Czy windows XP jest ograniczeniem?

Witam! Doczytałem, że windows XP nie odczyta więcej niz 3 GB ramu, DX11 i DX10. Czy to prawda? Jaki windows będzie najlepszy do gier?

Co do więcej niż 3giga to ograniczeniem nie jest system lecz jego architektura. Co do dx dobrze mówisz. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie xp 32 dla starszych tytułów i 7 64 dla nowszych.

Kurcze. Będę składał w lipcu komputer i niestarczy mi już na wind7. Jest jakaś inna możliwość?

Linux.

Po za tym, jak masz windows xp oem to i tak nie będziesz mógł zainstalować na nowym komputerze, musisz kupić nowego innego wyjścia nie ma.

■■■? No to tak. Jeżeli kupie windows xp oem to nie mogę go zainstalować na nowym kompie? Dlaczego?

I w czym Linux jest lepszy od xp?

Zależy w jakim celu.

Linux i gry to raczej niezbyt dobre połączenie. Dość długo korzystałem z Linuksa (z przerwami) i wiem, że ten system na pewno nie jest stworzony do gier. Gier na Windowsa na nim nie uruchomisz, a jeśli już, to nie będą działać jak powinny.

Jeżeli miałbym windowsa 7 wersja box, to mógłbym zainstalować na nim windowsa xp wersja oem?

I dlaczego niektóre windowsy 7 kosztują (chodzi mi o wersje box) 350zł a inne 750zł?

I jaki lepszy do gier 32 czy 64 bit?

Jezeli bedziesz mial 4 gb ram to lepiej x64

Nie.

Pokaż mi za 350zł wersje BOX bo aż mi sie wierzyć nie chce =o.

Wersja BOX zawieraj 32 i 64 bitowe wersje.

Gry działające dla windows xp działają też na xp bezproblemowo - wystarczy odpowiednio ustawić ją.

http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan … ox_pl.aspx <-- tu jedynie znalazłem najtańszą wersję - 555zł.

http://allegro.pl/nowy-windows-7-home-premium-box-pl-vup-fv-w-wa-i1654147077.html- tu za 270zł

echh człowieku czytaj wszystko a nie tylko tytuł i już coś masz …

No tak, nie doczytałem. Mam takie pytanko. Jeżeli będę miał xp nielegalnego, i kupię tą wersje uaktualniającą, to mój wind stanie się legalny? ;p

32bitowy Windows nie obsłuży więcej ram niż 3,25 gb , wersje 64bitowe natomiast pozwalają na większa ilość , Jak chcesz zainstalować windows-a xp w windows 7 chyba ze w wirtualnej maszynie ale to zmienia postać rzeczy , wersja OEM jest wydana na dany sprzęt np Twój klucz produktu jest sparowany z Twoją płytą główna jeśli ja wymienisz system staje sie nielegalny i znając życie zapyta o aktywacje.

Co do cen Windowsa zależy to od jego wersji , typu licencji (np ilość stanowisk itd)

… Nie.

Masz 2 wyjścia: Linux, albo zmienić podzespoły na troszkę gorsze i dodać system.

Jak nie będziesz zmieniał części aż do samego końca to już kup wersje OEM. Jak będziesz co jakiś tam czas zmieniał mobo to lepiej kupić wersje BOX.

Więc, gdy kupie używaną płytę główną, to będzie ona miała windowsa?

Nie, płyta główna a system to oddzielne sprawy.

To już wszystko wiem. Wielkie dzięki wszystkim. Bye.