Czy windows 7 może wpłynąć na prędkość uploadu?

Witam, otóż mam pytanie czy win 7 może w jakiś sposób blokować prędkość uploadu? Bo na starym XP-ku wyciągałem do 100kb/s a teraz mam tylko 5-10kb/s … i jak chce wrzucić coś na neta to idzie straaaaasznie wolno.

Moim zdaniem, jeżeli nic w ustawieniach systemowych nie grzebałeś :wink: system nie powinien mieć wpływu na prędkość wysyłania danych do sieci. :wink:

Pamiętam jakiś temat o tym. Gdzieś w ustawieniach system ma zarezerwowane 20% przepustowości. Nie jestem pewien czy to faktycznie działa, nawet jeśli system ma jakiś wpływ na prędkość uploadu to na pewno wygląda to tak samo w systemie XP jak i w Se7en albo bardzo podobnie, u ciebie różnica jest ogromna.

Przepustowość to ja już dawno wyzerowałem. Zwiększyło mi tylko download z 100 do 200kb/s

wiesz niektóre serwisy blokują wysyłanie z jakiś przeglądarek(a jak zmienisz wizytówkę jej np na firefoxa to działa)i to samo może być z systemem

polecam sprawdzić to

http://www.speedtest.net/

na różnych lokalizacjach parę i wyciągnąć średnią najlepiej w godzinach porannych to zrobić(najmniej osób korzysta z internetu)

Przetestowałem i wyszło jak wyszło:

http://speedy.sh/bzj2H/Predkosc.jpg

Dodam że mam napisane na umowie 3,1mb/s

a zmieniałeś serwer bo czasami bliskie serwery mają przeciążenie i dlatego warto sprawdzić parę razy

oraz sprawdzić na twoim xp albo na jakiś linuksie live-cd czy też jest taka prędkość

problemem może być udowodnienie usługodawcy że to ich wina ponieważ oni będą się zawsze wypierać że to nie oni wtedy najlepiej sprawdzić i mówić im że wiele komputerów ma taki problem oraz wszędzie gdzie się połączysz z speedtest.net

Niestety XP-ka już nie mam bo go zastąpił win. 7. Sprawdzałem równe serwery i ogólnie dużych zmian nie ma.

może usługodawca ci zablokował

jeśli jakiś kolega albo ktoś z rodziny ma laptopa,tableta to niech przyjdzie i wykona test postaw mu za to np piwo albo czekolade

jeśli prędkość będzie nadal mała to na 100% problemy usługodawcy

jak do nich zadzwonisz to musisz nalegać żeby rozwiązali ten problem a najlepiej postraszyć że wycofasz się od nich i to już ostatni raz masz internet od nich itd

Sprawdziłem u 2 kolegów jest tak samo…;/

ale jak u kolegów

1 że u nich internet swoim komputerem

2 czy ich komputerem u siebie

Na ich komputerach sprawdziłem szybkość mojego internetu .

zadzwoń do dostawcy internetowego

Zadzwoniłem , powiedzieli że naprawili ale nadal nie ma zmian…

z nimi jest taki problem że nie udowodnisz im winy ponieważ zawsze będą mówić że to nie ich wina tylko serwerów z którymi się łączysz albo przez które

To co mogę zrobić?

dzwonić na upartego i grozić że rozwiążesz umowę jeśli nie naprawią do tygodnia oraz że to ostatni raz kiedy wybierasz ich usługę i jak się będzie dało to zmieniasz na innego usługo dawce

to jest jedyne wyjście dzwonienie do nich i mówienie im że źle działa

Ehh, w takim razie skończę z nimi umowę i kupie jakiś nowy internet…