Feel - 350 ATX.

(kamil_w) #14

Jaki pan, taki kram.

(Danielpezala) #15

??????

(kamil_w) #16

Ech... taka ironiczna aluzja z mojej strony traktująca o tym, że po prostu nie potrafisz porządnie zarządzać swoim systemem.

(Clank) #17

Myślę, że w działaniu nie będzie różnicy (po +RAM), 7 będzie się jedynie szybciej uruchamiał i generalnie jest prostszy w obsłudze.