Czy Windows Vista "żyje"?

Alior Bank to kilkanaście komputerów ?? Pisałeś że nikt już nie używa, a ja tylko wskazałem delikatnie mówiąc, że to co piszesz nie do końca jest prawdą. Vista ma znikomy procent ale to nie prawda, że jej nikt nie używa.

 

Powtórnie proszę byś wpierw pomyślał zanim znów coś napiszesz .

Ostatnio poprosił mnie sasiad o pomoc mial problem ze skype, wlasnie mial Viste, moze zapominany mało uzywany ale ciagle jest

 

Zauważyłeś jakie to komputery??? firmowe, kupione gdzieś za parę groszy i teraz sprzedawane.

 

 

OK, dajmy sobie spokój, super system i dalej jest OK.

JNJN - Widzę, że zgoda panuje, jak pogoda i jest uśmiechnięte niebo.

Ludzie rzucili się na komputery w 1 dekadzie tego wieku. Podobnie i ja, mimo że wtedy był jakiś staroć. Dzisiaj, to przeliczeniu na tysiące, to setki tysięcy starego działającego sprzętu komputerowego. Po prostu jeszcze nie robili samo niszczącego się sprzętu po okresie kilku lat. XP, Vista i Windows7 - to systemy, które działają do dzisiaj i to nieźle. Siódmy rok laptop z W7. Dziesięć lat PC z XP i minikomputerek z czasu laptopa z W7. W rodzinie jest Vista, Windows 10, a niektórym już wystarczają smartfony.

 

Zauważyłem. Pewnie że używane, zadbane, albo nie, albo całkiem zepsuty złom. Tylko że nowy uszkodzony sprzęt - też cwaniaczki sprzedają, albo kłamią, że sprzedają. Wczoraj przed “jaka to melodia” w tvp1 widziałem reklamę Levox.pl.

 

Nie widzę sensu instalowania starych windowsów na nowym sprzęcie dostosowanym do obsługi W10. Po prostu pojemność dyskowa, pamięć, procesor, grafika - wszystko jest dostosowane tak, że będzie działać z W10. Czyli - nie można montować starego cepa w nowym zegarku. Widzę - nawet nowe płyty nie obsługują starych systemów. To jest dobrze. Można napsioczyć na nowe zbyt skomplikowane, ale kto nie nadąża, ten z tyłu.

Musiałem to skomentować… po prostu nie dałbym rady bo aż parskłem śmiechem jak to przeczytałem. Nie wiem czy korzystałeś kiedyś z 7’ki, 8’ki a tym bardziej 10’tki jeżeli mówisz że Vista jest dobrym (na dodatek BARDZO) systemem. Oficjalnie nawet MS powiedziało że był to ich błąd i porażka :wink:

Cóż, mam nadzieję że wiesz czym się różniła Vista SP2 od Siódemki i nie mówię to o warstwie wizualnej :slight_smile:

 

Poczytaj też o Mojave Experiment :slight_smile:

Ja powiem tak Vista 64 bity żyje, a 32 bity nie koniecznie, ile to naprawiałem laptopow i do wersji 64 czesto i gesto sa swieze aktualizacji roznych sterownikow i programow tak na wersje 32 bity zdarzyło mi się znaleść np. do karty graficznej sterownik z 2011 roku a do wersji 64 bitowej do tej samej karty był z 2016 roku.

Ogólnie VISTA po SP2 to to bardzo dobry system, mozna powiedzieć ze W7 to jest własnie VISTA SP z wykastrowanymi złymi pomysłami i dodaniem kilku fajnych opcji, ale przez coraz wiekszy brak wsparcia firm trzecich lepiej wgrać WIN7.

Za to odradzam instalowanie Win8 czy Win10 systemy ktore same nie wiedzą czego chcą sa niespojne wizualnie i maja mase telemetrii i nieprzemyslanych rozwiazan. Jedynie moga sie skusisc na ten system frustraci albo ludzie co chca pograc w gry na nowym directX bo MS ma monopol na gry i tak na prawde dzieki temu ich system sie uratuje i firma bedzie dalej sie piekne rozwijac, jakby nie to to by skonczyl tak samo jak Windows Mobile, gdzie MS nie ma monopolu na gry i przegrywa sromotnie walke z wielofunkcyjnym androidem i rockefellerowym iOS.

Nie mówie tego z zawisci, posiadałem niecałe dwa lata Lumie 640 od maja mam H. P9 z androidem, na kompie mam Windows 7 i mam dwa lapki na bardzo starym mam win vista a na nowyszym Win 10. - wiec to nie tak ze tylko gadam i nie korzystam własnie korzystam i dlatego mnie to irytuje ze stare oznacza lepsze, ładniejsze, innowacyjniejsze itp.

na moim laptopie żyje cały czas i ma się dobrze szczególnie po dołożeniu SSD

1 polubienie