Czy Windows 7 ma sens?

Siemka!

Czy zainstalowanie Win 7 ma sens na tej konfiguracji? XP po wielu latach znajomości zaczyna mnie już dobijać…

Konfiguracja: http://tinypaste.com/7ae6119b

Płyta główna: Gigabyte M61SME-S2

I jaki typ pamięci ram miałbym dokupić? Bo chce 1gb ale nie wiem jakiego typu. W CPU-Z pokazuje DDR2 PC2-5300 (333MHZ) ale na allegro nie mogłem nic znaleźć.

Komputer miałby za zadanie od czasu do czasu wy renderować film, oraz zagrania w gry typu Half-Life 2, Counter-Strike, jakiś starszy NFS.

Z programów przeglądarka i komunikatory, odtwarzacz do muzyki i filmów tylko :wink:

Pomóżcie :wink:

PS. A może poczekać na bete Windows 8 :roll:

Pamięć DDR2 800MHz, dorzuć kość 2GB i leć do sklepu po Win7, a na betę Win8 nie czekaj.

Dlaczego właśnie czytam i niby ma zużywać mniej ram niż siódemka.

W konfiguracji twojego komputera nie mogę doszukać się informacji ile ramu posiadasz. Mimo to uważam że szkoda pieniędzy na Windows 7 w twoim przypadku, sprzęt nie jest szczególnie wydajny i na pewno będzie działał gorzej niż z XP.

Nie wiem czy Microsoft jeszcze udostępnia trial Windows 7, mógłbyś sam przekonać się jak będzie działać.

Ramu mam 1gb ale grafike zintegrowana Geforce’a.

Ehh już nie wiem kogo słuchać niektórzy mówią, że 1gb ramu i będzie o wiele lepiej na siódemce a drudzy, że zostać przy XP.

A to jeszcze raz zapytam ma ktoś jakieś konkretne informacje na temat ósemki?

Poszukaj trialu Windows 7, sam przekonasz się jak będzie działać. Moim zdaniem nie ma sensu kupować do tego komputera nowego systemu. Procesor i ram to w komputerze nie wszystko. A koszt systemu to prawie tyle co ten komputer jest wart.

Windows 8 beta (Windows 8 Consumer Preview) ma być udostępniony 29 lutego.

Więcej informacji o tym systemie m.in na vortalu dobreprogramy.

Posiadasz sprzęt gotowy na Windows 7, jednak by mieć komfortową pracę zainwestuj w ramm. W tej chwili dobre minimum to 2 GB. Ja postawiłem na laptopie sprzed 4 lat win 7 na 3 GB pamięci i śmiga aż miło. Nie oglądaj się na win xp bo to dinozaur i system z poprzedniej epoki. Win 7 to dobra inwestycja.

Ok no ten ram jest do zrobienia :wink:

A jeszcze jedno jaka grafika mogłaby być do tej płyty głównej? (Tylko nie za droga ;D)

Właśnie sam zainstalowałem sobie 7 na czteroletnim komputerku jedyne co dokupiłem to 2GB ramu teraz jest 4GB i 7 śmiga aż miło.Więc ja polecam jak najbardziej dodam że W7 64bit :twisted: :twisted: :twisted:

Najpierw podaj jaki masz zasilacz.

Jeśli jakiś firmowy 400W lub więcej to

http://www.morele.net/karta-graficzna-v … 91-436170/

Spokojnie ciągnie nowe gry na medium.

Zainstaluj to : http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … 97c146af15

Pozdrawiam!

W zasadzie poleciłbym instalację Windowsa 7 na starszym sprzęcie tylko pod jednym warunkiem - jeśli jednocześnie wymieniłbyś dysk systemowy na SSD. Komputer niesamowicie przyśpieszy. XP nie obsługuje w pełni dysków SSD więc w takiej sytuacji poleciłbym wymianę na 7. Jeśli nie planujesz wymiany dysku na SSD - nie polecam zmiany systemu. Poczekasz jeszcze trochę i kupisz nowy komputer z nowym systemem.

Doradce ściągałem i wszystko git. Pisali, że mój komputer jest gotowy do pracy z Windows 7.

Ale dzisiaj xp mnie już dobił, niemożliwe że on 3-4 dni po formacie tak wariuje. Biorę dzisiaj od kumpla grafikę 512mb i robię przesiadkę.

Zasilacz to Feel - 350 ATX.

Jaki pan, taki kram.

???

Ech… taka ironiczna aluzja z mojej strony traktująca o tym, że po prostu nie potrafisz porządnie zarządzać swoim systemem.

Myślę, że w działaniu nie będzie różnicy (po +RAM), 7 będzie się jedynie szybciej uruchamiał i generalnie jest prostszy w obsłudze.