Czy Windows bez sterów przy wyłączonym PC jest bezpieczny?


(Keymen3) #1

Witam serdecznie.

Dziś zainstalowałem na świeżo 64 Windowsa 7 HP. Poformatowałem dyski. Poustawiałem kilka rzeczy w systemie i już chciałem zabrać się za pobieranie nowych sterów do mobo, a tu strona gigabytea nie dziala :frowning: No cóż pobrałem inne stery, żeby były juz gotowe do instalacji, a tu strona gb nadal nie działa. Nie mam nawet antywirusa zainstalowanego! Wyłączylem, więc pc i czekam, aż stronka będzie dyspozycujna. Teraz rodzi się pytanie czy komputer w tym stanie (bez niczego zainstalowanego) jeśli jest wyłączony jest bezpieczny? Wiem, że pytanie wydaję się dziwne, ale chcę miec pewność, czy w tym stanie nic mu nie grozi przez pewien czas... Nie wiem jaki...


(Łukash) #2

goldimir , atywirusa możesz przecież zainstalować ,a w ogóle co mu może grozić ,jeżeli jest wyłączony ?


(system) #3

Nawiasem mówiąc, strona Gigabyte jak najbardziej działa. Choćby taka: http://www.gigabyte.com/products/produc ... 08&dl=1#ov

lub Twoja http://www.gigabyte.com/products/produc ... 97&dl=1#ov

bądź ta: http://www.gigabyte.com/products/produc ... 97&dl=1#dl


(Keymen3) #4

Eee co to za strona? Pierwszy raz ją widzę.


(system) #5

Oryginalna! Szkoda, że pierwszy raz ją widzisz.

-- Dodane 21.08.2010 (So) 20:54 --

Sterowniki dla chipsetu dla Windowsa7/64 są tu:

http://download.gigabyte.cn/FileList/Dr ... _novga.exe


(Cedar) #6

goldimir , Pewnie wchodziłeś na wersję polską stronę Gigabyte (http://www.gigabyte.pl) a ona rzeczywiście obecnie nie działa.

Co do Twojego zasadniczego pytania - jak może coś grozić systemowi jeśli komputer jest wyłączony? Jeszcze nie wymyślono wirusa komputerowego, który działa przy wyłączonym zasilaniu komputera :wink:

A to, że nie masz kompletu sterowników zainstalowanych wcale nie przeszkadza w zainstalowaniu antywirusa.


(Breitner) #7

strona główna Gigabyte http://www.gigabyte.com/

Nawiasem mówiąc, przed instalacją nowego systemu trzeba było najpierw ściągnąć najnowsze sterowniki pod niego do poszczególnych podzespołów komputera i innych urządzeń a nie teraz tak "na golasa" szukasz na necie.


(Db2524) #8

Jakbyś wyłączył kompa z prądu i odłączył od internetu, to nadal miałbyś jakieś wątpliwości? :smiley:

Wyłączonemu komputerowi nie ma prawa się nic stać od strony programowej.

Poza tym, nie jest też tak, że bez antywirusa komputer zaraz zostanie zainfekowany. To głównie zależy od użytkownika (ostatnio było o tym na blogu :wink:).

Do tego Windows 7 jest stosunkowo bezpiecznym systemem. Instalacja sterowników (oprócz grafiki i dźwięku) w przypadku siódemki jest zwykle niepotrzebna.


(Cedar) #9

Instalacja sterowników producenta płyty głównej i karty graficznej często (ale nie zawsze) nie jest potrzebna do działania, ale dla pełnej wydajności komputera jest jednak zalecana.


(Keymen3) #10

a jak ściągnę z tej oryginalnej stronki (angielskiej) to mogę mieć stery chipset/lan w wersji eng nie? To chyba nie koliduje?


(Cedar) #11

Sterowniki na wszystkich wersjach językowych są takie same.

Każda z wersji językowych strony Gigabyte jest "oryginalna"