Czy Windows Defender jest wart użytkowania?

(Jakim2400) #1

yO.

Mam zdeczka dylemat mam ESET'a no i jak każdy przy wiście W.Defendera nie wiem włączyć go czy nie ma sensu? ESET i tak ma w sobie antyspawera.

Na razie go wyłączyłem :slight_smile:

Jak myślicie?

Thx. pZdr. :slight_smile:

(Larry Bigl) #2

Skoro masz ESET to go używaj:)

(Kiepas) #3

Rozumiem, że używasz ESET Smart Security? Jeżeli to to byłbym spokojny i nie zawracałbym sobie głowy WD.

(Garfield) #4

windows defender to coś jak avast na XP (niby coś do obrony [słabej] ale obrony) jeżeli posiadasz Eset'a to korzystaj z niego... ja jednak nie wyłączałbym WD :wink:

(Mat0160) #5

Tak, zawsze jakaś małą dodatkowa ochrona.

(Bladel) #6

działanie dwóch tego typu programów mija się z celem. wd jest pożyteczny gdy nie mamy żadnej innej ochrony, pierwsze co zawsze robię po instalacji systemu to wyłączenie wd...

wystarczy pochodzić po stronach z niepewnym oprogramowaniem i później przeskanować dyski czymś "porządnym" można wtedy zobaczyc jak dziurawy jest wd

(ktośtam) #7

Z autopsji mogę powiedzieć, że WD nie powoduje konfliktów z ESS/EAV, więc możesz śmiało zostawić go włączonego.

Zawsze to jakaś dodatkowa ochrona [znikoma, ale zawsze].

Pozdrawiam

(Lukaszalewski) #8

Połączenie tego typu programów wcale nie powoduje, że są skuteczniejszymi gdy pracują w tandemie wręcz przeciwnie oba sobie przeszkadzają w pracy.

Wyłącz defendera ja mam go wyłączonego i dobrze mi z tym ot choćby unikam pobierania łatek dla Defendera.