Czy windows XP jest ograniczeniem?

(Diedripper) #1

Witam! Doczytałem, że windows XP nie odczyta więcej niz 3 GB ramu, DX11 i DX10. Czy to prawda? Jaki windows będzie najlepszy do gier?

(Drobok) #2

Co do więcej niż 3giga to ograniczeniem nie jest system lecz jego architektura. Co do dx dobrze mówisz. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie xp 32 dla starszych tytułów i 7 64 dla nowszych.

(Diedripper) #3

Kurcze. Będę składał w lipcu komputer i niestarczy mi już na wind7. Jest jakaś inna możliwość?

(Srrs1988) #4

Linux.

Po za tym, jak masz windows xp oem to i tak nie będziesz mógł zainstalować na nowym komputerze, musisz kupić nowego innego wyjścia nie ma.

(Diedripper) #5

WTF? No to tak. Jeżeli kupie windows xp oem to nie mogę go zainstalować na nowym kompie? Dlaczego?

I w czym Linux jest lepszy od xp?

(Srrs1988) #6

Zależy w jakim celu.

(Lewekonto2130) #7

Linux i gry to raczej niezbyt dobre połączenie. Dość długo korzystałem z Linuksa (z przerwami) i wiem, że ten system na pewno nie jest stworzony do gier. Gier na Windowsa na nim nie uruchomisz, a jeśli już, to nie będą działać jak powinny.

(Diedripper) #8

Jeżeli miałbym windowsa 7 wersja box, to mógłbym zainstalować na nim windowsa xp wersja oem?

I dlaczego niektóre windowsy 7 kosztują (chodzi mi o wersje box) 350zł a inne 750zł?

I jaki lepszy do gier 32 czy 64 bit?

(liriusz) #9

Jezeli bedziesz mial 4 gb ram to lepiej x64

(Srrs1988) #10

Nie.

Pokaż mi za 350zł wersje BOX bo aż mi sie wierzyć nie chce =o.

Wersja BOX zawieraj 32 i 64 bitowe wersje.

Gry działające dla windows xp działają też na xp bezproblemowo - wystarczy odpowiednio ustawić ją.

http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowan ... ox_pl.aspx <-- tu jedynie znalazłem najtańszą wersję - 555zł.

(Diedripper) #11

http://allegro.pl/nowy-windows-7-home-premium-box-pl-vup-fv-w-wa-i1654147077.html- tu za 270zł

(Srrs1988) #12

echh człowieku czytaj wszystko a nie tylko tytuł i już coś masz ...

(Diedripper) #13

No tak, nie doczytałem. Mam takie pytanko. Jeżeli będę miał xp nielegalnego, i kupię tą wersje uaktualniającą, to mój wind stanie się legalny? ;p

(Abecikxp) #14

32bitowy Windows nie obsłuży więcej ram niż 3,25 gb , wersje 64bitowe natomiast pozwalają na większa ilość , Jak chcesz zainstalować windows-a xp w windows 7 chyba ze w wirtualnej maszynie ale to zmienia postać rzeczy , wersja OEM jest wydana na dany sprzęt np Twój klucz produktu jest sparowany z Twoją płytą główna jeśli ja wymienisz system staje sie nielegalny i znając życie zapyta o aktywacje.

Co do cen Windowsa zależy to od jego wersji , typu licencji (np ilość stanowisk itd)

(Srrs1988) #15

... Nie.

Masz 2 wyjścia: Linux, albo zmienić podzespoły na troszkę gorsze i dodać system.

Jak nie będziesz zmieniał części aż do samego końca to już kup wersje OEM. Jak będziesz co jakiś tam czas zmieniał mobo to lepiej kupić wersje BOX.

(Diedripper) #16

Więc, gdy kupie używaną płytę główną, to będzie ona miała windowsa?

(-Puma-) #17

Nie, płyta główna a system to oddzielne sprawy.

(Diedripper) #18

To już wszystko wiem. Wielkie dzięki wszystkim. Bye.