Czy Windows Defender jest mi potrzebny?

Od stycznia tego roku używam Norton AntiVirus 2007. W systemie zainstalowany jest również Windows Defender. Zastanawia mnie, czy ten Defender jest mi w ogóle potrzebny? Korzystam z komputera minimum 10 godzin dziennie i nigdy nie zauważyłem, aby Defender coś w tle skanował. Jedyne, do czego go używam to sprawdzanie autostartu (moduł Software Explorers w Panelu sterowania). Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy Nortonowi potrzebny jest Defender, czy raczej sam doskonale sobie poradzi?

a w czym ci on przeszkadza jak uwarzasz ze nic nie robi to zerknij do histori to się przekonasz ze jednak coś tam skanuje

dlatego nie załuyważyłeś bo jego jego ikona nie wyświetla się w tray’u.

Wystarczy wejść do programu i tam na białym pasku pisze kiedy było ostatnie skanowanie.

screen:

428c286e92466b1fm.jpg

skoro w niczym ci nie przeszkadza (wnioskuje to z tego że nie załuważyłeś by skonował kompa) i z Nortonem się nie kłuci to zostaw go, zawsze to dodatkowa ochrona systemu.

Złączono Posta : 11.07.2007 (Sro) 17:01

ps: twój system to:

(w którym Defender nie jest standardowo instalowany jak to jest w Viście)

teraz się zastanawiasz czy ci on jest potrzebny to po co w ogóle go instalowałeś?

Kylek Zainstalowałeś go pewnie łącznie z aktualizacjami.

Norton swoje skanuje a WD swoje.

nie jest ci potrzebny mi sie nie podoba defender

Ale jak tak bardzo chcesz to se zainstaluj spy sweeper

tu nie o to co ci się podoba ale o to czy autorowi tematu jest potrzebny…

nie wiadomo czy się nie będzie kłucił z Nortonem…

Kylek zostaw Defendera, jak ci Norton ewykryje jakiegoś spywara, skanujesz dla pewności defenderem, Norton może się pomylić…